کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
تزریق بوتاکس در واژن به چه صورت است؟

تزریق بوتاکس در واژن به چه صورت است؟

احتمالا در بین اصطلاحات رایج در دنیای جراحی های زیبایی، اسم فرایند تزریق بوتاکس را به تکرار شنیده باشید. فرایند تزریق بوتاکس در بین اقدامات زیبایی، جایگاه ویژه ای دارد و توانمندی های شگفت انگیزی در از بین بردن چین و چروک های پوست و بازگرداندن جوانی و شادابی به پوست را دارد.

اما در میان کاربرد های گسترده ی فرایند تزریق بوتاکس، موراد درمانی در دنیای پزشکی و بهداشتی نیز به چشم می خورد که تزریق بوتاکس را به یک اقدام منحصر به فرد تبدیل کرده است.

تزریق بوتاکس به واژن یکی از مواردی است که امروزه در درمان بسیاری از موارد پزشکی و بهداشتی مربوط به بانوان، رواج یافته است و با موفقیت و تاثیر گذاری بالایی در حال انجام است.

آیا می توان از بوتاکس برای واژن استفاده کرد؟

امروزه با پیشرفت های چشمگیر دنیای پزشکی و اقدامات و ابزار های بهداشتی، فرایند تزریق بوتاکس به واژن با کاربرد ها و فواید گسترده در حال انجام است.

شاید تا گذشته ای نه چندان دور، تزریق بوتاکس فقط در بین طرفداران و متقاضیان انجام عمل های زیبایی فرایندی نام آشنا بود اما امروزه، با شناخت از کاربرد های درمانی تزریق بوتاکس، این پروسه با کاربرد های متعدد در زمینه ی اهداف پزشکی، درمانی و بهداشتی در حال رواج است.

تزریق بوتاکس به واژن امروزه فرایندی است که با احتمال موفقیت بالا در رفع مشکلات مختلف در حال انجام است.

 

آیا می توان از بوتاکس برای واژن استفاده کرد؟

 

بسیاری از پزشکان و متخصصان زنان در برخورد با مشکلات مختلفی نظیر واژینیموس و یا انقباضات آسیب رسان در بانوان، فرایند تزریق بوتاکس را به عنوان راه حلی قطعی و موثر در رفع این عارضه ها به بیماران مختلف پیشنهاد می کنند.

اختلالاتی نظیر واژینیموس که بعضا می توانند زندگی بسیاری از افراد را به طور کامل مختلف کند، گاها حتی با یک جلسه درمان تزریق بوتاکس به واژن قابل حل خواهند بود. پزشکان به طور سنتی دارو و جراحی را برای درد ها و اختلالات ناحیه ی واژن توصیه می کنند.

یکی از متداول ترین راهکار هایی که امروز برای این مشکلات استفاده می شود تزریق بوتاکس به واژن است که می توان گفت دوره ی نقاهت کمتری نیز نسبت به روش های سنتی دارد. راهکار های درمانی و جراحی می تواند بسیار دردناک بوده و دوران نقاهت طولانی مدتی را در کنار عوارض جانبی بسیاری به همراه داشته باشد.

افرادی که تصمیم به استفاده از تزریق بوتاکس در واژن کردند به نسبت افرادی که از روش های جایگزین استفاده کردند تجربه بهتری را از زندگی داشته و توانستن اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازگردانند.

کاربرد های تزریق بوتاکس در واژن

تزریق بوتاکس که در واقع تزریق یک سم فراوری شده در مقدار کنترل شده می باشد، امروزه به عنوان یک راه حل درمانی برای رفع بسیاری از مشکلات واژن رایج شده است. واژینیموس یکی از شایعترین مشکلاتی است که بخش قابل توجهی از بانوان با آن دست و پنجه نرم می کنند.

تزریق بوتاکس به هر عضله ای، باعث فلج شدن آن عضله می شود و بر اثر این اتفاق، هر گونه انقباض آسیب رسان خودآگاه و یا نا خوداگاه آن عضله برطرف خواهد شد.

در افرادی که از واژینیموس رنج می برند، انقباض ناخودآگاه عضلات واژن باعث ایجاد آسیب های ثانویه و مشکلات در رابطه ی جنسی خواهد شد. بر اثر تزریق botox به واژن، این انقباضات ناخودآگاه برطرف شده و اختلال واژینیموس و عارضه های ناشی از آن برطرف خواهند شد.

یکی دیگر از کاربرد های مهم فرایند تزریق بوتاکس، رفع مشکل بی اختیاری ادرار می باشد. بی اختیاری ادرار اختلالی نسبتا جامع است که در اشخاص مختلف به دلایل مختلف ممکن است مشاهده شود.

آن بخش از افرادی که از بی اختیاری ادرار به دلیل اختلالات مربوط به واژن رنج می برند، می توانند از تزریق بوتاکس به عنوان یک راه حل موثر و کارآمد در رفع این عارضه بهره ببرند.

درد های لگنی نیز از جمله اختلالات شایع در بانوان است که در بخشی از آن ها به دلیل مشکلات مربوط به واژن مشاهده می شود. تزریق بوتاکس به واژن در رفع مشکل آن دسته از افراد و برطرف کردن درد های لگنی موفق عمل خواهد کرد.

تزریق بوتاکس در واژن چگونه انجام می شود؟

برای رفع مشکلات ناشی از نقص عملکرد واژن، تزریق بوتاکس به هر سه عضله ی واژن انجام خواهد شد، چرا که با توجه به مشخص نشدن نقش قطعی هر یک از عضلات، بهتر است درمان روی تمامی آن ها انجام شود.

با این که گفته می شود در تزریق botox به واژن تمامی عضلات واژن مورد درمان قرار خواهند گرفت، اما در اکثر موارد قبل از شروع تکنیک ها این پروسه، معاینه ای انجام می شود و عضلاتی که اسپاسم و انقباض قوی تر دارند بیشتر مورد توجه قرار خواهند گرفت.

تزریق بوتاکس برای درمان مشکلات واژن شامل تزریق چند دارو نیز می باشد که هر یک به نواحی مختلفی از این عضلات تزریق خواهند شد.

تزریق botox به واژن باید در امتداد دیواره های جانبی واژن صورت گیرد، در غیر این صورت و در صورت انتخاب مکان اشتباه تزریق، آسیب ها و عوارض جانبی این فرایند ممکن است مشاهده شوند.

تزریق مواد با خواص بی حس کننده برای انجام بی حسی موضعی اولین اقدامی است که در فرایند تزریق بوتاکس به واژن انجام خواهد شد.

نکته ی قابل توجه در تزریق بوتاکس، تقسیم مقدار ماده ای که باید به واژن تزریق شود در دفعات متعدد است، بنابراین مقدار کمی از دارو ها طی هر تزریق به واژن وارد می شوند و تعداد تزریق ها باید بیشتر باشند. هر بار فرایند تزریق بوتاکس به واژن بسته به هدف و شدت اسپاسم عضلانی بین 5 ال 30 دقیقه به طول خواهد انجامید.

تزریق بوتاکس به واژن، از جمله اقداماتی است که به تبحر و تخصص خاصی نیازمند است، چرا که هرگونه اشتباه در انجام تکنیک های تزریق بوتاکس به واژن باعث بروز عارضه های و آسیب های ثانویه خواهد شد.

خطرات و عوارض ناشی از تزریق بوتاکس در واژن

فرایند تزریق بوتاکس به واژن در صورتی که توسط یک پزشک متخصص و ماهر انجام شود و کیفیت و دقت در انجام تکنیک های رعایت گردد، روشی بسیار امن و بدون خطر خواهد بود.

اما در شرایط که موارد ذکر شده در انجام تزریق بوتاکس رعایت نشود، احتمال بروز خطرات و آسیب هایی پس از تزریق بوتاکس وجود خواهد داشت.

پزشکان و متخصصان بسیاری در مورد فرایند تزریق بوتاکس بررسی های گسترده ای کرده و مواردی را به عنوان آسیب ها و عوارض احتمالی تزریق بوتاکس به واژن مطرح کرده اند. گرفتگی اندام جنسی در طول یک رابطه ی جنسی، اتفاقی است که ممکن است پس از تزریق بوتاکس به واژن رخ دهد.

با اینکه عمدتا یکی از کاربرد های تزریق بوتاکس به واژن رفع گرفتگی های حین رابطه ی جنسی می باشد، اما تزریق بوتاکس به واژن به طور اشتباه و در شرایط غیر استاندارد خود می تواند باعث بروز این عارضه شود.

درد و گرفتگی هنگام ادرار و آسیب های روده ی بزرگ، از جمله دیگر عارضه هایی است که برای تزریق نادرست بوتاکس به واژن مطرح می شود.

تزریق botox برای واژن باید در امتداد دیواره های جانبی واژن انجام شود و اگر این تزریق در نواحی نزدیک مجاری مثانه و یا مقعد انجام شود ممکن است بی اختیاری ادرار و یا درد های لگنی را به دنبال داشته باشد.

آسیب های ذکر شده، موارد جدی ای نخواهند بود و در اغلب افراد با درمان های دارویی کوتاه مدت و یا سایر روش های درمانی ساده، قابل رفع خواهند بود و عارضه های نگران کننده ای را برای مدت زمان طولانی به دنبال نخواهند داشت.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ