کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
تزریق بوتاکس کف دست امکان پذیر است؟

تزریق بوتاکس کف دست امکان پذیر است؟

اگر از تعریق بیش از حد کف دست های خود ناراحت هستید و به دنبال راهی برای کمتر کردن مقدار تعریق آن ها هستید تزریق بوتاکس به کف دست می تواند راه حل مناسبی برای کم کردن میزان تعریق کف دست هایتان باشد. تزریق بوتاکس برای موارد مختلفی مانند موارد گفته شده در ذیل استفاده می شود؛ که از یکی از رایج ترین آن ها تزریق بوتاکس برای رفع تعریق بیش از حد زیر بغل و کف دست است.

 1. تعریق بیش از حد
 2. میگرن
 3. رفع چین و چروک صورت
 4. اسپاسم های عضلانی

با توجه به تحقیقات انجام گرفته بر افرادی که برای تعریق بیش از حد کف دست و زیر بغل تزریق بوتاکس انجام داده اند، تقریبا در 90 درصد آن ها تزریق بوتاکس زیر بغل و کف دست نتیجه بخش بوده است.

به همین دلیل حتی پزشکان هم بهترین راه حل پیشنهادی برای رفع تعریق بیش از حد کف دست و زیر بغل ها را انجام تزریق بوتاکس می دانند.

تزریق بوتاکس به کف دست در صورتی برای شما مناسب است که مطمئن شده باشید روش های تجربی و استفاده از دارو ها برای رفع تعریق بیش از حد کف دست هایتان بی تاثیر است و تنها روش برای رفع تعریق بیش از حد کف دست هایتان تزریق بوتاکس باشد.

برای این که مطمئن شوید کاندید مناسبی برای انجام تزریق بوتاکس به کف دست هایتان هستید، حتما قبل از انجام تزریق به کف دست هایتان از پزشک متخصص تزریق بوتاکس در این باره مشورت بگیرید.

تزریق بوتاکس کف دست برای تعریق بیش از حد

ابتدا لازم است به توضیح مختصری درباره ی بوتاکسی که استفاده می شود، پرداخته شود. بوتاکس نوعی سم باکتریایی است. نام این باکتری بوتولونیم است که با ترشح سم خود در مواد غذایی باعث ایجاد مسمومیت غذایی برای مصرف کننده می شود.

اما در صورتی که از آن به درستی استفاده شود نمی تواند خطری برای بدن ایجاد کند. امروزه از تزریق بوتاکس به بدن به عنوان یک درمان زیبایی و آرایشی استفاده می کنند.

همانطور که گفته شد از تزریق بوتاکس برای موارد مختلفی استفاده می شود که در واقع بوتاکس با فلج کردن ماهیچه یا عصب بر روی بدن تاثیر می گذارد.

با تزریق بوتاکس تاثیر آن بر ماهیچه و فلج کردن ماهیچه می توان چین و چروک حاصل از منقبض شدن ماهیچه ها مانند خطوط پیشانی را رفع کرد.

 

تزریق بوتاکس کف دست برای تعریق بیش از حد

 

و همینطور با تزریق بوتاکس و تاثیر آن بر اعصاب می توان مانع پیام دادن اعصاب آن ها به غدد تعریق شد و از تعریق بیش از حد جلوگیری کرد.

در واقع برخی از اعصاب بدن در هنگام گرما دستور تعریق را به غدد برای خنک کردن بدن می دهند اما این اعصاب به افرادی که مبتلا به تعریق بیش از حد هستند به صورت بیش فعال کار می کنند به همین دلیل با تزریق بوتاکس و غیر فعال کردن این اعصاب می توان مانع تعریق بیش از حد بدن شد.

عوارض جانبی و خطرات ناشی از تزریق بوتاکس کف دست

بررسی های زیادی برای شناختن عوارض جانبی و خطرات احتمالی تزریق بوتاکس انجام شده اما مشخص شده تزریق بوتاکس در صورتی که توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود خطر جدی را در پیش ندارد و نمی تواند مشکل خاصی برای فرد ایجاد کند.

پس از انجام تزریق بوتاکس ممکن است با برخی عوارض جزئی و موقتی مواجه شوید که در پایین برخی از عوارض جانبی بوتاکس را برایتان گفته شده است.

 1. درد
 2. کبودی
 3. سر درد
 4. افتادگی پلک
 5. علائم آنفلوانزا
 6. خشکی یا پارگی چشم

اما بیشتر عوارض گفته شده مربوط به تزریق بوتاکس به صورت می باشد و بوتاکس برای کف دست و زیر بغل عوارض جانبی زیادی به دنبال نخواهد داشت.

همانطور که گفته شد در صورتی که پزشک مناسبی را برای انجام تزریق بوتاکس خود انتخاب نکرده باشید ممکن است با تزریق بوتاکس با خطرات جدی مواجه شوید مانند خطراتی که در پایین برایتان ذکر شده است.

 1. ضعف عضلانی در کل بدن
 2. دید مشکل
 3. تنفس مشکل
 4. از دست دادن کنترل مثانه

بنابراین یکی از مواردی که لازم است قبل از انجام تزریق بوتاکس به آن توجه زیادی شود انتخاب فردی مناسب برای انجام تزریق بوتاکس است که باید پزشکی متخصص زیبایی و با تجربه در تزریق بوتاکس باشد.

مراقبت های بعد از بوتاکس کف دست

برای اینکه بوتاکس کف دست نتیجه خوبی به دنبال داشته باشد و در تعریق بیش از حد کف دست هایتان اثر بخش باشد لازم است مواردی را بعد ار انجام تزریق بوتاکس به کف دست هایتان رعایت کنید. برخی از این موارد در پایین ذکر شده است.

 1. دست هایتان را تمیز نگه دارید.
 2. برای چند روز به جاهای خیلی گرم که باعث تعریق زیاد بدنتان شود نروید.
 3. از انجام دادن ورزش و فعالیت های شدید خودداری کنید.
 4. بعد از انجام تزریق بوتاکس از دارو های ضد تعریق طبق تجویز پزشک متخصص تزریق بوتاکس استفاده کنید.
 5. تا چند ساعت از مصرف ویتامین E پرهیز کنید.
 6. شماره کلینیک و پزشک متخصص تزریق بوتاکس خود را داشته باشید تا اگر با خطر جدی مواجه شدید سریع به پزشک متخصص خود دسترسی پیدا کنید.

بهتر است برای اطمینان بیشتر از اثر بخش بودن بوتاکس کف دست قبل از انجام تزریق بوتاکس به کف دست هایتان نکات مراقبتی که باید بعد از انجام تزریق بوتاکس رعایت کنید را از پزشک متخصص تزریق بوتاکس خود بگیرید.

مزیت های تزریق بوتاکس کف دست

علاوه بر موارد گفته شده در تزریق بوتاکس به کف دست برخلاف درمان های زیبایی دیگر شما می توانید به محض تمام شدن تزریق بوتاکس به فعالیت های روزمره خود بپردازید.

معمولا انجام تزریق بوتاکس به کف دست زمان زیادی طول نمی کشد و تنها در 15 دقیقه می تواند توسط پزشک متخصص انجام شود.

معمولا بعد از انجام بوتاکس کف دست برخی افراد با کبودی و تورم مواجه می شوند که تا زمان فروکش نکردن کبودی و تورم نتوان نتیجه ی تزریق بوتاکس را بطور کامل مشاهده کرد.

اما تورم و کبودی حاصل از انجام تزریق بوتاکس تنها بعد از یک هفته یا زود تر فروکش می کند که زمان آن تا حدی به شما بستگی دارد که تا چه حد نکات مراقبتی بعد از انجام تزریق بوتاکس را رعایت کنید.

بعد از فروکش کردن تورم و کبودی می تواند نتیجه کامل بوتاکس کف دست را مشاهده کنید و از نتیجه آن لذت ببرید.

در بررسی های انجام شده پزشکان متخصص تزریق بوتاکس بر افرادی که تزریق بوتاکس به کف دست هایشان را برای تعریق بیش از حد انجام داده اند مشخص شده که نتیجه ی تزریق بوتاکس به کف دست برای جلوگیری از تعریق بیش از حد می تواند 9 تا 12 ماه ماندگار بماند.

اگر در فواصل زمانیی که آثار تزریق بوتاکس به کف دست کاهش می یابد به طور مکرر تزریق بوتاکس به کف دست انجام دهید پس از هر بار انجام زمانی که طول می کشد تا آثار تزریق بوتاکس به کف دست از بین برود را افزایش می دهید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ