تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس زیر بغل و هزینه آن

هایپر هیدروز زیر بغل به تعریق بیش از حد غدد عرق زیر بغل که حتی در روزهایی که هوا گرم نیست وجود دارد، گفته می شود. امروزه یکی از درمان هایی که برای رفع این مشکل انجام می شود، تزریق بوتاکس زیر بغل است اما آیا بوتاکس به زیر بغل می تواند راه حل مناسبی برای رفع این مشکل باشد؟

با توجه به تحقیقات انجام گرفته توسط پزشکان تزریق بوتاکس زیر بغل یکی از بهترین راه حل های موجود برای رفع مشکل تعریق شدید زیر بغل است و همین طور بوتاکس به زیر بغل نسبت به روش های دیگر روشی ایمن تر و تاثیر گذار تر است.

با تحقیقات انجام گرفته بر روی بیمارانی که بوتاکس زیر بغل را انجام داده اند مشخص شده است که بوتاکس زیر بغل می تواند تا 87 درصد از تعریق بیش از حد غدد عرق زیر بغل بکاهد.

اما آیا بوتاکس زیر بغل بدون خطر و عوارض جانبی است؟ و بعد از انجام بوتاکس زیر بغل نیاز به انجام مراقبت های خاصی نیست؟

تزریق بوتاکس زیر بغل چیست و چگونه انجام می شود؟

تزریق بوتاکس با استفاده از سم نوعی باکتری به نام بوتولونیم انجام می شود. سم باکتری بوتولونیم در مواد غذایی باعث ایجاد بوتولیسم که نوعی مسمومیت غذایی است می شود.

اما با توجه به این که سم بوتولینم می تواند مسمومیت در بدن ایجاد کند، در صورتی که پزشک بتواند درست از سم بوتولونیم استفاده کند می توان از سم بوتولونیم در تزریق بوتاکس و در رفع بسیاری از بیماری ها استفاده کرد.

تزریق بوتاکس برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از موارد استفاده تزریق بوتاکس رفع مشکل هایپر هیدروز زیر بغل (تعریق بیش از حد زیر بغل) است.

پزشک متخصص تزریق بوتاکس زیر بغل را توسط نوعی سوزن ریز انجام می دهد و بوتاکس را که همان سم بوتولونیم است، در زیر پوست شما تزریق می کند. چندین مرتبه تزریق بوتاکس را تکرار می کند تا در ناحیه مورد نظر به طور کامل تزریق انجام گرفته باشد.

 

تزریق بوتاکس زیر بغل چیست و چگونه انجام می شود؟

 

پزشک متخصص در بعضی موارد برای آن که از درد بیمار حین انجام تزریق بوتاکس زیر بغل جلوگیری کند قبل از انجام بوتاکس زیر بغل مقداری آرام بخش به بیمار تزریق می کند.

سم بوتولونیمی که از طریق بوتاکس زیر بغل وارد بدن شده، اعصابی که باعث فعالیت غدد عرق زیر بغل می شود را از کار می اندازد. با از کار افتادن اعصابی که غدد عرق را کنترل می کنند، از تعریق بیش از حد زیر بغل جلوگیری می شود و میزان ترشح غدد عرق زیر بغل بسیار کاهش می یابد.

عوارض جانبی و خطرات تزریق بوتاکس زیر بغل

بوتاکس زیر بغل هم مانند هر روش دیگری در صورتی که به درستی انجام نشود ممکن است خطراتی به همراه داشته باشد که برخی از خطرات و عوارض جانبی بعد از بوتاکس زیر بغل در پایین ذکر شده است.

 1. درد
 2. کبودی
 3. ضعف عضلانی
 4. از دست دادن کنترل مثانه
 5. دید مشکل

برخی از عوارض گفته شده به نادر اتفاق می افتد و فقط در صورتی با خطرات و عوارض جانبی گفته شده بعد از تزریق بوتاکس مواجه خواهید شد که بوتاکس روی کل بدن شما تاثیر بگذارد و همین طور پزشک نادرستی را برای بوتاکس زیر بغل انتخاب کرده باشید.

به همین دلیل بهتر است قبل از انجام بوتاکس زیر بغل برای انتخاب پزشک مناسب تحقیق کنید و پزشک متخصص و با تجربه ای را انتخاب کنید.

اگر پزشک مناسبی را برای تزریق بوتاکس انتخاب کنید می توانید بدون هیچ نگرانی از بابت بروز عوارض جانبی و خطرات احتمالی بوتاکس زیر بغل را انجام دهید.

مراقبت های تزریق بوتاکس زیر بغل

برای اینکه از بوتاکس زیر بغل انجام شده، نتیجه بهتری مشاهده کنید پیشنهاد می شود که مواردی را قبل و بعد از انجام بوتاکس زیر بغل رعایت کنید. در پایین برخی از مواردی را که باید انجام دهید ذکر شده است.

مراقبت های قبل از انجام بوتاکس

 1. از 3 یا 4 روز قبل از تراشیدن زیر بغل خود خودداری کنید.
 2. اگر از رقیق کننده ی خون استفاده می کنید، حتما برای استفاده از رقیق کننده خون از پزشک خود مشورت بگیرید. ممکن است لازم باشد چند روز قبل از انجام بوتاکس زیر بغل از رقیق کننده ی خون استفاده نکنید.
 3. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که کسانی که چند روز قبل از انجام بوتاکس زیر بغل از مکمل ها استفاده می کردند نتیجه بهتری از بوتاکس زیر بغل خود گرفته اند. به همین دلیل بهتر است با مشورت با پزشک خود از قرص های مکمل، چند روز قبل از بوتاکس زیر بغل استفاده کنید.

مراقبت های بعد از انجام بوتاکس زیر بغل

 1. تا چند ساعت ایستاده بمانید و خم نشوید.
 2. تا چند ساعت ویتامین E مصرف نکنید.
 3. تا 24 ساعت از دئودورانت ها استفاده نکنید.
 4. تا 24 ساعت به زیر بغل خود دست نزنید و ناحیه ای که تزریق بوتاکس انجام شده را ماساژ ندهید.
 5. تا چند روز ورزش نکنید.
 6. تا چند روز از شنا کردن و رفتن به سونا خودداری کنید.
 7. به مدت یک هفته هیچ یک از میکرودرم ابریژن، الکترولیز، لیزر درمانی و یا هر نوع درمان زیبایی الکتریکی را انجام ندهید.

بهتر است قبل از بوتاکس زیر بغل برای مراقبت های تزریق زیر بغل از پزشک متخصص خود هم مشورت بگیرید تا بهترین نتیجه را از بوتاکس زیر بغل خود بگیرید.

نتایج ناشی از بوتاکس زیر بغل

انجام تزریق بوتاکس زیر بغل نیاز به صرف زمان زیادی ندارد و پزشک متخصص می تواند تنها در 10 دقیقه بوتاکس زیر بغل را انجام دهد. پس از انجام بوتاکس زیر بغل شما می توانید به فعالیت های روزمره خود را با توجه به نکات مراقبت های بعد از بوتاکس زیر بغل گفته شده انجام دهید.

بعد از بوتاکس زیر بغل ممکن است 2 تا 7 روز طول بکشد تا شما بتوانید تاثیر بوتاکس زیر بغل را مشاهده کنید. خشکی زیر بغل هم ممکن است تا دو هفته بعد از بوتاکس زیر بغل ادامه داشته باشد تا از دوباره غدد عرق زیر بغلتان شروع به فعالیت کند.

طبق تحقیقات انجام شده توسط پزشکان متخصص گفته شده اثرات بوتاکس زیر بغل دائمی نیست و می تواند از 4 تا 14 ماه ادامه داشته باشد حتی در برخی موارد ممکن است به 16 ماه هم برسد.

با توجه به موقتی بودن botox injection زیر بغل برای این که از تعریق شدید مجدد جلوگیری کنید لازم است بوتاکس زیر بغل را به طور مکرر در فواصل 7 تا 16 ماه انجام دهید.

انجام مکرر بوتاکس زیر بغل تاثیر بیشتری بر خشکی زیربغلتان خواهد گذاشت و تعریق کمتری خواهید داشت.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ