کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
تزریق چربی به طور معمول از کدام نواحی گرفته می شود؟

تزریق چربی به طور معمول از کدام نواحی گرفته می شود؟

عمل زیبایی تزریق چربی، یک روش میانبر برای تقویت بخش های مختلف بدن و همچنین حذف چربی های موضعی بدن محسوب می شود.

تکنیک های پروسه ی تزریق چربی در اندام های مختلف تاثیرات منحصر به فردی را به همراه خواهد داشت و تزریق چربی می تواند با اصلاح عیوب موجود در بخش های مختلف اندام، به افراد مختلف را برای تقویت تناسب و زیبایی اندام خود کمک کنند.

یکی از مهم ترین مهم ترین مزیت های عمل زیبایی انتقال چربی می توان به کم خطر بودن آن اشاره کرد.

با توجه به اینکه در پروسه ی تزریق چربی، از بافت های چربی بدن خود فرد برای تناسب و تقویت بخش های مختلف بدن او استفاده می شود و به این ترتیب امکان بروز آسیب و واکنش های آلرژیک به حداقل می رسد.

نواحی برداشت چربی بر حسب چه معیار هایی انتخاب می شود؟

چربی استفاده شده در فرایند تزریق چربی، طی یک مرحله استخراج چربی از بدن خود فرد خرج می شود. حال اینکه استخراج چربی مورد نیاز برای تزریق چربی از کدام ناحیه ی بدن صورت گیرد، با توجه به معیار های مختلفی تعیین می شود.

مهم ترین نکته در بین معیار های موجود در مورد انتخاب ناحیه ی مناسب استخراج چربی، میزان استعداد آن ناحیه در زمینه ی تجمع چربی ها می باشد.

برای مثال استخراج چربی از ناحیه ی شکم و یا باسن که به سرعت مورد حمله ی چربی ها قرار گرفته و به راحتی نیز بافت های چربی آن ها از بین نخواهد رفت، می تواند انتخاب مناسبی برای فرایند تزریق چربی باشد

در اکثر مناطق بدن بافت چربی وجود دارد و اگر این چربی ها زیر جلدی باشند به راحتی امکان استخراج آن ها برای فرایند انتقال چربی وجود خواهد داشت.

ولی آیا چربی های استخراج شده از تمام نقاط بدن برای تزریق چربی مناسب می باشند؟ با توجه به هدفی که بر مبنای آن عمل زیبایی تزریق چربی صورت می گیرد، مناطق مختلفی ممکن است انتخاب شود.

 

نواحی برداشت چربی بر حسب چه معیار هایی انتخاب می شود؟

 

بافت چربی در نواحی مختلف اختلافات جزئی دارد که با توجه به این ویژگی و هدف فرایند مورد نظر، ناحیه ی مناسب انتخاب می شود. چربی مورد استفاده در هنگام انتقال چربی معمولاً از ناحیه ای از بدن که چربی تمایل به انباشت دارد بدست می آید. این ممکن است شامل شکم و ران باشد.

همچنین ناحیه ای که قرار است مورد هدف عمل زیبایی تزریق چربی قرار گیرد نیز می تواند از عوامل تاثیر گذار در تعیین منطقه ی مناسب برای استخراج چربی باشد.

پر استفاده ترین ناحیه برای برداشت چربی کجاست؟

نکته ی مهم در عمل زیبایی تزریق چربی، استفاده از چربی های بدن خود فرد برای انتقال چربی می باشد. از این طریق، به دلیل شباهت بافت های مختلف بدن ، امکان رد پیوند که در سایر جراحی های تزریقی و پیوندی دیده می شود وجود نخواهد داشت.

در واقع استفاده از چربی های بدن خود فرد برای تزریق چربی به اندام های مختلف، نقش مهمی در به حداقل رساندن آسیب ها و عوارض ناشی از تکنیک های پروسه ی تزریق چربی ایفا خواهد کرد.

حال با توجه به اینکه از اکثر چربی های تجمع یافته ی بدن می توان برای تزریق چربی استفاده کرد، پزشکان بعضی از مناطق بدن را برای استخراج چربی مناسب تر می دانند.

در واقع با وجود اینکه از اکثر چربی های زیر جلدی و قابل دسترس بدن می توان برای استخراج چربی لازم در فرایند انتقال چربی بهره برد، اما بعضی از مناطق بدن برای استخراج چربی بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.

باسن، شکم و ران ها از آن دسته از اندام های بدن می باشند که بیشتر از سایر بخش ها به عنوان منبع چربی مورد نیاز برای فرایند تزریق چربی، مورد استفاده قرار می گیرند.

شاید برای توضیح علت این مسئله بتوان به این قانون اشاره کرد که پزشکان طی فرایند استخراج چربی های مورد نیاز برای عمل زیبایی تزریق چربی، از چربی های مناطقی از بدن استفاده می کنند که حذف آن ها از طریق رژیم های غذایی و ورزش های عادی ممکن نخواهد بود.

نحوه ی برداشت چربی برای تزریق چربی

عمل زیبایی تزریق چربی دارای مراحل مختلف و تکنیک های متعددی می باشد. اولین اقدامی را که می توان به عنوان مقدمه ی پروسه ی تزریق چربی در نظر گرفت، انجام اقدامات لازم برای بیهوشی بیمار خواهد بود.

با توجه به نقطه ی مورد هدف فرایند تزریق چربی، پزشک مورد نظر می تواند از بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی را استفاده کند. در قدم بعدی، استخراج چربی از بافت های متعدد  مد نظر خواهد بود.

با توجه به هدف عمل زیبایی انتقال چربی، اندام های مختلف می توانند برای استخراج چربی مورد نیاز برای فرایند تزریق چربی، مورد استفاده قرار گیرند. سپس برای استخراج چربی از اندام های منتخب، از سوزن های بسیار ریز و نازکی به نام کانول استفاده می شود.

با توجه به اساس های متعدد روش های مختلف استخراج چربی، از مواد و ابزار های مختلفی برای تسهیل خروج چربی ها استفاده می شود. از جمله این موارد می توان به اشعه ی لیزر، مایعات مختلف و اشعه ی یو وی اشاره کرد. البته هر یک از این موارد مزایا و معایب مربوط به خود را خواهند داشت.

سپس از طریق سوزن کانول مقدار استاندارد و مورد نیاز چربی برای تزریق چربی، استخراج می شود.

نکته ی قابل توجه در این مرحله آن است که چربی استخراج شده از اندام های مختلف به طور مستقیم قابل استفاده نخواهند بود و لازم است برای تزریق چربی، تغییراتی روی آن صورت گیرد.

بنابراین مهم ترین بخش پس از استخراج چربی ها، آنالیز آن ها و آماده کردن آن ها برای انتقال چربی به اندام های مختلف می باشد.

میزان برداشت چربی به چه معیاری بستگی دارد؟

ایمن بودن عمل زیبایی تزریق چربی، مرهون استفاده از بافت های چربی بدن خود فرد می باشد، از این طریق آسیب های ثانویه  و رد بافت خارجی رخ نخواهد داد. اما نکته ی قابل توجه در عمل زیبایی انتقال چربی، مقدار استانداردی از بافت چربی است که باید استخراج و سپس تزریق شود.

با توجه به حساسیت های اندام های مختلف و تکنیک های فرایند تزریق چربی، عدم توجه به مقادیر استاندارد چربی لازم برای تزریق چربی، بروز حساسیت ها، آسیب های متعدد و  نتیجه ای عکس از عمل زیبایی تزریق چربی را به دنبال خواهد داشت.

حال بعد از توجه به اهمیت دوز استاندارد تزریق چربی، مسئله ی نحوه ی تشخیص میزان کافی و استاندارد بافت چربی برای انتقال چربی به اندام ها مطرح می شود. مهم ترین معیاری که برای تشخیص دوز استاندارد مورد توجه قرار می گیرد، هدفی است که عمل زیبایی تزریق چربی دنبال می کند.

برای مثال fat injection به هدف رفع عیوب اندامی و متناسب شدن یک بافت و تزریق چربی به هدف رفع خطوط پیشانی به مقادیر متفاوتی از بافت چربی نیازمند خواهد بود.

از طرفی، اندامی که قرار است مورد هدف تزریق چربی قرار گیرد نیز تعیین کننده ی مقدار چربی مورد نیاز برای این فرایند می باشد. مقدار چربی مورد نیاز برای تقویت گونه ها، با مقدار چربی استاندارد برای از بین بردن چروک های دور چشم متفاوت است.

بنابراین پزشک متخصص با توجه به هدف فرایند و ناحیه ی مورد نظر می تواند بهترین تصمیم را در مورد مقدار استاندارد چربی استخراج شده اتخاذ کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ