تزریق چربی

تزریق چربی به خط اخم و نتایج آن

طی یک دهه اخیر، تزریق فیلرها (ژل) و چربی برای حفظ زیبایی و رفع نواقص صورت و بدن جایگاه ویژه‌ای بین مردم به دست آورده است. یکی از کاربردهای بسیار پرطرفدار این پر کننده‌ها، تزریق چربی به خط اخم است. برخی افراد هستند که ترجیح می‌دهند به جای تزریق بوتاکس، از تزریق چربی برای خط اخم سود ببرند. کلینیک پوست و مو رز در این مقاله از فواید تزریق چربی خط اخم می‌گوید. با ما همراه باشید.  سبک زندگی امروزه، روند ایجاد آسیب در سلامت پوست را با سرعت بیشتری همراه کرده است، شاید به همین دلیل عمل زیبایی تزریق چربی امروزه به جایگاه خاصی بین اعمال زیبایی رسیده است. عمل زیبایی تزریق چربی با تکنیک ها و کاربرد های مختلف، باعث رفع نواقص پوست، ترمیم عیوب ایجاد شده در ساختار و حالت پوست خواهند شد.

کاهش چین و چروک، بهبود جای زخم و آکنه و از بین بردن کبودی و سیاهی دور چشم تنها بخشی از تاثیرات شگفت انگیز تزریق چربی می باشد. یکی از کاربرد های تزریق چربی، از بین بردن خط اخم و تقویت پوست پیشانی می باشد که با کمترین آسیب ممکن و به عنوان امن ترین روش، امروزه در سطح جهان در حال انجام است.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

آیا تزریق چربی به خط اخم امکان پذیر است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله. در واقع یکی از کاربرد های تزریق چربی، از بین بردن خط اخم و تقویت پوست پیشانی می‌باشد. تزریق چربی به خط اخم با کمترین آسیب ممکن و به عنوان امن‌ترین روش، امروزه در سطح جهان مخصوصا ایران در حال انجام است. تزریق چربی به خط اخم یکی از حساس‌ترین تزریق‌هایی است که انجام می‌گیرد. بنابراین باید در اولین گام، یک مرکز معتبر و خوش سابقه در تزریق چربی انتخاب شود.

خطوط اخم در پیشانی، به دلایلی مختلفی ممکن است به وجود بیایند و غالبا افراد به یکباره متوجه این اتفاق خواهند شد. داشتن خط اخم در پیشانی، روی روحیه ی فرد و شادابی او تاثیر می گذارند. خطوط اخم باعث پیرتر نشان داده شدن چهره و کاهش زیبایی آن می شوند و این در اعتماد به نفس افراد بسیار تاثیر گذار است و رضایت از خودشان را کاهش می دهد. از طرفی این تاثیرات منفی، در زمینه ی روابط و تعاملات فرد نیز عواقبی خواهد داشت. تزریق چربی در این شرایط نیز می تواند کمک کننده باشد و با کاربرد های گسترده ای که دارد، تاثیرات شگرفی روی روحیه و زیبایی این افراد خواهد گذاشت. امروزه با پیشرفت های گسترده ی دنیای جراحی های پزشکی و زیبایی، مراقبت از پوست و رفع عیوب پوستی با روش های مختلف، از هر زمان دیگری ایمن تر و آسان تر خواهد بود. یکی از امن ترین و بهترین روش ها برای از بین بردن خطوط اخم در پیشانی، تزریق چربی می باشد. عمل زیبایی انتقال چربی، طی سال های طولانی مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته و صحت و کاربردی بودن آن تایید شده است.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش تزریق چربی

آیا تزریق چربی به خط اخم امکان پذیر است؟

فواید تزریق چربی خط اخم چیست؟

مهمترین فایده تزریق چربی به خط اخم طبیعی بودن سلول‌ها می‌باشد. یعنی هیچ ماده مصنوعی و شیمیایی وارد بافت و پوست افراد نمی‌شود و چربی از بدن خود فرد است. این مزیت یک پوئن مثبت به نفع تزریق چربی به خط اخم برای افرادی است که برای انجام این روش دو دل هستند.

عوارض تزریق چربی خط اخم چیست؟

تزریق چربی به خط اخم زمانی خطرناک می‌شود که در یک مرکز غیر معتبر و توسط افراد نابلد انجام شود. رگ های خونی کوچکی در ناحیه اخم وجود دارد که با چشم ارتباط برقرار می‌کنند و اگر چربی به طور تصادفی به رگ خونی تزریق شود، می‌تواند منجر به آسیب بینایی و همچنین نکروز پوست در پیشانی شود. بنابراین انتخاب یک مرکز معتبر بسیار مهم است. آرایشگرها و افراد کم تجربه برای انجام این تزریق مناسب نیستند.

تزریق بوتاکس یا تزریق چربی به خط اخم؟ کدام بهتر است؟

این یک انتخاب کاملا سلیقه‌ای است که تصمیم آن با فرد داوطلب می‌باشد. برخی افراد مایل هستند که از سم بوتولینوم (بوتاکس) جهت رفع خطوط اخمشان استفاده کنند. بوتاکس منجر به شل شدن بافت پوست در ناحیه مورد نظر و در نتیجه، صاف شدن آن قسمت می‌شود. در عین حال، برخی افراد  از اینکه نمی‌توانند از میمیک صورت خود پس از تزریق بوتاکس بهره ببرند راضی نیستند. در این صورت به این افراد تزریق چربی به خط اخم پیشنهاد می‌شود. در این روش که در کلینیک زیبایی رز توسط دکتر روحانی انجام می‌شود، ابتدا از بدن خود فرد (از ناحیه شکم، ران، پهلو یا زیر باسن) چربی استخراج می‌شود. سپس بعد از پالایش چربی، آن را با دقت به ناحیه خط اخم تزریق می‌کنند.

نتایج حاصل از تزریق چربی به خط اخم

تزریق چربی، طیف وسیعی از تاثیرات و نتایج را به دنبال خواهد داشت. در حالی که بسیاری از مردم پیری صورت را با چین و چروک های آن اندازه می گیرند، اما مهم ترین عاملی که در افزایش سن ظاهری صورت و پیر به نظر رسیدن آن تاثیر گذار است، از بین رفتن حجم صورت می باشد. این مهم ترین تاثیری است که عمل زیبایی تزریق چربی به دنبال خواهد داشت. بر اثر از بین رفتن حجم چشمگیری از بافت صورت، شکاف ها و چین و چروک های متعددی به شکل خطوط ریز و درشت در نقاط مختلف صورت علی الخصوص پیشانی و دور چشم شروع به ظاهر شدن خواهند کرد. طی فرایند تزریق چربی با بازیابی حجم از دست رفته ی صورت و ترمیم بافت صورت، جلوه ی زیبا و جوان صورت باز می گردد، پس از این اتفاق صورت شما حتی با وجود داشتن چین و چروک و خطوط ریز، باز هم جوان و شاداب به نظر خواهد رسید.

ساختار و تناسب صورت، با زمینه های ژنتیکی تعریف میشود و دلایل محیطی نیز کیفیت آن را تحت تاثیر قرار می دهند اما پس از تمامی این موارد، عمل زیبایی تزریق چربی قادر به ترمیم و اصلاح فرم نامتناسب و اصلاح عیوب ایجاد شده روی صورت می باشد. خطوط اخم بر اثر حرکات مداوم ماهیچه های صورت در جهت اشتباه که یک عادت غلط می باشد ایجاد شده اند و عمل زیبایی تزریق چربی با رفع این خطوط، حالت سالم پوست پیشانی را بازسازی خواهد کرد. عمل زیبایی تزریق چربی می تواند خطوط اخم را با بی خطر ترین روش های ممکن و بدون کمترین احتمال بروز عفونت از بین ببرد و نکته ی قابل توجه در این ترمیم، طبیعی بودن نتیجه ی به دست آمده می باشد. همچنین از آنجایی که تاثیرات زیبایی و تناسب چهره در اعتماد به نفس و روحیه ی افراد انکار ناپذیر استف انتخاب عمل زیبایی تزریق چربی می تواند در راستای افزایش سطح شادابی و رضایت از خود در افراد گام بزرگی را بردارد. شرط دوام تمامی تاثیرات ذکر شده از عمل زیبایی تزریق چربی، انجام مراقبت های لازم و اصلاح رژیم تغذیه و سبک زندگی می باشد. در این صورت عمل زیبایی انتقال چربی، معجزه ای با تاثیرات دائمی در زندگی شما خواهد بود.

 

مطالب بیشتر: بهترین دکتر تزریق چربی در تهران

 

رفع چین و چروک و خطوط اخم با تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

مهم ترین مرحله در انجام عمل زیبایی تزریق چربی، مشورت با پزشک مربوطه می باشد. شما باید راجع به نیاز ها و انتظارات خود از عمل زیبایی انتقال چربی به طور واضح با پزشک خود مشورت کنید تا او بتواند تکنیک و روش مناسب برای انجام فرایند تزریق چربی را برای شما انتخاب کند. پس مرحله ی اول از انجام عمل زیبایی تزریق چربی، بررسی نیاز ها و انتظارات شما و سپس ارزیابی صورت و پوست شما و برنامه ریزی برای فرایند انتقال چربی می باشد. کل فرایند تزریق چربی عبارت است از استخراج چربی از یک ناحیه از بدن و تزریق این چربی به ناحیه ای دیگر از بدن که نیازمند آن می باشد. برای شروع عمل زیبایی fat injection ابتدا از یک بی حسی موضعی در ناحیه ی دهنده ی چربی و در ناحیه ی گیرنده ی چربی که غالبا صورت می باشد استفاده می شود.

بیهوشی در عمل زیبایی تزریق چربی اکثرا موضعی می باشد اما بسته به حجم چربی استخراج شده و حجم چربی قابل تزریق، بیهوشی می تواند عمومی نیز انجام شود. سپس بافت چربی از قسمت هایی ازبدن که غالبا شکم و یا ران می باشند استخراج می شوند. این چربی ها به محض خارج شده از بدن قابل استفاده و تزریق نمی باشند و نیاز است که تغییراتی روی آن اعمال شود. پس بافت چربی خارج شده برای استفاده ی مجدد آماده می شود. و در نهایت چربی های آماده شده، با استفاده از سوزن های بسیار ریزی، به بافت هدف مورد نظر تزریق خواهند شد. استفاده از سوزن های ریز طی فرایند تزریق چربی، به هدف جلوگیری از ایجاد زخم های عمیق و جدی می باشد. سپس یک پانسمان جزئی در ناحیه ای که انتقال چربی در آن انجام شده صورت می گیرد تا از هرگونه ایجاد عفونت احتمالی جلوگیری شود. نتیجه ی فرایند تزریق چربی معمولا در ساعات اولیه پس از انتقال چربی قابل مشاهده است و این نتیجه تا مدت زمان طولانی ماندگار خواهد بود.

ماندگاری تزریق چربی به خط اخم چقدر است؟

ماندگاری تزریق چربی به خط اخم نیز اگر تحت مراقبت ویزه قرار بگیرد، تا 1 سال نیز می‌تواند باقی بماند. اما لازمه آن گاهی تجدید و شارژ به موقع چربی می‌باشد. ماندگاری این تزریق همچنین به نوع تزریق پزشک، میزان مراقبت و بدن فرد نیز بستگی دارد.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ