کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
تزریق بوتاکس به چانه چه تاثیراتی دارد؟

تزریق بوتاکس به چانه چه تاثیراتی دارد؟

امروزه به لطف پیشرفت‌ علم پزشکی، با تزریق بوتاکس ، همه می‌توانند با صرف هزینه‌ای اندک، از شر چین ‌و چروک‎‌های چانه خلاص شوند.

شاید تا چند سال پیش، افرادی که از مشاهده‌ی چانه‌‌ی خود در آینه امتناع می ورزیدند، داشتن چانه‌ی ایده آل را حتی در خواب هم نمی‌دیدند؛ اما اکنون از طریق تزریق بوتاکس، به راحتی می‌توان با فلج سازی عضلات چانه این رویا را تحقق بخشید.

آیا تزریق بوتاکس به چانه ممکن است؟

پاسخ این سوال قطعا مثبت است. مشخصا در کنار خط اخم، خط خنده، چین پیشانی و خطوط پنجه کلاغی، خطوط و چروک چانه از دیگر مواردی هستند که با تزریق بوتاکس به راحتی برطرف خواهند شد.

دهان یکی از پر‌تحرک‌ترین اندام‌های بدن هر انسان است. در واقع، هر کدام از سه عضله‌ای که قسمت تحتانی دهان را روی چانه نگاه می دارند عملکرد متفاوتی در انتقال احساسات و ارتباطات غیر‌کلامی دارند.

به طور کلی، هر فرد در طول شبانه روز بار‌ها دچار تغییر و تحولات احساسی و خلق و‌خویی می شود. در نتیجه، با حرکت متعدد عضلات چانه، ممکن است این ناحیه پس از مدتی دچار چین و چروک شود. تزریق بوتاکس چانه یکی از بهترین درمان‌ها برای مبارزه با این ظاهر ناخوشایند می‌باشد.

برخی افراد در حالت عادی، در چانه‌ی خود دارای چین و چروک هستند. عده ای نیز حین حرف زدن با این مسئله روبرو می شوند.

وجود این خطوط و چروک ها هیچ‌گونه دلیل خطرناک و غیرمعمولی ندارد. بلکه صرفا ناشی از انقباضات ماهیچه ی منتالیس است که به راحتی از طریق تزریق بوتاکس برطرف می‌گردد.

 

آیا تزریق بوتاکس به چانه ممکن است؟

 

اگر شما نیز به گروه بالا تعلق دارید، به هیچ عنوان نگران نباشید. شما می توانید با تزریق بوتاکس چانه به آسانی و ظرف مدتی کوتاه، از شر چین و چروک رهایی یابید. در واقع، تزریق بوتاکس به عضلات منتالیس باعث فلج موقت آن می‌شود. در نتیجه، چین و چروک های چانه‌ی شما از بین خواهند رفت.

شایان ذکر است که با این که هر‌روزه روش‌ها و درمان‌های جدیدی در عرصه‌ی زیبایی معرفی و مطرح می‌شوند، تزریق بوتاکس همچنان از طرفداران پر‌و‌پاقرص خود برخوردار است.

موارد استفاده از تزریق بوتاکس به چانه

بوتاکس نام سمی است که توسط یک باکتری تولید می شود. این سم پس از رقیق شدن در فضای آزمایشگاه، توسط پزشک به اجزای مختلف صورت تزریق می شود.

بعضا چنین اتفاق می افتد که با این که به شدت احساس سرخوشی می کنید، دیگران شما را غمگین، اخمو و افسرده می بینند. تا به حال فکر کرده اید دلیل این تصور غلط چیست؟

وجود این خطوط، حفره‌ها و چین و چروک ها هستند که باعث می شوند ظاهری غیر‌بشاش داشته باشید.

در صورتی که چانه‌ی شما دارای یک یا چند مورد از حالات ذیل باشد می توانید با تزریق بوتاکس از شر آن خلاص شوید:

  1. چانه ی پرتقالی یا سوراخ‌دار
  2. خطوط عمیق روی چانه
  3. چین و چروک چانه

بیشتر داوطلبین تزریق بوتاکس افرادی هستند که سطح پوست چانه‌شان زمخت و نا‌هموار است. دلیل این ناهمواری فعالیت بیش از حد عضلات منتالیس یا همان عضله‌ی چانه می‌باشد. اصطلاحا این عارضه‌ی پوستی را پوست پرتقالی یا توپ گلفی می نامند.

تزریق بوتاکس به ریلاکس این عضلات کمک کرده و در نتیجه، انقباض آنها کمتر به چشم می آید.

مورد بعدی، یعنی خط عمیق چانه، همچون یک فرورفتگی عمیق است که ما بین لب تحتانی و چانه قرار دارد. این فرورفتگی عمدتا به صورت افقی است؛ اما ممکن است گاهی به صورت ترکیبی از خطوط در این ناحیه پدیدار شود.

این خطوط بسیار عمیق و واضح منجر به ایجاد چروک در اطراف دهان می شوند. این حالت باعث می شود فرد پیرتر به‌ نظر برسد. اصطلاحا به این حالت چانه، چانه ی جادوگری می گویند.

تزریق بوتاکس چانه در حل این مشکل تاثیر بسزایی دارد. با این حال، در صورت مواجهه با خطوط بسیار عمیق لازم است در کنار تزریق بوتاکس از تزریق فیلر نیز استفاده شود. چروک‌های چانه معمولا سطحی و کم‌عمق هستند. در نتیجه، در مقایسه با دو مورد دیگر، تاثیر تزریق بوتاکس در درمان این حالت بیشتر خواهد بود.

مزایا و فواید تزریق بوتاکس چانه

از نظر زیبایی شناسی، چین و چروک‌های چانه که در صورت فعالیت زیاد این جزء از صورت یا دیگر دلایل به وجود می آید ظاهر ناخوشایندی به فرد می‌بخشند. این چین و چروک‌ها می توانند به پیر یا زبر‌شدن پوست روی چانه نیز منتهی شوند.

همچنین به مرور زمان ممکن است در اثر تحرک زیاد چانه خطوطی عمیق در گوشه دهان و همچنین بین لب تحتانی و چانه ایجاد گردد. در این شرایط، کافیست به پزشک متخصص این کار رجوع کنید. وی می تواند با تزریق بوتاکس چانه ظاهری دلفریب‌ برایتان به ارمغان بیاورد.

تزریق بوتاکس اساسا به رفع چین و چروک‌ها و خطوط عمیق صورت کمک می کند. امروزه تزریق بوتاکس چانه یکی از معروفترین درمانهای زیبایی است که با تزریق بوتاکس انجام می شود.

پس اگر به دنبال روشی آسان و کم‌هزینه برای تغییری قابل توجه در ظاهر خود هستید، تزریق بوتاکس راه حل شماست.

لازم به ذکر نیست که تزریق بوتاکس چانه یکی از طراز اول‌ترین عمل های زیبایی در جهان به شمار می رود. پس اگر از اندازه و فرم چانه خود راضی نیستید و یا از چین و چروک در این ناحیه رنج می‌برید، بهترین راه‌حل برای شما تزریق بوتاکس چانه است.

برای تزریق بوتاکس چانه پیش از هرکاری لازم است که با پزشک متخصص خود مشورت نمایید. پزشک ضمن توجه به شرایط، مشکلات و انتظارات شما از تزریق بوتاکس چانه شما را معاینه می کند.

در صورت تصدیق پزشک و رضایت شخص شما، از چانه شما عکسی گرفته می شود. بدین ترتیب، شما می توانید نتیجه ی تزریق بوتاکس چانه را با فرم قبلی چانه‌ی خود مقایسه نمایید.

عوارض جانبی و خطرات ناشی از تزریق چربی به بوتاکس

ممکن است شما از فکر تزریق بوتاکس دچاره دلهره و نگرانی شوید؛ اما باید بدانید که تزریق بوتاکس به هیچ عنوان دردناک نیست. پزشکان برای تزریق بوتاکس چانه از نازک‌ترین سوزنهای موجود در بازار استفاده می کنند؛ بنابراین مطمئن باشید که این تزریق‌ها کاملا بی‌درد و قابل‌تحمل خواهند بود.

تزریق بوتاکس یک درمان بسیار سریع و ساده است که بر‌عکس عمل‌های جراحی زیبایی، برای بهبودی به زمان زیادی نیاز ندارد. بسیاری از افراد پس از تزریق بوتاکس از نتیجه عمل بسیار راضی و خوشحال خواهند بود.

لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس فاقد هرگونه اثرات جانبی طولانی مدت می باشد. در واقع همین امر به محبوبیت هرچه بیشتر تزریق بوتاکس منجر شده است.

با این حال، بیماران مختلف ممکن است واکنش‌های متفاوتی به تزریق بوتاکس چانه نشان دهند؛ اما به طور کلی، لازم است که پس از انجام بوتاکس از هرگونه مالش یا ماساژ در ناحیه ی تزریق شده خودداری شود.

عموما بعد از تزریق بوتاکس احتمال می رود که با یک یا تعدادی از علائم و موارد زیر روبرو شوید:

  1. قرمزی، تورم جزئی، کبودی و یا بی‌حسی جزئی در اطراف محل تزریق
  2. سردرد و سنگینی در ناحیه پیشانی
  3. علائم آلرژی نظیر خارش، خس خس، آسم و جوش

البته تمامی موارد فوق، با گذشت چند روز از Botox Injection بهبود خواهند یافت. در کل باید گفت که تزریق بوتاکس از معدود عمل‌های زیبایی کم‌خطر می‌باشد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ