کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
تزریق بوتاکس لب و مزایای آن

تزریق بوتاکس به لب و مزایای آن

بوتاكس شکل تغییر یافته سم بوتولینوم می باشد که با تغییر ساختمان دارویی این سم، وارد بازار شده است و فواید دارویی متعددی در علم پزشکی و زیبایی دارد. قبل از انجام تزریق بوتاکس در مورد کاربردهای آن، مدت زمان بهبودی و بازیابی پس از تزریق بوتاکس، خطرات و عوارض جانبی آن مطلع شوید.

تزریق بوتاکس به نقاط مختلف صورت

تزریق بوتاکس یکی از بهترین و موثر ترین روش های درمانی بدون جراحی می باشد که نتایج آن تاثیر بسیاری در برطرف کردن موقتی چین و چروک پیشانی، خط اخم و خطوط دور چشم دارد. تزریق بوتاکس با تضعیف کردن ماهیچه های صورت عمل میکند، معمولاً نتایج کامل در طی پنج تا هفت روز پس از تزریق بوتاکس مشاهده می شوند.

علاوه بر نتایج اولیه که مدت کوتاهی پس از درمان مشاهده می شود دوران نقاهت پس از تزریق بوتاکس نیز کم مدت است. لازم به ذکر است که اثرات بوتاکس طی چهار تا شش ماه آینده پس از تزریق به تدریج از بین می رود و چین و چروک ها مجدداً عود می کنند. این خطوط می تواند شما را خسته، ناراضی یا عصبانی جلوه دهند.

 

تزریق بوتاکس به نقاط مختلف صورت

 

با تزریق بوتاکس به اجزای صورت می توان تا حدود زیادی چین و چروک ها را به حداقل رساند و در نتیجه هموارتر شدن پوست را مشاهده کرد.

تزریق بوتاکس به لب و بهبود خط لبخند

با افزایش سن، چین و چروک هایی در نواحی مختلف صورت مانند پیشانی، زیر چشم، بین ابرو و خطوط لبخند ظاهر می شوند. زنان بیشتر از مردان مستعد ابتلا به چین و چروک و ایجاد خطوط لبخند هستند زیرا ساختار پوست آن ها با مردان متفاوت است.

خطوط لبخند در اثر پیری، ژنتیک، قرار گرفتن به مدت طولانی در معرض آفتاب و سیگار کشیدن ایجاد می شود. سایر عوامل ثانویه که منجر به خطوط خنده می شوند شامل از بین رفتن کلاژن و الاستین و همچنین نوسانات وزن است.

بوتاکس عضلات را شل می کند به طوری که هنگام لبخند زدن، اطراف دهان شما چروک نخواهد شد، اما متاسفانه خطوطی که از گوشه بینی اطراف دهان وجود دارد، به درمان های بوتاکس پاسخ نمی دهند. تزریق بوتاکس در بیشتر موارد برای درمان چین و چروک هایی که در اثر حرکت ماهیچه ها در ناحیه صورت ایجاد می شود مؤثر است.

این خطوط معمولاً با حالت های صورت از جمله خندیدن همراه هستند و در اطراف چشم بسیار متداول هستند. روش کار به این صورت است که تزریق بوتاکس ماهیچه هایی را که باعث می شوند چین و چروک ایجاد شوند، تضعیف می کند.

به بیان ساده تر، تزریق بوتاکس به طور موقت عضلات صورت را که زیر آن قرار گرفته و باعث ایجاد چین و چروک می شود، شل می کند. به همین دلیل است که چین و چروک های ناشی از آسیب آفتاب و جاذبه به درمان های بوتاکس پاسخ نمی دهند.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس لب

مراجعه به یک کلینیک زیبایی معتبر و انجام تزریق بوتاکس شما توسط پزشک متخصص با تجربه و آموزش ‌ديده‌ که شناخت درستی از آناتومی صورت و تناسب بين اجزاي آن دارد، امر بسیار مهمی به شمار می رود زیرا برای اثر بخشی بهتر بوتاکس نیاز به مهارت و تکنیک پزشک متخصص دارید.

قبل از انجام تزریق بوتاکس به مدت یک هفته از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، ایبوپروفن، جینکو بیلوبا و ویتامین E خودداری کنید زیرا ممکن است در هنگام تزریق احتمال خونریزی را افزایش دهد.

به مدت یک هفته قبل از تزریق بوتاکس از مصرف مشروبات الکلی، سیگار و قلیان نیز خودداری کنید زیرا در هنگام تزریق باعث از بین رفتن اثر بی حسی می شوند. آرامش خود را حفظ کنید و مطابق توصیه پزشک خود پیش بروید و پیش از انجام تزریق صورت خود را از هرگونه لوازم آرایشی پاک کنید تا پوست شما کاملا تمیز شود.

مناطقی که باید تزریق بوتاکس انجام شود با با پاک کننده استریل پاک می شوند. 10-20 دقیقه قبل از تزریق بوتاکس به محل درمان، کرم بی حس کننده موضعی مانند کرم EMLA اعمال می شود تا احساس درد و ناراحتی در حین تزریق نداشته باشید.

بوتاکس در نواحی مورد نظر تزریق می شود. الگوهای تزریق معمولی شامل حدود چهار یا پنج ناحیه در هر طرف پیشانی و دو یا سه ناحیه در هر دو ناحیه چشم می باشد. بسته به نوع چین و چروک و اثر مطلوب آن برای بیمار، ممکن است مناطق بیشتری توسط پزشک متخصص تزریق شود.

لازم به ذکر است که سوزن هایی که برای تزریق بوتاکس استفاده می شود بسیار ظریف و سطحی می باشند بنابراین احساس درد معمولاً به حداقل ممکن می رسد.

پس از تزریق بوتاکس با رعایت نکات درست بهبودی بوتاکس می توانید بسیاری از عوارض منفی تزریق چین و چروک را به حداقل برسانید. پس از انجام تزریق بوتاکس به مدت 12 ساعت از ماساژ صورت خودداری کنید. در اکثر موارد، بهتر است به محل تزریق به هیچ وجه دست نزنید.

از فشار دادن یا دستکاری کردن محل تزریق خودداری کنید. در اولین شب بعد از عمل یک بالش اضافی در زیر سر خود قرار دهید تا تورم کاهش یابد.

همچنین بعد از تزریق به مدت 4 ساعت از ورزش یا خم شدن خودداری کنید. به مدت 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از هیچگونه لایه برداری شیمیایی یا سایر روش های درمانی و پاکسازی صورت استفاده نکنید. در صورتی که هنوز قرمزی و تورم داشته باشید بهتر است که از اشعه خورشید دور بمانید.

اگر متوجه درد شدید یا لک شدن پوست شدید، سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید. حتماً دستورالعمل های بازیابی بوتاکس را که به شما می دهند با دقت بسیار دنبال کنید.

تزریق بوتاکس چیست و به چه منظوری انجام می شود؟

بوتاکس حاوی سم بوتولونیم و آلبومین می باشد که پروتئین موجود در پلاسمای خون انسان است و با شل کردن عضلات لایه زیرین که باعث ایجاد چین و چروک و خطوط روی پوست می‌شوند کار می‌کند. تزریق بوتاکس به طور عمده به عنوان راه درمانی برای کاهش ظاهر چین و چروک صورت و خطوط ریز و به منظور افزایش زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد.

فراتر از کاربردها و استفاده های تزریق بوتاکس در زیبایی برای درمان و معالجه عارضه های دیگری همچون اسپاسم یا گرفتگی عضلات و همچنین تعریق شدید نیز به کار برده می شود.

مدت زمان ماندگاری تزریق بوتاکس بین ۲ تا ۴ ماه است. البته به خاطر داشته باشید که ویژگی‌ های فردی هر شخص و مقدار تزریق بوتاکس نیز در ماندگاری آن موثر می باشد. در صورتی که تمامی مراقبت‌ های بعد از تزریق بوتاکس را تا حد امکان رعایت کنید می توانید از مدت زمان بازگشت سریع چین و چروک‌ها جلوگیری کنید.

بهبودی و بازیابی پس از تزریق بوتاکس لب

اگرچه زیبا سازی و روش های درمانی که برای افزایش زیبایی و رفع ایرادات در بین افراد بسیاری از اولویت اصلی برخوردار است، اما بسیاری از کارها و مواردی وجود دارد که باید پس از انجام عمل های زیبایی مورد توجه قرار گیرد. مواردی که پس از Botox injection باید رعایت شود برای جلوگیری از هرگونه عارضه و بهبودی سریع امر مهمی به شمار می رود.

در حالی که مزایای بسیاری برای انجام تزریق بوتاکس وجود دارد اما اگر بعد از آن اقدامات پیشگیرانه خاصی را دنبال نکنید، ممکن است عوارض پس از تزریق را تجربه کنید. درد و تورم و قرمزی خفیف که پس از تزریق ایجاد می شود معمولا به سرعت برطرف خواهد شد و جای نگرانی ندارد.

در اینجا مواردی است که باید پس از تزریق بوتاکس در نظر بگیرید:

  1. پس از تزریق بوتاکس می توانید به فعالیت های روزمره و کارتان برگردید اما بهتر است که فعالیت های سنگین و ورزش های کششی را در طول روز انجام ندهید.
  2. ممکن است بعد از تزریق بوتاکس احساس ناراحتی کنید و سعی در ماساژ ناحیه تزریق شده داشته باشید، اما از این کار اجتناب کنید. پوست شما باید از درمان بهبود یابد، بنابراین هرگونه حرکت غیر ضروری در آن ناحیه می تواند نتایج ناخواسته ای به بار آورد.
  3. مدت زمان بهبودی بعد از تزریق بوتاکس دو تا چهار ساعت است، بنابراین در صورتی که بخواهید چرت بزنید، توصیه می شود که در این مدت زمان از دراز کشیدن روی صورت خود جلوگیری کنید.
  4. برای جلوگیری از هرگونه واکنش منفی مانند کبودی، باید از مصرف مشروبات الکلی حداقل چند روز قبل و بعد از تزریق بوتاکس خودداری کنید.
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ