کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
تخلیه چربی تزریق شده به صورت امکان پذیر می باشد؟

تخلیه چربی تزریق شده به صورت امکان پذیر می باشد؟

سلول های چربی بدن به عنوان ماده پر کننده بسیار مناسبی محسوب می گردد که بافت نرم خوبی را ایجاد می کند. افزون بر آن به راحتی می توان با استفاده از انتقال چربی چین و چروک یا ناهماهنگی در حجم اعضا را از بین برد.

علاوه بر این موارد با زیباتر شدن اندامی مانند گونه ها و از بین بردن خط لبخند نیز تزریق چربی روشی کارآمد خواهد بود. به همین دلیل عمل زیبایی تزریق چربی بسیار محبوب است.

تزریق چربی (که انتقال چربی اتولوگ نیز نامیده می شود) چربی را از یک قسمت بدن به قسمت دیگر منتقل می کند. تزریق چربی دائمی نیست و ممکن است نیاز به یک برنامه نگهداری مؤثر داشته باشد.

تکنیک اجرای تزریق چربی به این صورت است که چربی اضافه از محل اهدا کننده (به عنوان مثال شکم، باسن یا ران) و به محل درمان با بی حسی موضعی تزریق می شود. مایعات داخل وریدی (IV) نیز برای تسهیل در جمع آوری چربی ها در محل اهدا کننده تزریق می شوند.

سلول های چربی از طریق یک سوزن کوچک متصل به یک سرنگ استخراج می شوند. سپس چربی برای از بین بردن مایعات اضافی پردازش شده و با سوزن دیگر در چندین رشته نازک در ناحیه مورد نظر مجدداً تزریق می شود.

“پر کردن بیش از حد” در تزریق چربی به دلیل جذب چربی در هفته های اول پس از عمل زیبایی انتقال چربی کاری لازم و ضروری است. همچنین چربی را می توان در طی یک عمل لیپوپلاستی (لیپوساکشن) در یک ناحیه از بدن برداشت کرد و سپس در بخش دیگری مجدداً تزریق کرد.

تزریق چربی به دلیل نتایج ماندگار و عوارض بسیار کم مورد توجه قرار گرفته و چون نیازی نیست فرد برای تزریق چربی دنبال فرد اهدا کننده باشد کم دردسر خواهد بود. با این وجود موارد معدودی گزارش شده است که فرد مدتی بعد از انتقال چربی احساس نیاز کرده است که چربی ها را خارج کند. این امر می تواند دلایل متعددی داشته باشد که در ادامه به این دلایل و نحوه انجام آن به صورت کامل خواهیم پرداخت.

آیا می توان چربی تزریق شده به صورت را تخلیه کرد؟

بعد از تزریق چربی در خواست برای تخلیه چربی تزریق شده بسیار کم اتفاق می افتد، اصولاً با انتخاب پزشک ماهر و مراکز معتبر عوارض یا ناهماهنگی در انتقال چربی به حداقل خواهد رسید. علاوه بر این نتایج این عمل مادام العمر نیستند که نیاز به تخلیه بعد از انتقال چربی حس شود. با این وجود برخی موارد هستند که فرد به فکر تخلیه چربی می افتد عواملی نظیر:

  1. عدم تقارن اعضای صورت بعد از تزریق چربی به دلیل مهارت نداشتن فرد تزریق کننده
  2. جذب شدن چربی ها و باقی ماندن بخشی از آنها به شکلی ناخوشایند بعد از تزریق چربی
  3. گلوله یا اصطلاحاً لوبوله شدن چربی ها
  4. و یا عفونت و عواملی اینچنینی که بسیار نادر است.

اگر مسئله بعد از انجام تزریق چربی عدم تقارن یا ناهموار بودن باشد، این امر می تواند با تزریق چربی اضافی در مکان های مناسب، با راحتی بیشتری نسبت به تخلیه انجام شود. تزریق استروئید به آسانی باعث ایجاد آتروفی چربی می شود.

داروی دیگری به نام Kybella برای حل چربی استفاده می شود برای گفتگو در مورد گزینه های خود با یک جراح با تجربه مشورت کنید. همچنین بعضی اوقات چربی را می توان با لیپوساکشن با استفاده از کانول های خوب رقیق کرد.

 

آیا می توان چربی تزریق شده به صورت را تخلیه کرد؟

 

در صورت گلوله شدن یا اصرار خود فرد می توان چربی را از طریق تخلیه از بین برد. بسته به میزان و حجم چربی ممکن است این عمل زیبایی آسان یا مشکل باشد. برای این کار فرد حتماً باید یک جراح پلاستیک پیدا کنید که به طور کلی با این نوع روش های تزریق چربی آشنا باشد.

اصولاً تخلیه چربی با کمک جراحی و برش ناحیه امکان پذیر خواهد بود. در هر صورت مشورت با جراح پلاستیک برای تخلیه چربی ها بعد از تزریق چربی شما را در برای تصمیم گیری بهتر و انتخاب روشی مناسب تر بسیار کمک خواهد کرد.

تخلیه چربی تزریق شده به صورت چگونه است؟

در تصمیم یک فرد برای تخلیه چربی هایی که طی عمل زیبایی انتقال چربی منتقل شده اند، همانگونه که گفته شد ممکن است دلایل زیادی نقش داشته باشند اما گلوله شدن چربی یکی از شایع ترین آنها است که در واقع یک واکنش التهابی در بافت زیر جلدی است که بعد از تزریق چربی در برخی افراد به صورت نادر و در صورت نداشتن مهارت کافی توسط پزشک رخ می دهد.

انتقال چربی در طی یک دهه گذشته در عمل زیبایی رایج بوده و هست. به طور کلی، تزریق چربی نتایج عالی و معدود عارضه جدی را ارائه می دهد اما اگر به هر دلیل عارضه جدی رخ داد یا بیمار به تصمیم خود خواست که این چربی ها را تخلیه کند نیاز به جراحی پلاستیک هست.

قبل از انجام این کار به تصویربرداری رادیولوژی مانند CT و MRI برای تشخیص نیاز است. اگرچه راه های مانند تزریق داخل استروئیدها به عنوان درمان انتخاب شده توصیه می شود، اما عمل جراحی باید به عنوان راه حل قطعی در مواردی در نظر گرفته شود. بعد از تزریق چربی اگر تصمیم به تخلبه آن گرفتید باید بدانید که به یک عمل جراحی نیاز پیدا خواهید کرد که با برش کامل محل و خارج کردنی چربی ها انجام خواهد گرفت.

بهتر است قبل از تصمیم یک شرح حال کامل در مورد تزریق چربی و دلایل خود به پزشک خود بدهید تا با راهنمایی بهتر و بیشتر بتواند در این راه به شما کمک کند.

مراقبت های بعد از تخلیه چربی انتقال داده شده به صورت

تزریق چربی یا همان انتقال چربی یکی از روش های امن و کم خطر به شمار می رود که اگر زیر نظر پزشک حاذق و در مراکز معتبر انجام گیرد به هیچ وجه عوارض جدی خطرناک و نارضایتی شدید را در فرد به همراه نخواهد داشت تا نیاز به تخلیه چربی پدید بیاید.

با این وجود اگر با جراح پلاستیک مشورت کردید و به این نتیجه رسیدید که حتماً باید تخلیه چربی انجام دهید باید توجه کنید که دوره ریکاوری و مراقبت های بعد از آن در سلامت و ظاهر شما بسیار مهم خواهید بود. به طور کلی بعد از عمل جراحی باید چندین نکته را رعایت کرد ابتدا مربوط به تغذیه مناسب و آبرسانی به بدن است زیرا علاوه بر افزایش سرعت بهبودی در التیام زخم نیز بیسار موثر است.

استراحت کافی نیز در دوره ریکاوری و نقاهت تأثیر بسیار زیادی دارد.

استفاده از مسکن ها و آنتی بیوتیک ها زیر نظر پزشک همانطور که کاهش درد و خطر عفونت بعد از انجام عمل زیبایی fat injection موثر بود برای کاهش درد و خطر عفونت بعد از تخلیه چربی ها نیز می تواند موثر باشد.

مصرف مواد غذایی که دارای ویتامین ث و مس هستند به دلیل تحریک کلاژن سازی بعد از انواع عمل زیبایی چه خود انتقال چربی و چه تخلیه آن شادابی را به پوست بر می گرداند.

تورم و کبودی نیز بعد از چند روز برطرف شده و در صورت نیاز می توان از کمپرس یخ استفاده کرد.

در صورت انتخاب روش جراحی و برش برای خارج کردن چربی هایی که با تزریق چربی قبلاً به ناحیه ای منتقل کرده اید، بهتر است پانسمان و مراقبت صحیح از زخم را نیز فراموش نکنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ