کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
بهترین شرایط کاشت موی طبیعی

بهترین شرایط کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی یک عمل زیبایی است که برای انجام آن نیاز است که موی سر شما دارای شرایط خاصی باشد. پیوند مو در واقع در تمامی سنین انجام می گیرد اما بهتر است در نظر داشته باشید که ریزش موهای شما تا قبل از عمل زیبایی پیوند مو به پایان رسیده باشد.

کاشت مو در واقع امروزه بسیار معروف است و افراد زیادی از این عمل زیبایی به خوبی حمایت می کنند .خواه و ناخواه بسیاری از افراد موهای زیبای خود را از دست می دهند و باید روش هایی باشد که بتوانید موهای خودرا به دوباره زیبا ببینید.

بهتر است بدانید سن مناسب برای کاشت مو بعد از 25 سالگی مناسب است چون تا آن زمان موی شما به طور کامل روند ریزش را طی کرده است و امکان اینکه ریزش مو بعد از کاشت مو صورت بگیرد به حداقل می رسد

آیا برای کاشت موی طبیعی شرایط خاصی وجود دارد؟

امروزه با بیشتر شدن ریزش مو در میان افراد اهمیت کاشت مو بیش از پیش در جامعه گسترش یافته است. از این رو باید قبل از اقدام به کاشت مو شرایطی را که در انجام این عمل دخیل هستند را بررسی نمود تا اطمینان حاصل شود که انجام این عمل زیبایی امری ضروری می باشد. از جمله شرایطی که باید قبل عمل کاشت مو طبیعی مورد بررسی قرار گیرد می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

 1. بررسی دلیل یا دلایل ریزش مو که اغلب ارثی بودن ، تغذیه نامناسب و استرس و … از علل آن می باشد.
 2. قبل از عمل پیوند مو باید سن بیمار بررسی گردد. معمولا بیمارانی که دارای سنی کمتر از 23 هستند این عمل توصیه نمی شود.همچنین در افرادی با کهولت سن نیز ممکن است که بعد از عمل زیبایی کاشت مو نیز افراد دارای ریزش مو باشند که این بسته به شرایط سنی بیماران می باشد.
 3. این عمل برای تمامی افراد توصیه نمی شود و برای آن می توان از روش های جایگزینی استفاده نمود. از جمله روش های جایگزین می توان به ترمیم مو به روش HRT و یا استفاده از پکیج PRP اشاره نمود. همچنین استفاده از دارو نیز توصیه نمی شود زیرا بعد از مصرف طولانی مدت و قطع مصرف ریزش مو دوباره آغاز می شود و روشی دائمی برای درمان نمی باشد.
 4. قبل از انجام عمل کاشت مو یا همان کاشت موی طبیعی باید از میزان هزینه های پیوند مو اطلاع داشت تا به مشکل مالی بر نخورد و همچنین باید در مورد میزان مهارت و تجربه ی تیم درمانی که وظیفه ی این عمل را به عهده دارند تحقیق کرد تا بهترین کلینیک و گروه برای انجام این عمل انتخاب شوند. با این کارها میزان موفقیت در انجام عمل بالا رفته و به طبع آن میزان رضایت بیماران نیز افزایش می یابد.

 

آیا برای کاشت موی طبیعی شرایط خاصی وجود دارد؟

 

مراقبت های قبل از کاشت مو

قبل از کاشت مو باید به نکاتی توجه داشت تا فرد مورد نظر برای انجام کاشت مو (پیوند مو) آمادگی کافی را داشته باشد. برخی نکاتی که مهم هستند به شرح زیر می باشند :

 1. پیش از عمل زیبایی کاشت مو باید حداقل تا 24 ساعت از کشیدن سیگار خودداری کنید و بعد از پیوند مو نیز باید موقتا آن را کنار بگذارید.
 2. سه روز قبل از عمل کاشت مو و حدالامکان تا یک هفته قبل از آن از نوشیدن نوشیدنی های الکلی امتناع کنید.
 3. قبل از عمل به هیچ وجه موهای خود را کوتاه نکنید.
 4. پوست سر خود را قبل از عمل به مدت یک ماه یا دوهفته ماساژ دهید. میزان زمان ماساژ بین 10 دقیقه تا نیم ساعت می باشد.
 5. در عمل زیبایی کاشت مو طبیعی حداقل تا دو هفته قبل آن نباید آسپرین یا هیچ داروی ضد التهابی مصرف گردد.
 6. قبل از عمل زیبایی پیوند مو از مصرف داروهای ضد افسردگی ، مسدود کننده های بتا و رقیق کننده ی خون پرهیز کنید.
 7. دو هفته قبل از پیوند مو نباید از مولتی ویتامین/ مکمل های معدنی و گیاهی استفاده شود.

جلسه مشاوره قبل از کاشت مو

امروزه داشتن مشاوره ی خوب قبل از انجام عمل کاشت مو از ضرورت ها است. در کلینیک های تخصصی جلساتی که برای افراد برگزار می شود می تواند هم خود پزشک معالج و یا فرد آگاه و با تجربه ی دیگری حضور داشته باشد تا تمامی جوانب عمل کاشت مو از قبل به افراد توضیح داده شود.

از جمله مواردی که باید مورد بحث قرار گیرد میزان نتیجه دهی پیوند مو و معرفی مواردی است که میزان موفقیت را افزایش می دهد. همچنین میزان تراکم مو در این عمل زیبایی مورد بحث قرار میگیرد تا مراجعین انتظارات معقول را از این عمل hair  transplant داشته باشند. همچنین هزینه های عمل پیوند مو و مراقبت های لازم قبل و بعد عمل به مراجعین گوشزد می شود.

مشاور کاشت مو در واقع وظیفه دارد تا افراد را با تمامی جوانب این عمل زیبایی آشنا سازد و با توجه به تخصص خود بهترین روش عمل کاشت موی طبیعی را برای بیمار انتخاب کرده و شرح دهد.

کاشت مو امروزه دغدغه ی بیشتر افراد است و به علت ریزش بیش از حد مو بیماران زیادی به کلینیک های تخصصی مراجعه می کنند و اگر مشاوره درستی قبل از این عمل به بیماران داده نشود ممکن است بیماران به نتایج مطلوبی نرسند و یا با عدم توجیه بیماران نارضایتی آن ها را از عمل در پی خواهد داشت.

کاندید مناسب برای کاشت مو

برای داشتن یک کاشت موی مناسب باید شخصی که عمل بر روی آن انجام می شود دارای خصوصیت هایی باشد تا مراحل عمل به بهترین صورت ممکن انجام شوند.در ادامه به توضیح برخی از این ویژگی ها می پردازیم :

 1. عمل کاشت مو بر روی افرادی که دارای رنگ مو های خاص هستند بهتر کارایی دارد.در عمل پیوند مو احتمال موفقیت عمل در افرادی که موی روشن تری دارند بیشتر است.
 2. برای داشتن عمل زیبایی بهتر شکل و میزان ضخامت مو نیز تاثیر گذار است. در واقع در عمل زیبایی میزان سطحی از پوست سر که توسط مو حتی موهای ریز پوشانده شده است مهمتر از کثرت موها در نقاط کمتری از سر می باشد.
 3. اگر پوست سر دارای انعطاف پذیری بیشتری باشد باعث می شود تا عمل کاشت مو به بهترین نحو انجام شود. برای اینکه عمل پیوند مو به راحتی انجام شود باید پوست شما انعطاف پذیری مناسبی داشته باشد تا راحت تر فولیکول های جدید وارد پوست شوند.
 4. کاندید مورد نظر نباید در پوست سر خود هیچ گونه بیماری یا آلوپسی داشته باشد.
 5. شخصی که می خواهد کاشت مو انجام دهد با توجه به هزینه های پیوند مو باید وضع مالی نسبتا خوبی داشته باشد تا از پس هزینه های این عمل یا همان پیوند مو بر آید.

آمادگی برای کاشت مو

به علت اهمیت عمل کاشت مو و میزان حساسیت آن باید بیماران قبل از عمل برخی از موارد را در نظر بگیرند و رعایت کنند تا در حین پیوند مو به مشکلی بر نخورند. با توجه به ویژگی های عمل کاشت طبیعی مو هر بیمار باید برای داشتن عمل زیبایی بهتر موارد زیر را در نظر داشته باشد :

 1. قبل از عمل کاشت مو از مصرف دارو های مسکن و ضد التهاب غیر استروئیدی شامل بروفن ناپروکسن و نظیر این ها خودداری کنید.
 2. شب قبل عمل پیوند مو باید به خوبی استراحت کنید.
 3. بیماران باید در روز عمل زیبایی قبل از مراجعه کلینیک ها مو های سر خود را به خوبی و مکررا با شامپو شست و شو دهند.
 4. اولین دوز آنتی بیوتیک خود را با هماهنگی پزشک متخصص خود قبل از عمل مصرف شود.
 5. قبل از عمل از مصرف وعده ی غذایی سنگین پرهیز کنید و سعی کنید وعده ی غذایی سبکی داشته باشید.
 6. در روز عمل hair transplant از پوشیدن لباس هایی که باید از ناحیه سر خارج شوند بپرهیزید.
 7. اگر مو های ناحیه ی بانک مو یعنی پشت سر و بغل گوش های خود سفید هستند بهتر است قبل از عمل موهای خود را رنگ کنید.

با رعایت نکات فوق می توان عمل کاشت مو را به خوبی انجام داد و با نکاتی که پزشک متخصص بعد از عمل کاشت مو برای نگهداری موها و میزان و نحوه ی کوتاه کردن آن ها گوش زد می کند به موهای خود رسیدگی کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ