تزریق بوتاکس

بوتاکس پیشانی و مزایای آن چیست؟

یکی از اولین نشانه‌هایی که با بالا رفتن سن بر روی چهره افراد ایجاد می‌شود چروک‌های روی پیشانی است. خوشبختانه در حال حاضر روش‌های مختلفی برای از بین بردن این خطوط بر روی پوست روی کار آمده‌اند. یکی از کم‌خطرترین و بهترین این روش‌ها تزریق بوتاکس به پیشانی است. چرا که افراد می‌توانند بدون نیاز به جراحی و گذراندن دوره نقاهت طولانی از شر چین و چروک پیشانی خلاص شده و چهره‌ای زیباتر و جوان‌تر به دست آورند. تاثیرات بوتاکس پیشانی چند روز بعد از انجام تزریق بوتاکس قابل مشاهده بوده و نیازی به انجام مراقبت‌های دشوار و اذیت کننده‌ای ندارد. اگر قصد انجام بوتاکس بر روی پیشانی خود را دارید می‌توانید با مشاور زیبایی ما در کلینیک پوست و مو رز تماس گرفته و اطلاعات لازم در این زمینه از قبیل هزینه تزریق بوتاکس به پیشانی را کسب کنید. خدمات زیبایی در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشوری دکتر روحانی انجام می‌شود.

نحوه تزریق بوتاکس به پیشانی

تزریق بوتاکس پیشانی در کلینیک‌های تخصصی توسط پزشک متخصص در این زمینه باید انجام شود. توصیه می‌شود قبل از شروع تزریق بیمار جلسه مشاوره‌ای به منظور در میان گذاشتن انتظارات خود از انجام بوتاکس با پزشک داشته باشد. در روز انجام تزریق بوتاکس مراحل زیر به ترتیب انجام می‌شوند:

 • آماده‌سازی بیمار

قبل از هر کاری ناحیه‌ای که قرار است تزریق صورت بگیرد به طور کامل تمیز شده و در صورت نیاز بی‌حسی موضعی در این مکان اعمال می‌شود.

 • تزریق بوتاکس

بعد از آماده‌سازی بیمار پزشک حجم مشخصی از ماده بوتاکس را توسط سرنگ به نقاط لازم تزریق می‌کند. توجه داشته باشید که این کار باید توسط پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه انجام شود.

 • رعایت نکات مراقبتی

بعد از اتمام تزریق پزشک از بیمار می‌خواهد تا برخی نکات مهم مراقبتی را در ۲۴ ساعت اول رعایت کند.  با انجام اصولی تمامی این مراحل می‌توان نتیجه‌ای مطلوب و ایده‌آلی را از تزریق بوتاکس به دست آورد. کل فرآیند تزریق در کلینیک کمتر از ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید.

تاثیرات نهایی تزریق بوتاکس به پیشانی

ماده ی اصلی محلول بوتاکس، بوتولینوم توکسین نوع A است که هنگام تزریق، با محلول  های دیگری ترکیب می شود. معمولا در هر سرنگ تزریق حدود 2 الی 3 میلی لیتر را محلول دیگری تشکیل می دهد و تمام آن چه می بینید محلول خالص بوتاکس نمی باشد. بوتاکس از زمان های قدیم برای درمان بیماری های مختلف کاربرد داشت. امروزه تزریق بوتاکس یکی از پرطرفدار ترین درمان های چین و چروک صورت محسوب می شود. چرا که بوتاکس علی رغم روش های دیگر، درمان موقتی محسوب نمی شود و بعد از چند جلسه درمان، به کلی مانع ایجاد چین و چروک می شود.

تاثیر تزریق بوتاکس به پیشانی به این صورت است که با تزریق محلول بوتاکس به زیر پوست، این ماده توسط عضلات پیشانی جذب می شود. جذب ماده ی بوتاکس سبب کشیده شدن عضلات پیشانی شده و خطوط ایجاد شده را از بین می برد. تزریق بوتاکس در جلسه ی اول فقط برای از بین بردن خطوط سطحی کافی خواهد بود که به مرور زمان ممکن است در همان قسمت ها دوباره خطوطی ظاهر شود. تاثیرات طولانی مدت تزریق بوتاکس با تکرار تزریق در جلسات متعدد امکان پذیر خواهد بود. تاثیرات بوتاکس بلافاصله بعد از تزریق به طور کامل قابل مشاهده نخواهد بود. برای مشاهده ی نتیجه ی نهایی حدود 3  الی 10 روز بعد از جلسه ی تزریق زمان لازم است. همچنین تاثیرات تا 4 ماه ماندگاری داشته و بعد از آن در صورت تمایل می توان به منظور تکرار تزریق بوتاکس به پزشک زیبایی مربوطه مراجعه کرد.

تاثیرات نهایی تزریق بوتاکس به پیشانی

معمولا برای رسیدن به نتایج مطلوب با فاصله ی حداکثر 3 الی 4 ماه بعد از جلسه ی اول تزریق بوتاکس، تزریق مجددا تکرار می شود. عمل تزریق بوتاکس به پیشانی در جلسات متمادی سبب فلج شدن ماهیچه های پیشانی شده و از انقباض ماهیچه های این ناحیه جلوگیری می کند. در این صورت احتمال ایجاد شدن خطوط پیشانی به کلی از میان برداشته می شود.

عوارض و خطرات تزریق بوتاکس پیشانی

آنچه سبب شده تا افراد بسیاری اقدام به از بین بردن خطوط روی پیشانی توسط بوتاکس کنند فواید بوتاکس پیشانی است. البته اگر تزریق بوتاکس در کلینیک نامعتبر توسط پزشک غیر متخصص در این زمینه انجام شود نه تنها نمی‌توان انتظار نتایج مثبت را داشت بلکه عوارض جانبی نیز بروز پیدا خواهند کرد. از جمله شایع‌ترین عوارض جانبی که می‌تواند بعد از تزریق بوتاکس برای این دسته از افراد بروز پیدا کند عبارتند از:

 • التهاب
 • تورم
 • عفونت
 • خونریزی
 • نامتقارن شدن چهره
 • احساس درد

در صورت تمایل به بهره‌مندی از خواص بوتاکس پیشانی بدون عوارض جانبی جدی و آزاردهنده می‌توانید همین حالا تلفن را برداشته و برای تعیین وقت از کلینیک رز توسط دکتر روحانی اقدام کنید.

چه مقدار تزریق بوتاکس برای پیشانی کافی است؟

تعداد واحدهای تزریق بوتاکس برای پیشانی با توجه به میزان چین و چروک و عمق خطوط، بین 8 الی 20 واحد متغیر است. مقدار دوز پیشنهادی Allergan، تولید کننده ی اصلی بوتاکس، تزریق در 5 ناحیه ی پیشانی به صورت 4 واحد برای هر ناحیه است که در کل 20 واحد تزریق بوتاکس فقط برای ناحیه ی پیشانی می باشد. همچنین در اکثر موارد افرادی که جهت درمان چین و چروک پیشانی مراجعه می کنند، خطوط عمودی بین ابرو ها نیز قابل مشاهده است. واحد های تزریق بوتاکس مورد نیاز برای ناحیه ی بین دو ابرو جدا از پیشانی می باشد که برای این ناحیه هم تا حداکثر 20 واحد بوتاکس قابل تزریق خواهد بود.

پزشک زیبایی شما ممکن است با دوز کمتر در اولین جلسه شروع به درمان کند. حدود 2 الی 4 هفته زمان لازم است تا میزان تاثیر بوتاکس مشخص شود. با توجه به میزان تاثیر گذاری بوتاکس تزریق شده در جلسه ی اول، پزشک شما به طور دقیق تری تخمین خواهد زد که چند واحد تزریق بوتاکس در جلسه ی دوم برای شما نیاز خواهد بود. واحد های مورد نیاز برای تکمیل درمان خطوط پیشانی به میزان انتظار شما از درمان نیز بستگی دارد. برخی مراجعه کنندگان تمایل دارند فقط خطوط سطحی پیشانی آن ها برطرف شود. برخی دیگر درخواست می کنند که ماهیچه های پیشانی شان فلج شود تا از احتمال دوباره ایجاد شدن چین و چروک به مرور زمان نیز جلوگیری شود.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس پیشانی تغییر چندانی در فعالیت های روزانه تان ایجاد نخواهد کرد. معمولا مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس مختص 3 روز اول می باشند. برای نتایج بهتر و کاهش عوارض احتمالی توجه به برخی نکات تا حد زیادی موثر می باشد.

 1. در صورت احساس درد و تورم، کمپرس یخ روی پیشانی قرار داده و در 24 ساعت اول این کار را تکرار کنید.
 2. نحوه ی خوابیدن هیچ تاثیری روی تزریق بوتاکس ندارد فقط تا 4 ساعت بعد از تزریق از دراز کشیدن خودداری کنید.
 3. حمام آب گرم تا 24 ساعت بعد از تزریق به هیچ وجه توصیه نمی شود.
 4. از قرار گرفتن در برابر آفتاب بدون ضد آفتاب خودداری کنید.
 5. تا دو روز بعد از تزریق بوتاکس، از مصرف مشروبات الکلی بپرهیزید.
 6. صورت خود را با ملایمت شستشو دهید و از ماساژ و اعمال فشار به پیشانی خود، دوری کنید.
 7. حدود 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس پیشانی، آرایش بلامانع خواهد بود.
 8. تمرین دادن عضلات صورت با حرکاتی مثل اخم کردن و بالا بردن ابرو ها از 5-4 ساعت بعد، تاثیر مثبتی در نتایج بوتاکس خواهد داشت.
 9. در صورت احساس درد از مصرف داروهایی مانند ایبوپروفن یا آسپرین خودداری کنید و از دکتر خود، تجویز داروی مسکن مناسب را تقاضا کنید.

هزینه ی تزریق بوتاکس پیشانی

هزینه ی تزریق بوتاکس به پیشانی به واحدهایی که تزریق می‌شود، بستگی دارد. معمولا برای پیشانی ترکیبی از تزریقات خطوط افقی پیشانی و خطوط بین ابرو صورت می گیرد که تعداد واحد های مورد نیاز بسته به عمق خطوط و میزان تاثیر گذاری بوتاکس برای هر فرد متغیر خواهد بود. با اینکه تولید کننده ی اصلی بوتاکس، شرکت آمریکایی Allergan می باشد اما بعد ها توسط تولیدکنندگان دیگر هم در برندهای مختلف وارد بازار شد. برند محلول بوتاکس هم با توجه به کیفیتی که دارد در هزینه ی انجام تزریق بوتاکس پیشانی تاثیرگذار است. برای اطلاع از هزینه ی دقیق تزریق بوتاکس می تواند در یک جلسه ی مشاوره با پزشک زیبایی در مورد نواحی مورد نیاز برای بوتاکس و تعداد واحد های مورد نیاز صحبت کنید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ