کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
تزریق چربی برای درمان لاغری صورت

تزریق چربی برای درمان لاغری صورت

داشتن بدنی خوش فرم می تواند برای بسیاری از مردم مخصوصا خانم ها تبدیل به یک رویا شده باشد. بسیاری از افراد از چاقی و عده ای نیز از لاغری مفرط رنج می برند. وجود چربی قهوه ای در بدن می تواند باعث ایجاد لاغری مفرط شده و موجب شود که بدن ظاهر مناسب خود را از دست بدهد در چنین شرایطی تزریق چربی یکی از بهترین راهکار های پیش رو است.

این افراد با خوردن حجم زیادی از غذا نیز چاق نخواهند شد زیرا چربی های دریافتی از طریق مواد غذایی تبدیل به چربی قهوه ای خواهند شد. اگر شما نیز از لاغری بیش از حد خود رنج می برید، نگران نباشید!

زیرا عمل زیبایی تزریق چربی به شما کمک خواهد کرد تا به بدن ایده آل خود برسید. انتقال چربی باعث فرم دهی به هر نقطه ای از بدن مانند باسن، سینه ها، پاها و صورت که احساس می کنید سایز و حجم مورد نظر شما را ندارد، خواهد شد.

آیا تزریق چربی برای اشخاص لاغر قابل امکان پذیر است؟

برای انجام عمل زیبایی تزریق چربی، از چربی های موجود در بدن که در نواحی دیگری بجز محل مورد نظر پخش است، استفاده خواهد شد. گاهی این سوال برای افراد لاغر پیش می آید که آیا چربی بدن من برای انجام عمل زیبایی انتقال چربی کافی خواهد بود؟ در پاسخ با این سوال باید گفت که عوامل متعددی باید بررسی شود.

در بیشتر اوقات پزشک متخصص نخواهد توانست تنها از روی یک تصویر کلی از بدن مراجعه کننده، تشخیص دهد که حجم مورد نیاز برای انجام عمل زیبایی تزریق چربی کافی خواهد بود و یا خیر. چگونگی آرایش بدنی تعیین کننده خواهد بود که در طول مشاوره با پزشک مشخص خواهد شد.

به طور مثال برای بالابردن باسن از طریق عمل زیبایی تزریق چربی، شما به 500 سی سی چربی برای تزریق در هر باسن نیازمندید. برای انجام عمل زیبایی تزریق چربی، به شاخص حجم بدن بالاتر از 22 نیاز است. اگر BMI بدن شما 22 یا بالاتر است، بدن شما چربی لازم برای انجام انتقال چربی را دارا می باشد؛ اما اگر BMI بدن شما پایین است، دو راه حل برای فرم دهی به بدن خود خواهید داشت

 1. زیر نظر پزشک مربوطه و با راه حل های وی نظیر استفاده از غذاهای مفید و ویتامین ها، با افزایش وزن و چربی به صورت موقت، چربی لازم برای عمل زیبایی تزریق چربی را بدست آورید.
 2. از کاشت باسن برای بالا بردن باسن خود و انتقال چربی در باسن استفاده کنید.

در واقع و در حالت کلی افراد لاغر نیز خواهند توانست عمل زیبایی انتقال چربی انجام دهند زیرا تعداد افرادی که واجد شرایط برای انجام عمل زیبایی تزریق چربی نیستند، خیلی کم می باشد. برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب به مقدار زیادی چربی نیاز نخواهید داشت و همواره در بدن یک فرد لاغر و سالم مقداری چربی یافت خواهد شد.

 

 

البته شایان ذکر است که هر پزشک متخصص تکنیک های مخصوصی برای تزریق چربی خواهد داشت پس نگران نباشد.

تاثیرات تزریق چربی برای افراد لاغر

همانطور که میدانید اندام و زیبایی ظاهر هر شخص برای وی حائز اهمیت است. امروزه عموم مردم با روش های مختلفی به دنبال تناسب اندام و زیبایی می باشند که تزریق چربی یکی از راه های موثر برای افراد لاغر خواهد بود. رسیدن به اندام دلخواه علاوه بر افزایش زیبایی ظاهر می تواند از نظر روحی نیز بر فرد مورد نظر تاثیر بگذارد.

در زیر تعداد اندکی از تاثیرات عمل زیبایی تزریق چربی آورده شده است

 1. خوش فرم شدن بدن
 2. افزایش اعتماد به نفس
 3. افزایش سایز بدن و پوشیدن لباس های دلخواه
 4. جذابیت بیشتر
 5. و غیره

به عنوان یکی از مزایای تزریق چربی، می توان به مدت زمان عمل زیبایی تزریق چربی و نتایج آن اشاره کرد. حتی اگر حدود 65 درصد از چربی تزریق شده بعد از چند ماه به بدن جذب شود، 35 درصد از چربی تا سالیان سال باقی خواهد ماند.

نکته ی قابل توجه این است که صورت یا لب های شما ممکن دوباره تزریق چربی را به خود جذب کند زیرا بدن هرکس با شخص دیگر متفاوت است و امکان اینکه این اتفاق نیفتد نیز وجود خواهد داشت. در نتیجه اگر احساس کردید که بعد از گذشت چند ماه صورت و یا لب های شما نیاز مجدد به تزریق دوباره ی چربی دارد، خواهید توانست به پزشک خود مراجعه کرده و برای باری دیگر چربی تزریق کنید.

چه افرادی می توانند تزریق چربی به صورت انجام دهند؟

شاید شما نیز به دنبال راهی برای پر کردن صورت خود باشید. صورتی پر اما ظریف که به زیبایی شما می افزاید. تزریق چربی در نواحی مختلف صورت مانند لب ها، خطوط لبخند و گونه انجام خواهد شد و پس از تزریق چربی به این نقاط گونه و لب هایی برجسته خواهید داشت و خطوط لبخند که بر اثر لبخند های مکرر ایجاد شده است، از بین خواهند رفت. برای انجام تزریق چربی به صورت شخص مراجعه کننده باید دارای معیار های خاصی باشد که به صورت مختصر به هر کدام از آنها اشاره خواهد شد مانند

 1. چربی کافی برای انتقال چربی به محل مورد نظر داشته باشد
 2. دارای سلامت جسمی و روحی خوب برای دوران درمان و بهبود پس از آن
 3. نامزد انتقال چربی نباید سیگار بکشد و یا حداقل برای حدود 6 ماه قبل و 6 ماه بعد از تزریق چربی سیگار کشیدن را متوقف کند.
 4. شخص متقاضی باید قدرت تایید و پذیرش مزایا و معایب این روش را داشته باشد.
 5. انتظارات واقع بینانه از نتایج انتقال چربی داشته باشد.
 6. زنان باردار یا شیرده اجازه ی انجام عمل زیبایی تزریق چربی را نخواهند داشت.
 7. افراد مبتلا به بیماری های خاص همچون بیماری های قلبی عروقی یا اتوایمیون به صورت جداگانه ارزیابی و مشاوره خواهند شد.

با در نظر گرفتن این شرایط موقعیت خود را بسنجید و سپس نسبت به عمل زیبایی تزریق چربی اقدام کنید. در صورت داشتن هر یک از این شرایط پزشک خود را مطلع کنید تا خطری پس از انجام انتقال چربی شما را تهدید نکند.

مراقبت ها و عوارض ناشی از تزریق چربی

عمل زیبایی تزریق چربی همانند سایر عمل های زیبایی شامل دوران نقاهت و عوارض ناشی از عمل انتقال چربی مخصوص به خود است. تنها با کمی مراقبت بیشتر در دوران نقاهت خواهید توانست از نتیجه ی عمل خود راضی بوده و لذت ببرید. خوشبخانه عمل زیبایی تزریق چربی عوارض جانبی زیادی نداشته و در صورت بروز بعد از گذشت 7 الی 14 روز خواهید توانست به روند عادی زندگی خود بازگردید البته زمان دوران نقاهت به چگونگی عمل تزریق چربی بستگی خواهد داشت.

هنگامی که بهوش بیایید، پزشک متخصص شما اطلاعاتی درباره ی علائم عادی و مراقبت های بعد از عمل به شما خواهد داد. در ادامه به برخی از نکاتی که در دوران نقاهت باید به آن توجه کرد آورده شده است

 1. در نقاط تزریق شده تورم و کمی درد احساس خواهید کرد که با مصرف دارو های ضد التهابی کاهش خواهند یافت.
 2. سعی کنید تا دو هفته ی اول کمی بیشتر به خود استراحت داده و از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید.
 3. در هفته ی دوم کم کم کبودی ها از بین خواهند رفت با این حال بسیاری از بیماران بعد از دو هفته تورم را تجربه خواهند کرد.
 4. در هفته ی سوم شما قادر خواهید بود که از لوازم آرایشی استفاده کنید تا در صورت وجود، کبودی های جزئی پوشیده شوند.
 5. تعادل وزن داشته باشید زیرا موفقیت تزریق چربی به وزن شخص بستگی دارد. این به این معنی است که اگر بعد از دریافت انتقال چربی شروع به کاهش وزن کنید، سلول چربی قادر به زنده ماندن نیست و منجر به تزریق ناموفق چربی می شود.

اما عوارض جانبی انتقال چربی که در موارد نمایان خواهند شد موارد ذیل هستند که البته تا حد زیادی با رعایت دستورات پزشک قابل جلوگیری هستند.

 1. درد
 2. تورم
 3. قرمزی در محل تزریق شده
 4. کبودی
 5. خارش
 6. عفونت
 7. بیرون ریزی چربی از محل تزریق شده
 8. گرانولوم که یک نوع واکنش التهابی به چربی خواهد بود
 9. حرکت چربی از محلی به محل دیگر
 10. نابینایی که با تزریق چربی، جریان خون به چشم را مسدود خواهد کرد
 11. مرگ بافت به دلیل مسدود شدن جریان خون

اینجا به تعدادی از عوارض جانبی بعد از fat injection پرداخته شد. به هر حال در صورت مشاهده ی هرگونه از این عوارض سریعا به پزشک خود اطلاع دهید و وی را در جریان تمامی امور قرار دهید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ