کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
تزریق بوتاکس جهت درمان تعریق بدن

تزریق بوتاکس جهت درمان تعریق بدن

تزریق بوتاکس یکی از اقداماتی است که نشان می دهد گاهی بعضی از سموم نیز می توانند تا این حد مفید باشند!

طی فرایند تزریق بوتاکس، مقدار کنترل شده و استانداردی از یک سم به نام سم بوتولینوم به محل مورد نظر تزریق شده و نقش موثری را در آن ناحیه ایفا خواهد کرد. تزریق بوتاکس در ابتدا به عنوان یک روش زیبایی شناخته شد و با کاربرد های زیبایی رواج یافت.

اما با گذشت زمان، جنبه های درمانی و پزشکی فرایند تزریق بوتاکس نیز شناخته شد و امروزه تزریق بوتاکس، به عنوان اقدامی با اهداف درمانی، زیبایی و پزشکی شاهد افزایش روزانه ی طرفداران خود می باشد.

کاربردهای جانبی بوتاکس

مکانیسم کلی که طی فرایند تزریق بوتاکس اتفاق می افتد، مسدود شدن سیگنال های شیمیایی خاصی می باشد، که این سیگنال ها منشا عصبی دارند.

رایج ترین استفاده از تزریق Botox، تحریک عضلات ماهیچه ی صورت و گردن به هدف بهبود چین و چروک و ترمیم خطوط عمیق و سطحی روی پوست می باشد.

علاوه بر اهداف حوزه ی اعمال های زیبایی، تزریق بوتاکس به عنوان یک راه درمانی نیز در برخورد با  بسیاری از اختلالات پزشکی تایید می شود.

 

کاربردهای جانبی بوتاکس

 

  1. هایپرهیدروز، موقعیتی است که بدن شما حتی وقتی در شرایط گرمای شدید قرار ندارد دچار تعریق می شود. تزریق Botox برای درمان این شرایط نیز مفید خواهد بود.
  2. از دیگر موقعیت هایی که تزریق بوتاکس به عنوان درمان پیشنهاد می شود، میگرن های مزمن می باشد. گاهی افراد مبتلا به مزمن بیش از 15 روز در ماه دچار سردرد های شدید می باشند، در این شرایط تزریق Botox به کاهش تعداد دفعات سردرد کمک می کند.
  3. یکی دیگر از مشکلات عضلانی، کج بودن عضلات گردن و در نهایت کج ماندن حالت گردن به علت انقباض های شدید و نامنظم عضلات آن می باشد. طی فرایند تزریق بوتاکس با کاهش انقباض این عضلات، اصلاح فرم عضلات و حالت گردن صورت می گیرد.
  4. عدم تعادل در فعالیت ماهیچه های ساختار چشم، باعث بروز مشکلات چشمی نظیر تنبلی چشم خواهد شد، که تزریق بوتاکس برای رفع این اختلال نیز مفید خواهد بود.
  5. تزریق بوتاکس همچنین می تواند به کاهش اختلال بی اختیاری ادرار کمک کند. بی اختیاری ادرار به علت مثانه ی بیش فعال اتفاق می افتد که تزریق بوتاکس، با کاهش تحریکات عضله ی مثانه، نقش مهمی در بهبود این اختلال خواهد داشت.

آیا تزریق بوتاکس فقط برای زیبایی است؟

در گذشته های نه چندان دور، تزریق بوتاکس صرفا برای دستیابی به اهداف زیبایی شناخته می شد. اما امروزه بوتاکس، یکی از خطرناک ترین سموم  شناخته شده، به علت ویژگی ها و خصوصیات بی پایان و گسترده ی خود، بارها و بارها جامعه ی پزشکی را شگفت زده کرده است.

امروزه متقاضیان انجام فرایند تزریق بوتاکس، دیگر صرفا افرادی که اهداف زیبایی دارند نمی باشند بلکه با گسترده شدن دایره ی کاربرد ها و تاثیرات فرایند تزریق Botox، افراد زیادی با اهداف پزشکی و درمانی متعدد، اقدام به تزریق بوتاکس می کنند.

بوتاکس یک عملکرد ثابت در بدن دارد و آن کاهش تحریکات عضلات و کاهش سیگنال های عصبی می باشد و با همین یک عملکرد، برای اهداف متعددی در زمینه ی بهبود اختلالات متنوع پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع تزریق Botox، با مکانیسم و اساس یکسان، در نواحی مختلف می تواند تاثیرات متفاوتی داشته باشد.

شاید از شنیدن اینکه همان ماده ای که باعث کاهش چین و چروک پوست صورت می شود می تواند به درمان میگرن کمک کند و یا باعث کاهش حالات افسردگی شود، شگفت زده شوید، اما این بخشی از حقایق در مورد کاربرد های گسترده ی تزریق بوتاکس در دنیای پزشکی امروز می باشد.

تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق زیر بغل

هایپرهیدروز یا تعریق بیش از حد، اختلالی است که افراد مبتلا به آن حتی در شرایط معمولی نیز به علت فعالیت بیش از حد غده های عرق، بدنشان شدیدا دچار تعریق می شود.

سالیان طولانی، افراد متخصص و غیر متخصص تصور می کردند راه های درمان تعریق بیش از حد نواحی خاص بدن صرفا از طریق اعمال جراحی و یا درمان های هورمونی امکان پذیر است.

بسیاری از افراد نیز که به اختلال هایپر هیدروز یا همان تعریق بیش از حد مبتلا بودند، با امتحان کردن همان روش های قدیمی و رایج، از برطرف شدن این مشکل ناامید شده و تلاش می کردند آن را بپذیرند.

اما کم کم با گسترده شدن دایره ی اعمال زیبایی و رواج فرایندی به نام تزریق بوتاکس در حوزه ی اعمالی که اهداف زیبایی را دنبال می کردند، به دنبال شناخت بیشتر بوتاکس و دستیابی به سایر کاربرد های تزریق بوتاکس در زمینه های بهداشت و پزشکی، بررسی هایی آغاز شد.

نتیجه ی این بررسی ها با نهایت شگفتی نشان می داد که بوتاکس، ماده ای که بر اثر تزریق آن اتفاقات معجزه آسایی در زمینه ی رفع نواقص پوستی می افتاد، می تواند در درمان و کاهش شدت اختلال تعریق بیش از حد بدن نیز موفق عمل کند.

طی فرایند تزریق بوتاکس، بوتاکس با اثر بر روی غده های عرق زیر بغل، اعصاب تحریک کننده ی غده های عرق موجود در زیر بغل را مسدود می کند.

امروزه تزریق بوتاکس به عنوان یک درمان موثر به افرادی که دچار هایپر هیدروز می باشند و مواد و فرایند های ضد تعریق پیشین برای آن ها موفقیت آمیز نبوده است، پیشنهاد می شود.

تاثیرات ناشی از تزریق بوتاکس

انجام فرایند تزریق بوتاکس به زیر بغل برای اهداف درمانی، روش تایید شده ای است که توجه به نکاتی پیرامون چگونگی، زمان و شدت تاثیرات حاصل از آن حائز اهمیت است:

1- بلافاصله پس از انجام فرایند تزریق بوتاکس منتظر مشاهده ی تاثیرات آن نباشید.

به طور معمول پس از گذشت 4 الی 12 ماه از انجام عمل تزریق Botox ، نتایج موثر آن در کاهش شدت اختلال هایپر هیدروز ممکن خواهد بود.

2- در صورت انجام فرایند تزریق بوتاکس، غدد عرق شما به طور کلی نابود نخواهند شد!توجه داشته باشید که تزریق Botox باعث کاهش تحریکات اعصاب غدد عرق ناحیه ی زیر بغل شده و کاهش تعریق را به دنبال خواهد داشت، اما این اثرات دائمی نمی باشد و برای پایداری این بهبودی لازم است که جلساتتزریق بوتاکس در فواصل منظمی تکرار شوند.

3- عمل تزریق بوتاکس یک راه درمانی برای کاهش شدت تعریق زیر بغل است که بدون عوارض جانبی خاص و درد های شدید انجام می شود.فرایند تزریق بوتاکس و دوران نقاهت آن، ابدا با درد های شدید همراه نخواهد بود و این فرایند، آسیب های جدی نیز به دنبال نخواهد داشت.

4- پس از انجام تزریق Botox به هدف کاهش شدت تعریق، اعتماد به نفس شما برای شرکت در جمع ها و مجالس و حضور طولانی مدت در اماکن عمومی افزایش خواهد یافت و دیگر نگرانی پیرامون این مشکل و عواقب آن نخواهید داشت.

5- توجه کنید با اینکه تزریق بوتاکس به پوست صورت با هدف جوان تر شدن پوست صورت انجام می شود، اما شما چنین نتیجه ای را در پوست ناحیه ی زیر بغل خود پس از تزریق بوتاکس مشاهده نخواهید کرد و تاثیرات تزریق بوتاکس در این ناحیه، تاثیرات درمانی خواهد بود.

در نهایت در نظر داشته باشید که تزریق بوتاکس مانند هر اقدام زیبایی و بهداشتی دیگری، در افراد مختلف اثرات منحصر به فردی خواهد داشت،و بهتر است قبل از اقدام به انجام تزریق Botox در مورد نتایج به دست آمده، با پزشک خود مشورت کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ