تزریق بوتاکس

بوتاکس پیشانی؛ رفع چین و چروک (اثربخشی، ایمنی و هزینه)

یکی از اولین نشانه‌هایی که با بالا رفتن سن بر روی چهره افراد ایجاد می‌شود چروک‌های روی پیشانی است. خوشبختانه در حال حاضر روش‌های مختلفی برای از بین بردن این خطوط بر روی پوست روی کار آمده‌اند. یکی از کم‌خطرترین و بهترین این روش‌ها تزریق بوتاکس به پیشانی است. چرا که افراد می‌توانند بدون نیاز به جراحی و گذراندن دوره نقاهت طولانی از شر چین و چروک پیشانی خلاص شده و چهره‌ای زیباتر و جوان‌تر به دست آورند. تاثیرات بوتاکس پیشانی چند روز بعد از انجام تزریق بوتاکس قابل مشاهده بوده و نیازی به انجام مراقبت‌های دشوار و اذیت کننده‌ای ندارد.

اگر قصد انجام بوتاکس بر روی پیشانی خود را دارید می‌توانید با مشاور زیبایی ما در کلینیک پوست و مو رز تماس گرفته و اطلاعات لازم در این زمینه از قبیل هزینه تزریق بوتاکس به پیشانی را کسب کنید. خدمات زیبایی در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشوری دکتر روحانی انجام می‌شود.

مشاوره سریع و رایگان تزریق بوتاکس با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

اینفوگرافیک تزریق بوتاکس پیشانی

نحوه تزریق بوتاکس به پیشانی

تزریق بوتاکس پیشانی باید در کلینیک‌های تخصصی توسط پزشک متخصص در این زمینه انجام شود. توصیه می‌شود قبل از شروع تزریق، جلسه مشاوره‌ای به منظور در میان گذاشتن انتظارات خود از انجام بوتاکس با پزشک داشته باشید. در روز انجام تزریق بوتاکس مراحل زیر به ترتیب انجام می‌شوند:

 • آماده‌سازی بیمار

قبل از هر کاری ناحیه‌ای که قرار است تزریق صورت بگیرد به طور کامل تمیز شده و در صورت نیاز بی‌حسی موضعی در این مکان اعمال می‌شود.

 • تزریق بوتاکس

بعد از آماده‌سازی فرد، پزشک حجم مشخصی از ماده بوتاکس را توسط سرنگ به نقاط لازم تزریق می‌کند. توجه داشته باشید که این کار باید توسط پزشک متخصص و باتجربه در این زمینه انجام شود.

 • رعایت نکات مراقبتی

بعد از اتمام تزریق پزشک از شما می‌خواهد تا برخی نکات مهم مراقبتی را در ۲۴ ساعت اول رعایت کنید. با انجام اصولی تمامی این مراحل می‌توان نتیجه‌ای مطلوب و ایده‌آلی را از تزریق بوتاکس به دست آورد. کل فرآیند تزریق در کلینیک کمتر از ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید.

مطالب بیشتر: حساسیت به بوتاکس

تاثیرات نهایی تزریق بوتاکس به پیشانی

ماده‌ی اصلی محلول بوتاکس، بوتولینوم توکسین نوع A است که هنگام تزریق، با محلول‌های دیگری ترکیب می‌شود. معمولاً در هر سرنگ تزریق، حدود ۲ الی ۳ میلی‌لیتر محلول دیگری وجود دارد و تمام آنچه می‌بینید محلول خالص بوتاکس نمی‌باشد. بوتاکس از زمان‌های قدیم برای درمان بیماری‌های مختلف کاربرد داشت. در حال حاضر تزریق بوتاکس یکی از پرطرفدار‌ترین درمان‌های چین و چروک صورت محسوب می‌شود چرا که بوتاکس علی‌رغم روش‌های دیگر، درمان موقتی محسوب نمی‌شود و بعد از چند جلسه درمان، به کلی مانع ایجاد چین و چروک می‌گردد.

تأثیر تزریق بوتاکس به پیشانی به این صورت است که با تزریق محلول بوتاکس به زیر پوست، این ماده توسط عضلات پیشانی جذب می‌شود. جذب ماده‌ بوتاکس سبب کشیده شدن عضلات پیشانی شده و خطوط ایجاد شده را از بین می‌برد. تزریق بوتاکس در جلسه‌ اول فقط برای از بین بردن خطوط سطحی کافی خواهد بود که به مرور زمان ممکن است در همان قسمت‌ها دوباره خطوطی ظاهر شود. تأثیرات طولانی مدت تزریق بوتاکس، با تکرار تزریق در جلسات متعدد امکان‌پذیر خواهد بود. تأثیرات بوتاکس بلافاصله بعد از تزریق به طور کامل قابل مشاهده نخواهد بود. برای مشاهده‌ نتیجه‌ نهایی باید حدود ۳ الی ۱۰ روز بعد از جلسه‌ تزریق صبر کنید تا عارضه‌هایی همانند ورم برطرف گردد. همچنین تأثیرات تا ۴ ماه ماندگاری داشته و بعد از آن در صورت تمایل می‌توان به منظور تکرار تزریق بوتاکس به پزشک زیبایی مربوطه مراجعه کرد.

معمولاً برای رسیدن به نتایج مطلوب، تزریق مجددا با فاصله‌ حداکثر ۳ الی ۴ ماه بعد از جلسه‌ اول تزریق بوتاکس، تکرار می‌شود. تزریق بوتاکس به پیشانی در جلسات متمادی سبب فلج شدن ماهیچه‌های پیشانی شده و از انقباض ماهیچه‌های این ناحیه جلوگیری می‌کند. در این صورت احتمال ایجاد شدن خطوط پیشانی به کلی از میان برداشته می‌شود.

تاثیرات نهایی تزریق بوتاکس به پیشانی

عوارض و خطرات تزریق بوتاکس پیشانی

آنچه سبب شده است افراد بسیاری اقدام به از بین بردن خطوط روی پیشانی توسط بوتاکس کنند، فواید بوتاکس پیشانی است. البته اگر تزریق بوتاکس در کلینیک نامعتبر توسط پزشک غیر متخصص در این زمینه انجام شود نه تنها نمی‌توان انتظار نتایج مثبت را داشت بلکه عوارض جانبی نیز بروز پیدا خواهند کرد. از جمله شایع‌ترین عوارض جانبی تزریق بوتاکس پیشانی عبارتند از:

 1. التهاب
 2. تورم
 3. عفونت
 4. خونریزی
 5. نامتقارن شدن چهره
 6. احساس درد

در صورت تمایل به بهره‌مندی از خواص بوتاکس پیشانی بدون عوارض جانبی جدی و آزاردهنده می‌توانید همین حالا تلفن را برداشته و برای تعیین وقت از کلینیک رز توسط دکتر روحانی اقدام کنید.

                   بوتاکس پیشانی و مزایای آن چیست؟

مراحل تزریق
 1.  تعیین صلاحیت فرد برای استفاده از بوتاکس
 2. استریل کردن و بی‌حس کردن پیشانی
 3. تعیین نقاط هدف برای تزریق
 4. برآورد دوز مناسب بوتاکس با توجه به عمق چروک‌ها
 5. تزریق با رنگ مخصوص
عوارض احتمالی
 1. التهاب، ورم و کبودی موقت
 2. عفونت در صورت استریل نبودن محیط کلینیک و یا عدم توجه به مراقبت‌های بعد از تزریق
 3. خونریزی
 4. عدم تقارن در محل تزریق
مدت ماندگاری بوتاکس پیشانی
 1. میزان بوتاکس تزریق شده
 2. نحوه تزریق و عدم آسیب بافتی
 3. نوع بنرد مورد استفاده
 4. میزان توجه به توصیه‌های مراقبتی بعد از تزریق
مراقبت بعد از تزریق
 1. به محل تزریق فشار نیاورید.
 2. الکل و دخانیات را تا یک هفته ترک کنید.
 3. تا چند ساعت دراز نکشید.
 4. تا چند روز با زاویه 45 سر از بدن، بخوابید.

چه مقدار تزریق بوتاکس برای پیشانی کافی است؟

تعداد واحد‌های تزریق بوتاکس برای پیشانی با توجه به میزان چین و چروک و عمق خطوط، بین ۸ الی ۲۰ واحد متغیر است. مقدار دوز پیشنهادی  Allergan، تولید‌کننده‌ اصلی بوتاکس، تزریق در ۵ ناحیه‌ پیشانی به صورت ۴ واحد برای هر ناحیه است که در کل ۲۰ واحد تزریق بوتاکس فقط برای ناحیه‌ پیشانی می‌باشد. همچنین در اکثر موارد افرادی که جهت درمان چین و چروک پیشانی مراجعه می‌کنند، خطوط عمودی بین ابرو‌ها نیز قابل مشاهده است. واحد‌های تزریق بوتاکس مورد نیاز برای ناحیه‌ بین دو ابرو جدا از پیشانی می‌باشد که برای این ناحیه هم تا حداکثر ۲۰ واحد بوتاکس قابل تزریق خواهد بود. پزشک زیبایی شما ممکن است با دوز کمتر در اولین جلسه شروع به درمان کند. حدود ۲ الی ۴ هفته زمان لازم است تا میزان تأثیر بوتاکس مشخص شود.

با توجه به میزان تأثیر‌گذاری بوتاکس تزریق شده در جلسه‌ اول، پزشک شما به طور دقیق‌تری تخمین خواهد زد که چند واحد تزریق بوتاکس در جلسه‌ دوم برای شما نیاز خواهد بود. واحد‌های مورد نیاز برای تکمیل درمان خطوط پیشانی، به میزان انتظار شما از درمان نیز بستگی دارد. برخی مراجعه‌کنندگان تمایل دارند فقط خطوط سطحی پیشانی آن‌ها برطرف شود. برخی دیگر درخواست می‌کنند که ماهیچه‌های پیشانی‌ فلج شوند تا از چروک شدن دوباره به مرور زمان نیز جلوگیری شود.

مطالب بیشتر: معرفی بهترین کلینیک تزریق بوتاکس در تهران

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس پیشانی تغییر چندانی در فعالیت‌های روزانه‌ شما ایجاد نخواهد کرد. معمولاً مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس مختص ۳ روز اول می‌باشند. برای نتایج بهتر و کاهش عوارض احتمالی، توجه به برخی نکات تا حد زیادی مؤثر خواهد بود:

 1. در صورت احساس درد و تورم، کمپرس یخ روی پیشانی قرار داده و در ۲۴ ساعت اول این کار را تکرار کنید.
 2. تا ۴ ساعت بعد از تزریق از دراز کشیدن خودداری کنید و تا چند روز در زمان خواب، سر بالاتر از بدن باشد تا ورم پوستی کاهش یابد.
 3. حمام آب گرم تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.
 4. از قرار گرفتن در برابر آفتاب بدون ضد آفتاب خودداری کنید.
 5. تا یک هفته بعد از تزریق بوتاکس، از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات بپرهیزید.
 6. صورت خود را با ملایمت شستشو دهید و از ماساژ و اعمال فشار به پیشانی خود، دوری کنید.
 7. حدود ۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس پیشانی، آرایش بلامانع خواهد بود.
 8. تمرین دادن عضلات صورت با حرکاتی مثل اخم کردن و بالا بردن ابرو‌ها از ۵-۴ ساعت بعد، تأثیر مثبتی در نتایج بوتاکس خواهد داشت.
 9. در صورت احساس درد، از مصرف دارو‌هایی مانند ایبوپروفن یا آسپرین خودداری کنید و از پزشک بخواهید به شما مسکن پیشنهاد کند.

هزینه ی تزریق بوتاکس پیشانی

هزینه‌ تزریق بوتاکس به پیشانی به واحد‌هایی که تزریق می‌شود، بستگی دارد. معمولاً برای پیشانی ترکیبی از تزریقات خطوط افقی پیشانی و خطوط بین ابرو صورت می‌گیرد که تعداد واحد‌های مورد نیاز بسته به عمق خطوط و میزان تأثیر‌گذاری بوتاکس برای هر فرد متغیر خواهد بود. با اینکه تولید‌کننده‌ اصلی بوتاکس، شرکت آمریکایی Allergan  می‌باشد اما بعد‌ها بوتاکس توسط تولیدکنندگان دیگر هم در برند‌های مختلف وارد بازار شد. برند محلول بوتاکس هم با توجه به کیفیتی که دارد بر هزینه‌ انجام تزریق بوتاکس پیشانی تأثیرگذار است. برای اطلاع از هزینه‌ دقیق تزریق بوتاکس می‌تواند در یک جلسه‌ مشاوره با پزشک زیبایی، درمورد نواحی مورد نیاز برای بوتاکس و تعداد واحد‌های مورد نیاز صحبت کنید.

مطالب بیشتر: تزریق بوتاکس یا هایفوتراپی؟ کدام بهتر است؟

ماندگاری تزریق بوتاکس به پیشانی

عوامل متعددی بر مدت زمان ماندگاری بوتاکس پیشانی تاثیرگذار هستند که عبارتند از:

 1. متخصص از کدام برند بوتاکس استفاده می‌کند؟
 2. آیا پزشک از دانش کافی برای تعیین دوز بوتاکس مورد نیاز برخوردار است؟
 3. آیا متخصص از مهارت لازم برای تزریق بوتاکس پیشانی برخودار است؟
 4. به مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس به پیشانی توجه می‌کنید؟
0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *