تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به چانه چه تاثیراتی دارد؟

یکی از موثرترین و راحت‌ترین روش‌هایی که می‌توان به منظور زیبایی و جوان‌سازی صورت خود استفاده کرد تزریق بوتاکس به چانه است. به دلیل حداقل خطر و عوارض بوتاکس چانه اغلب افرادی که از چین و چروک ایجاد شده در ناحیه چانه خود شکایت دارند می‌توانند به کمک این روش جوانی و اعتماد به نفس را دوباره به خود بازگردانند. توجه داشته باشید که برای دست یابی به بهترین نتیجه ممکن حتما باید مراحل تزریق بوتاکس در کلینیک‌های استاندارد و توسط پزشک آموزش دیده و باتجربه در این زمینه انجام شود.

اینفوگرافیک تزریق بوتاکس به چانه

کلینیک پوست و مو رز مفتخر است که با داشتن به روزترین تجهیزات و استفاده از مدرن‌ترین تکنولوژی‌ها مراجعه‌کنندگان خود را در دستیابی به بهترین نتیجه ممکن به منظور تزریق بوتاکس چانه همراهی می‌کند. در صورت تمایل می‌توانید با مشاوران ما تماس گرفته و نسبت به تعیین وقت برای استفاده از خدمات دکتر روحانی اقدام کنید. همچنین می‌توانید اطلاعات لازم را از قبیل هزینه بوتاکس به چانه و شرایط انجام آن مطلع شوید.

مطالب بیشتر: عوارض بوتاکس در طولانی مدت

آیا تزریق بوتاکس به چانه ممکن است؟

پاسخ این سوال قطعا مثبت است. مشخصا در کنار خط اخم، خط خنده، چین پیشانی و خطوط پنجه کلاغی، خطوط و چروک چانه از دیگر مواردی هستند که با تزریق بوتاکس به راحتی برطرف خواهند شد. دهان یکی از پر‌تحرک‌ترین اندام‌های بدن هر انسان است. در واقع، هر کدام از سه عضله‌ای که قسمت تحتانی دهان را روی چانه نگاه می دارند عملکرد متفاوتی در انتقال احساسات و ارتباطات غیر‌کلامی دارند.

به طور کلی، هر فرد در طول شبانه روز بار‌ها دچار تغییر و تحولات احساسی و خلق و‌خویی می شود. در نتیجه، با حرکت متعدد عضلات چانه، ممکن است این ناحیه پس از مدتی دچار چین و چروک شود. تزریق بوتاکس چانه یکی از بهترین درمان‌ها برای مبارزه با این ظاهر ناخوشایند می‌باشد. برخی افراد در حالت عادی، در چانه‌ی خود دارای چین و چروک هستند. عده ای نیز حین حرف زدن با این مسئله روبرو می شوند. وجود این خطوط و چروک ها هیچ‌گونه دلیل خطرناک و غیرمعمولی ندارد. بلکه صرفا ناشی از انقباضات ماهیچه ی منتالیس است که به راحتی از طریق تزریق بوتاکس برطرف می‌گردد.

آیا تزریق بوتاکس به چانه ممکن است؟

اگر شما نیز به گروه بالا تعلق دارید، به هیچ عنوان نگران نباشید. شما می‌توانید با تزریق بوتاکس چانه به آسانی و ظرف مدتی کوتاه، از شر چین و چروک رهایی یابید. در واقع، تزریق بوتاکس به عضلات منتالیس باعث فلج موقت آن می‌شود. در نتیجه، چین و چروک های چانه‌ی شما از بین خواهند رفت. شایان ذکر است که با این که هر‌روزه روش‌ها و درمان‌های جدیدی در عرصه‌ی زیبایی معرفی و مطرح می‌شوند، تزریق بوتاکس همچنان از طرفداران پر‌و‌پاقرص خود برخوردار است.

نحوه تزریق بوتاکس چانه

بوتاکس چانه حتما باید در کلینیک‌های معتبر و توسط پزشک متخصص در این حوزه انجام شود. چرا که انجام آن نیازمند دقت و مهارت کافی است. برای اینکار قبل از هر چیزی پزشک جلسه مشاوره‌ای با بیمار خود برگزار کرده و در مورد انتظارات و نتایج واقعی که حاصل خواهند شد صحبت می‌کنند. سپس تزریق بوتاکس به چانه شروع می‌شود. برای این کار پزشک ناحیه تزریق را استریل کرده و در صورت نیاز از ماده بی‌حسی استفاده می‌کند. بعد از آن توسط سرنگ‌های ظریف ماده بوتاکس از زاویه‌های مناسب با توجه به صلاح‌دید پزشک تزریق می‌شوند. جلسه تزریق بوتاکس چانه نهایتا در عرض ۱۰ دقیقه به اتمام رسیده و بیمار می‌تواند همان لحظه کلینیک را ترک کرده و به انجام کارهای روزانه خود بپردازد.

موارد استفاده از تزریق بوتاکس به چانه

بوتاکس نام سمی است که توسط یک باکتری تولید می‌شود. این سم پس از رقیق شدن در فضای آزمایشگاه، توسط پزشک به اجزای مختلف صورت تزریق می‌شود. بعضا چنین اتفاق می‌افتد که با این که به شدت احساس سرخوشی می کنید، دیگران شما را غمگین، اخمو و افسرده می‌بینند. تا به حال فکر کرده‌اید دلیل این تصور غلط چیست؟ وجود این خطوط، حفره‌ها و چین و چروک‌ها هستند که باعث می‌شوند ظاهری غیر‌بشاش داشته باشید.

در صورتی که چانه‌ی شما دارای یک یا چند مورد از حالات ذیل باشد می‌توانید با تزریق بوتاکس چانه از شر آن خلاص شوید:

 1. چانه ی پرتقالی یا سوراخ‌دار
 2. خطوط عمیق روی چانه
 3. چین و چروک چانه

بیشتر داوطلبین بوتاکس چانه افرادی هستند که سطح پوست چانه‌شان زمخت و نا‌هموار است. دلیل این ناهمواری فعالیت بیش از حد عضلات منتالیس یا همان عضله‌ی چانه می‌باشد. اصطلاحا این عارضه‌ی پوستی را پوست پرتقالی یا توپ گلفی می‌نامند. تزریق بوتاکس چانه به ریلاکس این عضلات کمک کرده و در نتیجه، انقباض آن‌ها کمتر به چشم می‌آید. مورد بعدی، یعنی خط عمیق چانه، همچون یک فرورفتگی عمیق است که ما بین لب تحتانی و چانه قرار دارد. این فرورفتگی عمدتا به صورت افقی است؛ اما ممکن است گاهی به صورت ترکیبی از خطوط در این ناحیه پدیدار شود.

این خطوط بسیار عمیق و واضح منجر به ایجاد چروک در اطراف دهان می‌شوند. این حالت باعث می‌شود فرد پیرتر به‌ نظر برسد. اصطلاحا به این حالت چانه، چانه ی جادوگری می‌گویند. تزریق بوتاکس چانه در حل این مشکل تاثیر بسزایی دارد. با این حال، در صورت مواجهه با خطوط بسیار عمیق لازم است در کنار تزریق بوتاکس از تزریق فیلر نیز استفاده شود. چروک‌های چانه معمولا سطحی و کم‌عمق هستند. در نتیجه، در مقایسه با دو مورد دیگر، تاثیر تزریق بوتاکس در درمان این حالت بیشتر خواهد بود.

مزایا و فواید تزریق بوتاکس چانه

از نظر زیبایی شناسی، چین و چروک‌های چانه که در صورت فعالیت زیاد این جزء از صورت یا دیگر دلایل به وجود می‌آیند، ظاهر ناخوشایندی به فرد می‌بخشند. این چین و چروک‌ها می‌توانند به پیر یا زبر ‌شدن پوست روی چانه نیز منتهی شوند. همچنین به مرور زمان ممکن است در اثر تحرک زیاد چانه، خطوطی عمیق در گوشه دهان و همچنین بین لب تحتانی و چانه ایجاد گردد. در این شرایط، کافی است به پزشک متخصص این کار رجوع کنید. وی می‌تواند با تزریق بوتاکس چانه ظاهری دلفریب‌ برای شما به ارمغان بیاورد.

تزریق بوتاکس به چانه اساسا به رفع چین و چروک‌ها و خطوط عمیق صورت کمک می‌کند. امروزه تزریق بوتاکس چانه یکی از معروف‌ترین درمان‌های زیبایی است که با تزریق بوتاکس انجام می‌شود. پس اگر به دنبال روشی آسان و کم‌هزینه برای تغییری قابل توجه در ظاهر خود هستید، تزریق بوتاکس راه‌حل شماست.

لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس چانه یکی از طراز اول‌ترین عمل‌های زیبایی در جهان به شمار می‌رود. پس اگر از اندازه و فرم چانه خود راضی نیستید و یا از چین و چروک در این ناحیه رنج می‌برید، بهترین راه‌حل برای شما، تزریق بوتاکس چانه است. برای تزریق بوتاکس چانه پیش از هر کاری لازم است که با پزشک متخصص خود مشورت نمایید. پزشک ضمن توجه به شرایط، مشکلات و انتظارات شما از تزریق بوتاکس چانه، شما را معاینه می‌کند. در صورت تصدیق پزشک و رضایت شخص شما، از چانه شما عکسی گرفته می‌شود. بدین ترتیب، شما می‌توانید نتیجه تزریق بوتاکس چانه را با فرم قبلی چانه‌ خود مقایسه نمایید.

عوارض جانبی و خطرات ناشی از تزریق چربی به بوتاکس

ممکن است شما از فکر تزریق بوتاکس به چونه دچاره دلهره و نگرانی شوید اما باید بدانید که تزریق بوتاکس به هیچ عنوان دردناک نیست. پزشکان برای تزریق بوتاکس چانه از نازک‌ترین سوزن‌های موجود در بازار استفاده می‌کنند. بنابراین مطمئن باشید که این تزریق‌ها کاملا بی‌درد و قابل ‌تحمل خواهند بود. تزریق بوتاکس یک درمان بسیار سریع و ساده است که بر‌عکس عمل‌های جراحی زیبایی، برای بهبودی به زمان زیادی نیاز ندارد. بسیاری از افراد پس از تزریق بوتاکس از نتیجه عمل بسیار راضی و خوشحال خواهند بود.

لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس چانه فاقد هر گونه اثرات جانبی طولانی مدت می‌باشد. در واقع همین امر به محبوبیت هر چه بیشتر تزریق بوتاکس منجر شده است. با این حال، افراد مختلف ممکن است واکنش‌های متفاوتی به تزریق بوتاکس چانه نشان دهند اما به طور کلی، لازم است که پس از انجام بوتاکس از هر گونه مالش یا ماساژ در ناحیه تزریق شده خودداری شود.

عموما بعد از تزریق بوتاکس احتمال می‌رود که با یک یا تعدادی از علائم و موارد زیر روبرو شوید:

 1. قرمزی، تورم جزئی، کبودی و یا بی‌حسی جزئی در اطراف محل تزریق
 2. سردرد و سنگینی در ناحیه پیشانی
 3. علائم آلرژی نظیر خارش، خس خس، آسم و جوش

البته تمامی موارد فوق، با گذشت چند روز از بوتاکس چانه بهبود خواهند یافت. در کل باید گفت که تزریق بوتاکس از معدود تکنیک‌های زیبایی کم‌خطر می‌باشد.

مطالب بیشتر: بوتاکس پیشانی

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس چانه

به دلیل سریع و ساده بودن عملیات تزریق بوتاکس چانه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که این کار نیازی به مراقبت ندارد. اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید باید بگوییم که کاندیدهای تزریق بوتاکس چانه باید یک سری مراقبت‌ها را بعد از انجام آن در نظر بگیرند. انجام این مراقبت‌ها سبب می‌شود تا عارضه جانبی احتمالی به وجود نیامده و در حداقل زمان ممکن بتوان نتایج مطلوب حاصل از تزریق را مشاهده کرد. از جمله مهم‌ترین نکات مراقبتی عبارتند از:

 • خودداری از دستکاری ناحیه تزریق در ۲۴ ساعت اول
 • بالا نگه داشتن سر از بدن در حین خواب در شب اول
 • خودداری از خم کردن سر در ۲۴ ساعت اول
 • اعمال کمپرس سرد در ناحیه تزریق به منظور جلوگیری و کاهش کبودی و التهاب
 • خودداری از برخورد آب به ناحیه تزریق در روز اول
 • خودداری از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و دخانیات به منظور جلوگیری از ایجاد کبودی

به تمامی کاندیدهای تزریق بوتاکس توصیه می‌شود تا نکات مراقبتی گفته شده در بالا و همچنین توصیه‌های دیگری که توسط پزشک متخصص گفته می‌شود توجه کنند. چرا که با این کارها نتیجه‌ای بهتر و ایده‌آل‌تری حاصل خواهند شد.

هزینه تزریق بوتاکس به چانه

هزینه‌ تزریق بوتاکس برای هر فردی متفاوت خواهد بود. چرا که عوامل متعددی در تعیین قیمت نهایی کار موثر هستند. به عنوان مثال اجرت پزشک متخصص و همچنین هزینه‌هایی که کلینیک بایت خدمات ارائه شده دریافت می‌کند با پزشک و کلینیکی دیگر متفاوت خواهد بود. بعد از انتخاب کلینیک عوامل دیگری مثل حجم ماده بوتاکس مورد نیاز برای تزریق، انتظارات و شرایط بیمار در تعیین قیمت موثر خواهند بود. به همین دلیل کسانی که تصمیم قطعی خود را برای انجام بوتاکس چانه گرفته‌اند بعد از انتخاب کلینیک با پزشک خود مشورت کرده و می‌توانند از قیمت دقیق کار مطلع شوند. کلینیک تخصصی رز با استفاده از معتبرترین برندهای ماده بوتاکس موجود در بازار خدمات تزریق بوتاکس چانه را ارائه می‌کنند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات این کلینیک و هزینه تزریق بوتاکس به چانه خود همین حالا با مشاوران ما تماس بگیرید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *