لیپوماتیک

تخلیه چربی با لیپوماتیک به چه شکل است؟

در زمان های نه چندان دور، تمامی پزشکان و مربیان ورزشی بر این باور بودند که روشی برای حذف چربی های موضعی وجود ندارد و لاغری موضعی رویایی بیش نیست، اما عمل زیبایی لیپوماتیک شگفتی ای بود که این تصورات را بر هم زد.

این عمل زیبایی از موثر ترین و امن ترین روش حذف چربی های موضعی از جمله لیپوماتیک شکم و پهلو، ران و یا بازو می باشد و با تصحیح عیوب موجود در بخش های مختلف بدن تناسب اندام را به افراد هدیه می دهد.

با اینکه بر اثر حذف چربی های بدن و خروج این چربی ها از بدن کاهشی در وزن مشاهده خواهد شد، اما عمل زیبایی لیپوماتیک را نمی توان از اقدامات درمانی کاهش وزن در نظر گرفت، بلکه این فرایند راه حلی برای دستیابی به فرم دلخواه و اندامی متناسب می باشد.

انجام عمل زیبایی لیپوماتیک در نواحی مختلف اساس مشترکی دارد اما بسته به ویژگی های متفاوت بخش های مختلف بدن، جزئیات آن متفاوت خواهد بود.

اولین اقدامی که در هنگام شروع عمل زیبایی لیپوماتیک انجام می شود، استفاده از داروهای بیهوشی می باشد. اگر ناحیه ی هدف فرایند پیکرتراشی ناحیه ی وسیعی باشد از بی هوشی عمومی استفاده می شود و این ماده تزریق می شود.

اما اگر ناحیه ی مورد نظر قسمت کوچکی باشد از بی حسی موضعی استفاده خواهد شد.

در صورتی که ناحیه ی مورد نظر که هدف تکنیک های پیکر تراشی قرار خواهد گرفت ناحیه ی کوچکی باشد، ممکن است پزشک از بیمار درخواست کند تا بخشی از عمل را سرپا ادامه دهند، در این صورت ارزیابی فرایند و نتایج هر تکنیک برای پزشک میسر خواهد شد.

انجام عمل زیبایی لیپوماتیک بسته به ناحیه ی هدف و مقدار چربی ای که باید از بدن استخراج شود ممکن است بین یک الی 4 ساعت به طول بیانجامند. برای انجام لیپوماتیک تعدادی روش وجود دارد که اساس این روش ها یکسان است و هر یک مزایا و معایب مربوط به خود را دارند.

ممکن است قبل از انجام لیپوماتیک، مایعی به بدن تزریق شود و سپس استخراج چربی ها انجام شود. روش دیگری نیز وجود دارد که این تزریق صورت نمی گیرد که در این صورت احتمال خون ریزی و کبودی پس از اتمام پیکر تراشی افزایش خواهد یافت.

پس از اتمام فرآیند لیپوماتیک، ناحیه ی مورد نظر از نظر وجود مایعات اضافه و خون احتمالی پاک سازی خواهد شد.

دستگاه پیکرتراشی برای تخلیه ی چربی چگونه عمل می کند؟

از موثر ترین روش های تخلیه ی چربی و استخراج آن از اندام ها، عمل زیبایی لیپوماتیک می باشد.

پیکر تراشی روشی بی خطر بوده که با به همراه داشتن نتایجی مطلوب و رضایت بخش می تواند حجم قابل توجهی از چربی را از بدن خارج کند. تکنیک های فرآیند لیپوماتیک بسته به روش استفاده شده متفاوت خواهد بود اما هدف و اساس عملکردی آن ها یکسان و مشترک می باشد.

به طور کلی در فرآیند پیکرتراشی از لوله ی کوچکی به نام کانول برای استخراج چربی ها استفاده می شود، این لوله به یک دستگاه مکنده ی قوی متصل است که با ایجاد فشار منفی و مکش قوی، باعث تخلیه و خروج چربی ها از بدن خواهد شد.

در یکی از روش های انجام پیکر تراشی، از اشعه ی اولتراسونیک برای مکش چربی ها استفاده می شود، بر اثر برخورد این اشعه با بافت چربی، سلول های چربی تخریب شده و به حالت مایع در می آیند و به این طریق باعث تسهیل خروج آن ها خواهد شد.

 

دستگاه پیکرتراشی برای تخلیه ی چربی چگونه عمل می کند؟

 

روش دیگری که برای انجام لیپوماتیک ممکن است مورد استفاده قرار گیرد، لیپوماتیک با کمک اشعه ی لیزر می باشد. این روش کم خطر تر و امن تر از سایر اقدامات می باشد.

طی این روش لیپوماتیک، از طریق لوله ی کانول که از مسیر منافذی درون بدن و در مجاورت چربی ها قرار گرفته، انرژی و حرارت به بافت چربی منتقل شده و بافت آن را تحت تاثیر قرار می دهد. در این صورت خروج چربی از بدن بسیار آسان تر خواهد بود.

آیا تخلیه ی چربی در لیپوماتیک درد دارد؟

لیپوماتیک به عنوان یکی از کم خطر ترین و کم آسیب ترین اقدامات دنیای جراحی های زیبایی در نظر گرفته می شود.

شاید با اطلاع از تکنیک های استفاده شده طی فرآیند پیکر تراشی تصور کنید که این فرآیند حین انجام و در دوران نقاهت همواره با درد های شدید همراه خواهد بود، اما حقیقت این طور نیست. در واقع مهم ترین مرحله هنگام شروع عمل زیبایی لیپوماتیک استفاده از داروی بیهوشی می باشد.

قبل از شروع تکنیک های فرآیند لیپوماتیک، مقدار متناسبی از داروی بیهوشی به شما تزریق می شود و شما اصلا در جریان فرآیند و اتفاقات طی روند عمل زیبایی پیکرتراشی نخواهید بود.

بدیهی است در چنین شرایطی هرگز متوجه احساس درد و آسیب حین تخلیه ی چربی در لیپوماتیک نخواهید شد.

همچنین در حین انجام عمل زیبایی لیپوماتیک، آرام بخش هایی به شما از طریق وریدی تزریق می شود که باعث کاهش حس درد در مواقع از بین رفتن اثرات داروی بیهوشی خواهد شد. در واقع در ساعات اولیه ی پس از لیپوماتیک به علت وجود این داروهای آرام بخش، باز هم احساس درد نخواهید داشت.

با شروع دوران نقاهت و بازیابی عمل زیبایی پیکر تراشی، ممکن است احساس درد به سراغتان بیاید و در نواحی ای که تخلیه ی چربی در آن انجام شده احساس درد های خفیف داشته باشید.

قسمتی از این احساس درد مربوط لبه از بین رفتن اثرات دارو های بیهوشی و قسمتی نیز به خاطر واکنش ها بدن برای شروع فرآیند ترمیم و بهبودی می باشد. احساس درد در دوران نقاهت فرآیند لیپوماتیک، قابل تحمل بوده و هیچ گاه از حد مشخصی بیشتر نخواهد شد.

برای کنترل این درد مسکن هایی تجویز می شود و با گذشت چند روز از انجام عمل زیبایی پیکر تراشی از شدت آن کاسته خواهد شد.

آیا تخلیه ی چربی در لیپوماتیک ممکن است برای بدن خطر داشته باشد؟

با اینکه عمل زیبایی لیپوماتیک جزو دسته بندی فرآیند های کم خطر قرار می گیرد، اما همچنان تکنیک های انجام آن دارای حساسیت های ویژه ای است که عدم رعایت صحت و کیفیت در انجام آن ها ممکن است آسیب هایی را به همراه داشته باشد.

موارد زیر بخشی از آسیب هایی هستند که به علت عدم تبحر و مهارت کافی در انجام فرآیند لیپوماتیک ممکن است اتفاق بیفتند:

  1. ایجاد آسیب در اندام های مجاور
  2. عوارض بیهوشی
  3. سوختگی با تجهیزات مورد استفاده
  4. ایجاد آسیب در عروق و اعصاب مجاور

همچنین، از دیگر مواردی که باعث ایجاد آسیب ها و خطرات پس از فرآیند لیپوماتیک خواهند شد، عدم رعایت نکات مراقبتی و دستور العمل های لازم در دوران نقاهت و بازیابی فرآیند lipomatic کمی باشد.

موارد زیر از جمله مواردی است که ممکن است بر اثر بی توجهی به مراقبت های لازم در روند بهبودی فرآیند پیکر تراشی ایجاد شوند:

  1. لخته شدن خون
  2. تجمع مایع بیش از حد
  3. عفونت
  4. ایجاد زخم
  5. تاخیر در روند بهبودی

گفتنی است که موارد گفته شده، اتفاقاتی است که ممکن است بر اثر عدم انتخاب یک متخصص لیپوماتیک و کلینیک با خدمات معتبر و همچنین عدم توجه کافی به توصیه های لازم و نکات مراقبتی در دوران بازیابی فرآیند لیپوماتیک اتفاق بیفتد.

بدیهی است که با داشتن انتخابی درست و در نظر داشتن مراقبت های بعد از لیپوماتیک، نتیجه ی به دست آمده از این عمل زیبایی، رضایت بخش و بدون آسیب های آزار دهنده خواهد بود.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره رایگان واتساپ