کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
تزریق بوتاکس به صورت مردان و مراقبت های بعد از آن چیست؟

تزریق بوتاکس به صورت مردان و مراقبت های بعد از آن چیست؟

امروزه دیگرتنها زنان طرفدار تزریق بوتاکس نمی باشند. با گسترش بیش از پیش تزریق بوتاکس و شناخته شدن تاثیرات منحصر به فرد و مفید آن، طیف طرفداران تزریق بوتاکس دچار تنوع شده است و دیگر این پروسه مختص زنان شناخته نمی شود.

مردان نیز مانند زنان طی گذر زمان دچار مشکلات پوستی شده و از آنجا که ظاهر مردان نیز تاثیر چشمگیری در روحیه و اعتماد به نفس آن ها دارد، مردن به دنبال راهی برای اصلاح و رفع نشانه های گذر زمان و سبک زندگی روی پوست خود، به تزریق بوتاکس روی آورده اند.

تزریق بوتاکس به صورت مردان چگونه است؟

بوتاکس ماده ای است که از سم بوتولینوم ساخته شده است. با اینکه سم بوتولینوم بسیار کشنده است، اما مقادیر بسیار کم آن در تزریق بوتاکس برای اهداف پزشکی و زیبایی کاربرد های گسترده ای دارد.

از بوتاکس به عنوان سم جادویی یاد می شود. چرا که اتفاقی که بعد از تزریق botox رخ می دهد شبیه به یک معجزه و جادو می ماند. تزریق بوتاکس نه تنها برای درمان مشکلات پزشکی چون درمان اختلال تعریق بیش از حد کاربرد دارد، بلکه در حیطه ی عمل های زیبایی نیز بسیار پرطرفدار است.

 

تزریق بوتاکس به صورت مردان چگونه است؟

 

تزریق botox موجب از بین رفتن چین و چروک های عمیق صورت شده و از پدید آمدن خطوط جدیدی نیز جلوگیری خواهد کرد. امروزه تزریق بوتاکس به عنوان یک مسیر بازگشت به گذشته شناخته شده است. شما می توانید با تجربه ی این روش، در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین عوارض احتمالی، ظاهرتان را به چند سال گذشته ی خود بازگردانید.

آیا مردان نیز می توانند از تزریق بوتاکس استفاده کنند؟

گذر زمان تاثیر یکسانی را روی پوست زنان و مردان خواهد گذاشت و تنها بسته به تفاوت های زندگی فردی اشخاص، رد پای این گذیر زمان و نتایجی که بر جای می گذارد، ممکن است یا شدید تر و عمیق تر و یا جزئی تر و سطحی تر باشد.

مردان نیز مانند بانوان می توانند با انتخاب از تزریق بوتاکس برای کاهش عیوب و نواقص پوستی خود اقداماتی را انجام دهند. در واقع برای انجام تزریق بوتاکس، تفاوتی بین مردان و زنان وجود ندارد و هر دوی این دو گروه می توانند به یک اندازه از نتایج مفید این روش بی نظیر بهره مند شوند.

همانطور که امروزه نیز مشاهده می شود تزریق بوتاکس بین مردان نیز طرفداران خاص خود را یافته است. مردانی که بخاطر سبک زندگی اشتباه تغذیه ی ناسالم دنیای امروز و یا به علت عدم مراقبت صحیح از پوست خود دچار آسیب های بافت پوست شده و چین و چروک روی پوست صورت ایشان نمایان شده است.

آن ها نیز می توانند برای دستیابی به اهداف مختلفی چون افزایش سطح اعتماد به نفس افزایش کیفیت تعاملات و روابط خود و مواردی این چنینی، تجربه ی این نتیجه ی لذت بخش از تزریق بوتاکس را به خود هدیه دهند.

نتایج و تاثیرات تزریق بوتاکس صورت مردان

عمل جراحی تزریق بوتاکس به حل بسیاری از مشکلات پزشکی کمک شایانی می کند. همچنین برای مردانی که متوجه فرایند پیری پوست خود شده اند و به دنبال رفع نشانه های می باشند، تزریق بوتاکس به عنوان شگفت انگیز ترین راه حل این مسئله پیشنهاد می شود.

حتی اگر شما مشتاق به انجام تزریق بوتاکس نمی باشید، موارد زیر را برای آشنایی بیشتر با جنبه های مثبت تزریق botox مطالعه کنید:

1- از تزریق بوتاکس، به عنوان یک فرآیند جوان کننده و از بین برنده ی چین و چروک پوست که همراه با جراحی های سنگین و عوارض جانبی خطرناک همراه نیست، نام برده می شود.در مقایسه ای سریع بین تزریق بوتاکس با سایر روش هایی که به اهداف مشابه انجام می شوند، متوجه برتری های روش تزریق botox که شامل سرعت بالای پروسه، نقاهت کوتاه، عوارض جانبی بسیار محدود می باشد، خواهید شد.

2- تزریق بوتاکس شما را به طرز چشمگیری چند سال جوان تر خواهد کرد. تزریق botox با رفع عیوب صورت، از بین بردن چین و چروک های پوست صورت و همچنین جلوگیری از ایجاد چین و چروک های جدید، تاثیر منحصر به فردی در به دست آمدن یک نتیجه ی بی عیب و طبیعی خواهد داشت.

3- تزریق بوتاکس تاثیر قابل توجه ای در افزایش اعتماد به نفس شما خواهد داشت. تزریق botox با از بین بردن چین و چروک های صورت و اصلاح عیوب موجود باعث افزایش روحیه، اعتماد به نفس و عزت نفس شما خواهد شد. همچنین این نکته در ارتقای سطح کیفیت زندگی و تعاملات فردی شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

عوارض جانبی و خطرات ناشی از تزریق بوتاکس مردان

چیزی که بیشتر مردان را از تزریق بوتاکس دور می کند و باعث می شود آنها از درمان خود سر باز زنند، ترس از عوارض جانبی بالقوه ی تزریق بوتاکس می باشد.

با این که امروزه تزریق بوتاکس با مواد کاملا با کیفیت و تایید شده در حال انجام است، اما کماکان نگرانی های نا به جایی راجع به کیفیت پایین بوتاکس و افزایش احتمال بروز عوارض جانبی به این دلیل، در بین مردان رایج می باشد.

عوارض جانبی تزریق بوتاکس از خفیف تا مزمن دسته بندی می شود. عوارض خفیف شامل مواردی چون سردرد، درد در محل تزریق، قرمزی و تورم و همچنین افتادگی پلک فوقانی می باشد.

اما تزریق botox عوارض مزمن دیگری چون مشکل در تنفس و مشکل در بلع را نیز ممکن است به همراه داشته باشد که احتمال بروز این عوارض بسیار نادر می باشد.

البته در نظر داشته باشید که در صورت انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه و مشورت با وی، انتخاب یک کلینیک معتبر و با خدمات با کیفیت و همچنین رعایت نکات و مراقبت ها بعد از انجام تزریق بوتاکس، احتمال بروز عوارض جانبی ناشی از تزریق بوتاکس نزدیک به صفر خواهد شد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس صورت مردان

بعد از انجام تزریق بوتاکس، نکات و مراقبت هایی وجود دارد که رعایت آن ها، یکی از شروط به دست آوردن نتیجه ی ایده آل و مفید از تزریق botox می باشد و عدم رعایت آن ها تا حد زیادی از میزان موثر بودن پروسه تزریق بوتاکس خواهد کاست. موارد زیر، از نکات و مراقبت های مهم بعد از اتمام تزریق بوتاکس می باشند:

1- یکی از مهم ترین نکته ی قابل توجه بعد از تزریق botox، آن است که از پزشک خود تمارین مناسب برای عضلات صورت خود را دریافت کنید. تمارینی همچون نحوه و زمان اخم کردن، خم کردن ابرو، حرکت عضلات صورت و از این دست موارد، می توانند در افزایش کیفیت نتیجه ی عمل تزریق بوتاکس مفید واقع شوند.

2- در چهار ساعت اولیه بعد از انجام تزریق چربی، دراز نکشید و با دستان خود ناحیه ی مورد نظر را مالش ندهید.

3- از انجام هر گونه اقدام زیبایی و بهداشتی روی پوست صورت خود، استفاده از سونا و یا حمام بخار تا دو روز بعد از انجام تزریق بوتاکس پرهیز کنید.

4- به مدت دو روز بعد از انجام botox injection، از انجام هرگونه ورزش سنگین و یا هر نوع فعالیت سنگین بدنی جدا پرهیز نمایید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ