کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
تزریق چربی برای کدام نواحی بدن مناسب است؟

تزریق چربی برای کدام نواحی بدن مناسب است؟

یکی از انواع عمل زیبایی پر کاربرد تزریق چربی است. بسیاری از عمل ها طیف کاربردی محدودی دارند و از مانور کافی برخوردار نیستند. در صورتی که انتقال چربی یک روش پیوندی است که طیف گسترده ای از اندام را پوشش می دهد. همین کاربرد وسیع یکی از دلایل استقبال و محبوبیت آن است.

از دیگر عواملی که به محبوبیت تزریق چربی در جهان و به ویژه ایران افزوده است باز گرداندن جوانی و شادابی و در عین حال تناسب اندام است. شل شدن و افتادگی پوست، چروک ها و خطوط به خصوص در صورت و تقارن نداشتن اندام با هم دیگر کیفیت زندگی بسیاری از افراد را تحت تاثیر قرار داده و باعث نارضایتی آنها افراد از اندامشان شده است.

این موضوع علاوه بر زیبایی اثرات روحی نیز داشته و اعتماد به نفس افراد را در پوشیدن لباس، حضور در جمع دوستان و جامعه از بین برده است. در واقع ظاهر زیبایی که در نتیجه تزریق چربی به فرد هدیه داده می شود و ماندگاری بالای آن، در کنار حیطه گسترده استفاده این عمل زیبایی را به انتخاب اول بسیاری تبدیل کرده است.

مزایای این روش در مقابل عوارض خطرات بسیار زیاد است و به همین دلیل نیز رایج شده که در ادامه نواحی مناسب برای تزریق چربی مناسب و حیطه کاربرد آن را به صورت شفاف تر بررسی خواهیم کرد.

آیا می توان از انتقال چربی برای تمامی نواحی بدن استفاده کرد؟

نحوه عملکرد و تأثیر گذاری این عمل زیبایی در اندام مختلف بدن برای پاسخ گویی به این سوال تا حد زیادی کمک کننده است. افرادی که در اثر بالا رفتن سن و پیری دچار افتادگی پوست و چروک می شوند، کسانی که از دست دادن وزن پوست و اندامشان را نامتقارن می کند و همچنین افرادی که اندامی نامتناسب دارند گزینه های مناسب برای انتقال چربی هستند. این دسته بندی نشان می دهد می توان از تزریق چربی برای طیف گسترده ای از اندام استفاده کرد.

طبیعی بودن موادی که در طی فرآیند تزریق چربی پیوند داده می شود در طیف وسیع استفاده از تزریق چربی موثر است. در هر ناحیه که فرد نبود تقارن، کاهش حجم اندام و چروک را مشاهده کند با مشورت پزشک از قسمت هایی از بدن او که چربی بیشتری دارد مثل ران، باسن و سینه چربی به روش لیپوماتیک استخراج می شود و بعد از شست و شو و بهینه سازی این سلول های طی فرآیند انتقال چربی به نواحی که فرد در پی برطرف کردن نقص آن ها یا برجسته تر شدن و جذاب تر شدن هست منتقل می شوند.

در واقع این کاربرد وسیع یکی از مزایای تزریق چربی نسبت به دیگر شیوه ها نیز به شمار می آید.

 

آیا می توان از انتقال چربی برای تمامی نواحی بدن استفاده کرد؟

 

دلیل دیگر این کاربرد گسترده انتقال چربی امنیت بالای آن نیز هست. در واقع چربی از یک ناحیه به اندام دیگر و ناحیه مد نظر شما منتقل می شود و دوباره حیات و خون سازی خود را پیدا می کند.

حتی اگر چربی دچار ریزش هم شود 50 درصد باقی مانده و اندام ابتدایی شما قبل از عمل ظاهر بهتری خواهد داشت. این شیوه عملکرد انتقال چربی، محدودیت عمل زیبایی تزریق چربی را نسبت به دیگر شیوه ها کاسته است.

کاربرد ها تزریق چربی برای ناحیه های متفاوت

تزریق چربی دارای کاربردهای متعددی است که طیف وسیعی از نواقص ظاهری را نیز برطرف می کند. حتی در کنار نواقص ظاهری گاهی برای درمان نیز به کار گرفته می شود. به صورت خلاصه می توان کاربردهای انتقال چربی را در سه دسته کلی طبقه بندی کرد. این کاربرد ها سه گانه و مهم شامل مواردی می شود که در ادامه به آن ها اشاره شده و عبارتند از:

زیبایی: خطوطی که طی کم کردن وزن و از دست رفتن چربی در اندام ایجاد می شود، یا خط لبخن و چروک پیشانی و اطراف چشم موارد آزار دهنده ای هستند و سن را تا حد زیادی بالا می برند.

تزریق چربی در گام اول این خطوط و چروک را به طور کامل محو می کند تا فرد با کارکرد اصلی انتقال چربی که عمل زیبایی است؛ زیبایی اولیه و مدنظر خود را به دست بیاورد.

تقارن اندام: گاهی برخی اندام چربی زیادی دارند و بزرگ تر از بخش های دیگر هستند و برخی دیگر به نسبت لاغرتر و کوچک تر هستند. این افراد با روش های معمول چون ورزش و رژیم به نتیجه نخواهند رسید؛ بنابراین انتقال چربی به کمک می آید تا فرد با یک روش مقرون به هزینه و نتیجه دهی فوری تر از روش های ذکر شده به تقارن و تناسب در اندام برسد.

برجسته تر کردن اندام: افرادی هستند که جذابیت ظاهری برای آن ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. این افراد به انتخاب خود به دنبال برجسته تر کردن سینه، گونه یا باسن هستند.

تزریق چربی در این مورد هم بسیار موثر و کمک کننده است. در کنار این موارد انتقال چربی عوارض کمتری برای افرادی دارند که حساسیت به مواد شیمیایی و پروتزها دارند.

ناحیه های مناسب برای تزریق چربی

محدودیتی در انجام تزریق چربی وجود ندارد و طیف وسیع به کار گیری آن نشان می دهد که می توان برای برطرف کردن نواقص مختلف به این روش فکر کرد. این روزها در کلینیک های زیبایی و زیر نظر دکتر متخصص می توان از این شیوه برای بهبود اندام مختلف استفاده کرد که مناسب ترین آن ها عبارتند از:

صورت

صورت اولین اندامی است که زیبایی در آن به چشم می آید و نقص ها نیز همین طور در این ناحیه بسیار مشهود هستند. انتقال چربی از سایر اندام برای انجام fat injection در صورت کاربرد وسیعی دارد و عمل زیبایی مناسبی به شمار می رود.

خطوط خنده و پیشانی، چروک شدن و افتادگی پوست صورت، چانه دوبل و برجسته تر شدن گونه ها مواردی هستند که تزریق چربی برای آن ها بسیار مناسب و اثر بخش خواهد بود.

باسن و سینه

گاهی صاف بودن برخی اندام یا کوچک بودنشان توازن در سایر اندام ها را به هم می زند و فرد در هنگام پوشیدن لباس رسمی و یا مهمانی معذب خواهد بود. به همین دلیل افراد زیادی تمایل دارند تا اندامی مانند سینه و باسن برجسته تر نشان داده شوند. تزریق چربی در این موارد نیز راه مناسبی است تا اندام ایده آل نصیب فرد گردد.

واژن

علاوه بر زیبایی ظاهری، جذابیت جنسی در بهبود رابطه زناشویی و کیفیت زندگی تأثیر مستقیم دارد. عوارض بارداری و یا لایف استایل غلط گاهی باعث افتادگی در این ناحیه می شود و اندام را بد جلوه می دهد. انتقال چربی یا همان تزریق چربی یک عمل زیبایی راه گشا و ثمر بخش در این زمینه است تا فرد علاوه بر بهبود کیفیت رابطه زناشویی رضایت از خود نیز داشته باشد.

دست ها و پاها

با بالا رفتن عدد سن یا به دلیل برخی بیماری ها فرد در دست و پاها شاهد چروک شدن پوست و نمایان شدن خطوطی است که ظاهر مناسبی هم ندارند. یکی از کاربردهای گسترده انتقال چربی برای شاداب تر و جوان تر کردن پوست در این ناحیه است.

نکته ی انتهایی اینکه به هر کدام از دلایل یا برای هر ناحیه که برای انتقال چربی اقدام می کنید مشاوره گرفتن در این مورد را از مراکز معتبر فراموش نکنید و بعد از آن انتظارات خود را این عمل زیبایی به طور واضح با پزشک خود در میان بگذارید تا به نتیجه مطلوب و مدنظرتان برای تزریق چربی برسید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ