تزریق چربی

تزریق چربی برای درمان لاغری صورت

داشتن بدنی خوش فرم می تواند برای بسیاری از مردم مخصوصا خانم ها تبدیل به یک رویا شده باشد. بسیاری از افراد از چاقی و عده ای نیز از لاغری مفرط رنج می برند. وجود چربی قهوه ای در بدن می تواند باعث ایجاد لاغری مفرط شده و موجب شود که بدن ظاهر مناسب خود را از دست بدهد در چنین شرایطی تزریق چربی یکی از بهترین راهکار های پیش رو است. این افراد با خوردن حجم زیادی از غذا نیز چاق نخواهند شد زیرا چربی های دریافتی از طریق مواد غذایی تبدیل به چربی قهوه ای خواهند شد. اگر شما نیز از لاغری بیش از حد خود رنج می برید، نگران نباشید! زیرا عمل تزریق چربی به شما کمک خواهد کرد تا به بدن ایده آل خود برسید. انتقال چربی باعث فرم دهی به هر نقطه ای از بدن مانند باسن، سینه‌ها، پاها و صورت که احساس می کنید سایز و حجم مورد نظر شما را ندارد، خواهد شد.

چربی های انباشته شده در قسمت­ هایی مانند شکم و ران­ ها گرفته شده و به قسمت­ های لاغر بدن همچون صورت، سینه ­ها و .. تزریق می‌­شود. در صورتی که فقط صورت لاغری دارید و اندام شما تناسب دارد از هر کدام از قسمت­‌های چاق بدنتان به روش ­ها مختلف چربی استخراج شده و به گونه، لب‌ها، فک و هر قسمتی که پزشک تشخیص می­ دهد تزریق می­شود.

آیا تزریق چربی برای اشخاص لاغر امکان پذیر است؟

همانطور که می‌دانید زیبای اندام در تناسب بین اعضای صورت و بدن است. لاغری بیش از اندازه نشانه زیبایی نیست. این تناسب بین برجستگی­ های بدن است که شما را زیبا نشان می­ دهد. هستند افرادی که با وزن 95 کیلوگرم اندام متناسب و زیبایی دارند و از آن ها به عنوان مانکن استفاده می­شود. لاغری صورت نیز نشانه زیبایی صورت نیست. اتفاقا داشتن برجستگی در قسمت­های گونه، لب­ها و زاویه فک­ها است که چهره شما را زیباتر می­ نماید. برای انجام عمل زیبایی تزریق چربی، از چربی های موجود در بدن که در نواحی دیگری بجز محل مورد نظر پخش است، استفاده خواهد شد. گاهی این سوال برای افراد لاغر پیش می آید که آیا چربی بدن من برای انجام عمل زیبایی انتقال چربی کافی خواهد بود؟ در پاسخ با این سوال باید گفت که عوامل متعددی باید بررسی شود.

در بیشتر اوقات پزشک متخصص نخواهد توانست تنها از روی یک تصویر کلی از بدن مراجعه کننده، تشخیص دهد که حجم مورد نیاز برای انجام عمل زیبایی انتقال چربی کافی خواهد بود و یا خیر. چگونگی آرایش بدنی تعیین کننده خواهد بود که در طول مشاوره با پزشک مشخص خواهد شد.

به طور مثال برای بالابردن باسن از طریق عمل زیبایی تزریق چربی، شما به 500 سی سی چربی برای تزریق در هر باسن نیازمندید. برای انجام تزریق، به شاخص حجم بدن بالاتر از 22 نیاز است. اگر BMI بدن شما 22 یا بالاتر است، بدن شما چربی لازم برای انجام انتقال چربی را دارا می باشد؛ اما اگر BMI بدن شما پایین است، دو راه حل برای فرم دهی به بدن خود خواهید داشت

 1. زیر نظر پزشک مربوطه و با راه حل های وی نظیر استفاده از غذاهای مفید و ویتامین ها، با افزایش وزن و چربی به صورت موقت، چربی لازم برای عمل تزریق چربی را بدست آورید.
 2. از کاشت باسن برای بالا بردن باسن خود و انتقال چربی در باسن استفاده کنید.

در واقع و در حالت کلی افراد لاغر نیز خواهند توانست عمل زیبایی انتقال چربی انجام دهند زیرا تعداد افرادی که واجد شرایط برای انجام این عمل نیستند، خیلی کم می‌باشد. برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب به مقدار زیادی چربی نیاز نخواهید داشت و همواره در بدن یک فرد لاغر و سالم مقداری چربی یافت خواهد شد. البته شایان ذکر است که هر پزشک متخصص تکنیک‌های مخصوصی برای تزریق چربی برای افراد لاغر خواهد داشت پس نگران نباشد.

تاثیرات تزریق چربی برای افراد لاغر

همانطور که میدانید اندام و زیبایی ظاهر هر شخص برای وی حائز اهمیت است. امروزه عموم مردم با روش های مختلفی به دنبال تناسب اندام و زیبایی می باشند که تزریق چربی یکی از راه های موثر برای افراد لاغر خواهد بود. رسیدن به اندام دلخواه علاوه بر افزایش زیبایی ظاهر می تواند از نظر روحی نیز بر فرد مورد نظر تاثیر بگذارد.

در زیر تعداد اندکی از تاثیرات عمل زیبایی تزریق چربی برای صورت های لاغر آورده شده است

 1. خوش فرم شدن بدن
 2. افزایش اعتماد به نفس
 3. افزایش سایز بدن و پوشیدن لباس های دلخواه
 4. جذابیت بیشتر
 5. و غیره

به عنوان یکی از مزایای تزریق چربی، می‌توان به مدت زمان عمل تزریق چربی و نتایج آن اشاره کرد. حتی اگر حدود 65 درصد از چربی تزریق شده بعد از چند ماه به بدن جذب شود، 35 درصد از چربی تا سالیان سال باقی خواهد ماند. نکته ی قابل توجه این است که صورت یا لب‌های شما ممکن دوباره تزریق چربی را به خود جذب کند زیرا بدن هرکس با شخص دیگر متفاوت است و امکان اینکه این اتفاق نیفتد نیز وجود خواهد داشت. در نتیجه اگر احساس کردید که بعد از گذشت چند ماه صورت و یا لب های شما نیاز مجدد به تزریق دوباره ی چربی دارد، خواهید توانست به پزشک خود مراجعه کرده و برای باری دیگر چربی تزریق کنید.

چه افرادی می توانند تزریق چربی به صورت انجام دهند؟

شاید شما نیز به دنبال راهی برای پر کردن صورت خود باشید. صورتی پر اما ظریف که به زیبایی شما می افزاید. تزریق چربی در نواحی مختلف صورت مانند لب ها، خطوط لبخند و گونه انجام خواهد شد و پس از تزریق چربی به این نقاط گونه و لب هایی برجسته خواهید داشت و خطوط لبخند که بر اثر لبخند های مکرر ایجاد شده است، از بین خواهند رفت. برای انجام تزریق چربی به صورت شخص مراجعه کننده باید دارای معیار های خاصی باشد که به صورت مختصر به هر کدام از آنها اشاره خواهد شد مانند

 1. چربی کافی برای انتقال چربی به محل مورد نظر داشته باشد
 2. دارای سلامت جسمی و روحی خوب برای دوران درمان و بهبود پس از آن
 3. نامزد انتقال چربی نباید سیگار بکشد و یا حداقل برای حدود 6 ماه قبل و 6 ماه بعد از تزریق چربی سیگار کشیدن را متوقف کند.
 4. شخص متقاضی باید قدرت تایید و پذیرش مزایا و معایب این روش را داشته باشد.
 5. انتظارات واقع بینانه از نتایج انتقال چربی داشته باشد.
 6. زنان باردار یا شیرده اجازه ی انجام عمل زیبایی تزریق چربی را نخواهند داشت.
 7. افراد مبتلا به بیماری های خاص همچون بیماری های قلبی عروقی یا اتوایمیون به صورت جداگانه ارزیابی و مشاوره خواهند شد.

با در نظر گرفتن این شرایط موقعیت خود را بسنجید و سپس نسبت به عمل زیبایی تزریق چربی اقدام کنید. در صورت داشتن هر یک از این شرایط پزشک خود را مطلع کنید تا خطری پس از انجام انتقال چربی شما را تهدید نکند.

نحوه تخلیه چربی از افراد لاغر

در بیشتر موارد افرادی که صورت لاغر دارند بدن و اندام لاغری نیز دارند. این بزرگترین مشکل پیش روی پزشک برای تخلیه چربی از بدن این افراد است. در این زمان پزشک نگاهی اجمالی به ساختار اندام فرد انداخته و تصمیم می­گیرد که از کدام قسمت­های بدن چربی­های اضافه را تخلیه کند. اگر چربی ناچیزی نیز در شکم­، پلوها و یا ران فرد موجود باشد آن را استخراج کرده و بعد از تصویه به صورت فرد تزریق می­نمایند. اما در صورت عدم وجود این مقدار چربی باید علل لاغری فرد بررسی شده و برای ایجاد چربی در بدن رژیم غذایی مناسب پیشنهاد شود. در این افراد ورزش کردن و فعالیت­های سنگین به تعویق افتاده و رژیم غذایی پر پروتیئن و پرکالری جایگزین می­شود.

مراقبت ها و عوارض ناشی از تزریق چربی

عمل تزریق چربی برای افراد لاغر همانند سایر عمل های زیبایی شامل دوران نقاهت و عوارض ناشی از عمل انتقال چربی مخصوص به خود است. تنها با کمی مراقبت بیشتر در دوران نقاهت خواهید توانست از نتیجه ی عمل خود راضی بوده و لذت ببرید. خوشبخانه عمل زیبایی تزریق چربی عوارض جانبی زیادی نداشته و در صورت بروز بعد از گذشت 7 الی 14 روز خواهید توانست به روند عادی زندگی خود بازگردید البته زمان دوران نقاهت به چگونگی عمل تزریق چربی بستگی خواهد داشت.

هنگامی که بهوش بیایید، پزشک متخصص شما اطلاعاتی درباره ی علائم عادی و مراقبت های بعد از عمل به شما خواهد داد. در ادامه به برخی از نکاتی که در دوران نقاهت باید به آن توجه کرد آورده شده است

 1. در نقاط تزریق شده تورم و کمی درد احساس خواهید کرد که با مصرف دارو های ضد التهابی کاهش خواهند یافت.
 2. سعی کنید تا دو هفته ی اول کمی بیشتر به خود استراحت داده و از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید.
 3. در هفته ی دوم کم کم کبودی ها از بین خواهند رفت با این حال بسیاری از بیماران بعد از دو هفته تورم را تجربه خواهند کرد.
 4. در هفته ی سوم شما قادر خواهید بود که از لوازم آرایشی استفاده کنید تا در صورت وجود، کبودی های جزئی پوشیده شوند.
 5. تعادل وزن داشته باشید زیرا موفقیت انتقال چربی به وزن شخص بستگی دارد. این به این معنی است که اگر بعد از دریافت انتقال چربی شروع به کاهش وزن کنید، سلول چربی قادر به زنده ماندن نیست و منجر به تزریق ناموفق چربی می شود.

اما عوارض جانبی انتقال چربی که در موارد نمایان خواهند شد موارد ذیل هستند که البته تا حد زیادی با رعایت دستورات پزشک قابل جلوگیری هستند.

 1. درد
 2. تورم
 3. قرمزی در محل تزریق شده
 4. کبودی
 5. خارش
 6. عفونت
 7. بیرون ریزی چربی از محل تزریق شده
 8. گرانولوم که یک نوع واکنش التهابی به چربی خواهد بود
 9. حرکت چربی از محلی به محل دیگر
 10. نابینایی که با تزریق چربی، جریان خون به چشم را مسدود خواهد کرد
 11. مرگ بافت به دلیل مسدود شدن جریان خون

اینجا به تعدادی از عوارض جانبی بعد از fat injection پرداخته شد. به هر حال در صورت مشاهده ی هرگونه از این عوارض سریعا به پزشک خود اطلاع دهید و وی را در جریان تمامی امور قرار دهید.

مراقبت ­های بعد از تزریق چربی صورت های لاغر

مکانیزم بدن افراد لاغر به شکلی است که سوخت و ساز زیادی دارند و یا اینکه روزانه به سختی ورزش می­‌کنند. البته بیماری­هایی مانند تیروئید نیز ممکن است لاغری مفرط ایجاد کند که قابل درمان است. اما بعد از تزریق چربی برای صورت­‌ های لاغر باید مراقبت­‌های زیر را به صورت دقیق رعایت کنند. در غیر این صورت بیشترین حجم چربی تزریق شده به بدن و صورت آن‌ها جذب بدن می­شود.

 • رژیم غذایی مناسب

افرادی که بدن و صورت لاغر دارند باید رژیم غذایی پرکالری را در منوی غذایی خود قرار دهند. پیشنهاد می­‌کنیم نزد پزشک تغذیه رفته و رژیم مناسبی دریافت نمایید.

 • فعالیت­ های سنگین را کم کنید

ورزش کردن­ های طولانی مدت و سخت به جذب شدن چربی تزریق شده می‌­انجامد. حتی اگر شغل شما پر تنش است باید از تنش و فعالیت خود کم کنید. البته ورزش به اندازه و با رعایت رژیم غذایی مناسب باعث چاق شدن صورت نیز خواهد شد. منظور ما ورزش کردن به صورت حرفه‌­ای است. لازم به ذکر است در صورت رعایت تمام نکات گفته شده حتما بیش از 40 درصد از حجم چربی تزریق شده به پوست برای همیشه در صورت شما باقی خواهد ماند.

 

هزینه تزریق چربی برای صورت های لاغر

از بزرگترین دغدغه‌­های افراد برای تزریق چربی به صورت لاغر، قیمت تزریق چربی برای صورت لاغر است. هزینه تزریق چربی برای افراد لاغر به عوامل متعددی بستگی دارد که از مهمترین آنها به عوامل زیر می­توان اشاره کرد:

 • میزان چربی استخراج شده:در صورتی که صورت و بدن شما نیاز به تزریق زیاد داشته باشد، هزینه لیپوساکشن شما افزایش می­ابد.
 • تعداد دفعات تزریق چربی برای صورت لاغر: بسته به میزان لاغری اندام و صورتتان تزریق چربی در چند مرحله انجام می­‌شود. به هر میزان که نیاز به تزریق احساس می­‌شود، هزینه تزریق افزایش خواهد یافت.
 • میزان مهارت و تجربه پزشک: تجربه و مهارت پزشک در استحراج چربی، تصویه آن و نحوه انتقال چربی تاثیر به سزایی در نتیجه پایانی دارد. مخصوصا افرادی که علاوه بر صورت لاغر بدن لاغری دارند، با مشکل استخراج چربی مواجه هستند و یک پزشک ماهر است که می­تواند چربی مورد نیاز خود را از بدن این فرد تخلیه کند.

برای مشاوره رایگان تخصصی در خصوص تزریق چربی برای افراد با صورت های لاغر با مشاورین کلینیک پوست و مو رز تماس حاصل فرمایید. 02148679

4/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ