کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
تزریق بوتاکس قبل از عمل بینی

تزریق بوتاکس قبل از عمل بینی

تزریق بوتاکس، امروزه به یکی از اقدامات رایج در زمینه ی اعمال زیبایی تبدیل شده است. نتایج گسترده و کاربرد های متفاوت فرایند تزریق بوتاکس، باعث شده است که تزریق بوتاکس به عنوان یک اتفاق محبوب با نتایج موثر و ایده آل در بین عموم مردم شناخته شود.

از بین رفتن چین و چروک های دور چشم، رفع خطوط اخم پیشانی و خط لبخند تنها بخشی از نتایج قابل دسترسی از طریق تزریق بوتاکس می باشد و این موارد، مهم ترین اتفاقاتی هستند که اطراف را برای تزریق بوتاکس ترغیب خواهند کرد.

دلایل ژنتیکی، افزایش سن و عادات و سبک زندگی ناسالم از جمله دلایلی است که باعث ایجاد آسیب های پوستی شده و در این شرایط تزریق بوتاکس به عنوان یک راه حل رفع این عارضه ها مطرح می شود.

تزریق بوتاکس در واقع تزریق مقدار استاندارد و کنترل شده ای از یک سم است که می تواند تاثیرات شگرف و قابل توجهی را در ارتقای کیفیت و زیبایی پوست به دنبال داشته باشد.

جراحی بینی بعد از تزریق بوتاکس مجاز است؟

عمل جراحی بینی و تزریق بوتاکس، دو فرایند پرطرفدار در حوزه ی اقدامات و عمل های زیبایی دنیای امروز می باشند.

با توجه به فراگیر شدن فرایند تزریق بوتاکس و با توجه محبوبیتی که از دیرباز عمل زیبایی بینی در بین عموم مردم داشته است، نگرانی هایی پیرامون امکان بروز تداخلات آسیب رسان میان تزریق بوتاکس و عمل زیبایی بینی مطرح می شود.

بسیاری از مردم گمان می کنند که تزریق بوتاکس مانعی برای انجام عمل جراحی بینی محسوب می شود و تا از بین رفتن تمامی تاثیرات و نتایج به دست آمده از تزریق بوتاکس و گذشت مدت زمانی چند ماهه، انجام عمل جراحی بینی مجاز نخواهد بود و آسیب های جدی به دنبال خواهد داشت.

حقیقت این است که این تصورات صحت نداشته و با توجه به بررسی های علمی و اصولی تایید نخواهند شد. هیچ گونه تداخلی میان انجام عمل جراحی بینی و تزریق بوتاکس به هر ناحیه از صورت وجود نداشته و نمی توان تزریق بوتاکس را مانعی برای انجام عمل زیبایی بینی در نظر گرفت.

در واقع نکته ی قابل توجه آن است که برای انجام عمل زیبایی بینی بعد از تزریق بوتاکس، هیچ گونه محدودیتی وجود نخواهند داشت به شرط اینکه یک فرصت زمانی ده روزه برای تکمیل دوره ی بازیابی فرایند تزریق بوتاکس در نظر گرفته شود.

 

جراحی بینی بعد از تزریق بوتاکس مجاز است؟

 

اگر پس از اتمام فرایند تزریق بوتاکس، مدت زمان 7 الی 10 روز به عنوان دوره ی نقاهت و بازیابی پروسه ی تزریق بوتاکس سپری شود و این دوران با کیفیت طی شود، هیچ گونه مانعی برای انجام عمل زیبایی بینی وجود نخواهد داشت و افراد می توانند پس از اتمام این مدت زمان ده روزه بعد از تزریق بوتاکس، برای انجام جراحی زیبایی بینی با خیالی آسوده اقدام کنند.

آیا تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی عوارض و خطرات دارد؟

نمی توان جراحی زیبایی بینی پس از تزریق بوتاکس را عاملی آسیب رسان و خطرناک در نظر گرفت اما این به معنی مجوز بی احتیاطی و عدم مراقبت کافی نمی باشد.

طبق بررسی ها و مطالعات انجام شده در شرایط کنترل شده و استاندارد، انجام عمل زیبایی بینی پس از گذشت ده روز از انجام فرایند تزریق بوتاکس، اقدامی مطمئن و بی خطر بود و عوارض جانبی به همراه نخواهد داشت.

اما مسئله ی قابل توجه، در نظر گرفتن مدت زمان کافی برای طی شدن دوران ترمیم و بهبودی پس از تزریق بوتاکس می باشد. در صورت عدم وجود فرصت کافی برای ترمیم و بهبودی میان فرایند تزریق بوتاکس و عمل زیبایی بینی، احتمالی بروز عوارض و خطرهایی مطرح می شود.

با توجه به حساسیت های فرایند تزریق بوتاکس، طی شدن مدت زمان لازم پس از آن و در نظر داشتن استراحت کافی و مراقبت های لازم از موارد قابل توجه پس از فرایند تزریق بوتاکس می باشد و بی توجهی به این موضوع و اقدام بلافاصله برای عمل زیبایی بینی، می توان عامل خطر باشد.

اگر عمل جراحی بینی در زمانی انجام شود که ورم و التهاب ناشی از فرایند تزریق بوتاکس برطرف نشده است، اقدامات عمل زیبایی بینی باعث تشدید عوارض پوستی و ایجاد آسیب های پوستی جدی تر خواهد شد.

از طرفی، اگر دوران ترمیم و بازیابی فرایند تزریق بوتاکس به خوبی طی نشود، بیهوشی اعمال شده طی عمل جراحی بینی و تکنیک های اجرا شده در ناحیه ی صورت، باعث کاهش دوام تاثیرات حاصل از فرایند تزریق بوتاکس خواهند شد.

فاصله ی زمانی مناسب جهت تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی

وجود فاصله ی زمانی مناسب، لازمه ی به دست آوردن نتیجه ی ایده آل و مطلوب از عمل زیبایی بینی بعد از فرایند تزریق بوتاکس و عدم بروز مشکلات و آسیب های جدی می باشد.

بدن فرد و اختصاصا پوست صورت او، باید زمان کافی برای بهبودی و دستیابی به وضعیت پایدار سلامتی را داشته باشد تا فرایند زیبایی بعدی با موفقیت انجام شود. در مورد زمان کافی که به عنوان فاصله ی بین فرایند تزریق بوتاکس و عمل زیبایی بینی در نظر گرفته می شود، زمانی بین 7 الی 10 روز مطرح می شود.

توصیه می شود پس از گذشت یکی بازه ی ده روزه از فرایند تزریق بوتاکس و بهبود کامل علائم پوستی ناشی از تزریق بوتاکس و بازیابی وضعیت سلامتی، برای انجام عمل زیبایی بینی اقدام شود.

این مدت زمان 10 روزه، در افراد مختلف ممکن است کمتر و یا بیشتر شود. بسته به شرایط ابتدایی بدن فرد و شدت علائم ایجاد شده بعد از فرایند تزریق بوتاکس، ممکن است این فاصله ی لازم بین تزریق بوتاکس و انجام عمل زیبایی بینی چند روز کمتر و یا بیشتر شود.

به طور کلی نکته ی قابل توجه این است که عمل زیبایی بینی زمانی انجام شود که تمامی عوارض پوستی و شرایط ایجاد شده بعد از تزریق بوتاکس به طور کامل بهبود یابد، در این زمان فرد آماده ی انجام جراحی زیبایی بینی می باشد.

توصیه برای افرادی که قصد تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی دارند

نکته ی قابل توجه برای افرادی که می خواهند پس از تزریق بوتاکس جراحی زیبایی بینی انجام دهند، این است که به تمامی توصیه ها و نکات مراقبتی که در دوران نقاهت عمل زیبایی الزامی می باشد توجه کنند و آن ها را رعایت کنند.

شرط انجام شدن جراحی بینی پس از تزریق بوتاکس به طور امن و بدون خطر، بهبود کامل علائم ایجاد شده پس از فرایند تزریق بوتاکس می باشد که برای این هدف لازم است مراقبت های لازم با کیفیت کامل در دوران بازیایی این فرایند لحاظ شود.

پس استراحت و رعایت دستورالعمل های گفته شده در راستای ترمیم و بهبودی در دوران بازیابی فرایند تزریق بوتاکس، برای داشتن جراحی زیبایی بینی با کیفیت بالا و بدون هیچگونه آسیب الزامی می باشد.

از طرفی با توجه به حساسیت های فرایند Botox injection و همچنین تکنیک های جراحی بینی، توصیه می شود در انتخاب پزشک متخصص زیبایی و جراح مناسب، نهایت توجه را داشته باشید و برای داشتن یک تصمیم درست و انتخاب یک فرد ماهر، باتجربه و متخصص تلاش کنید.

همچنین با توجه به حساسیت های انجام این اقدامات به دنبال یکدیگر، کیفیت امکانات و خدمات کلینیک و بیمارستانی که برای انجام فرایند تزریق بوتاکس و جراحی بینی انتخاب می کنید، بسیار قابل توجه می باشد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ