کاشت مو

بهترین شرایط کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی یک عمل زیبایی است که برای انجام آن نیاز است که موی سر شما دارای شرایط خاصی باشد، پیوند مو در واقع برای آقایان و بانوان انجام می‌شود، اما بهتر است در نظر داشته باشید که ریزش موهای شما تا قبل از عمل زیبایی پیوند طبیعی مو به پایان رسیده باشد. بهتر است بدانید سن مناسب برای کاشت مو بعد از 25 سالگی مناسب است چون تا آن زمان موی شما به طور کامل روند ریزش احتمالی را طی کرده است و امکان اینکه ریزش مو بعد از کاشت مو صورت گیرد به حداقل می‌رسد. کاشت مو در واقع امروزه بسیار معروف است و افراد زیادی از این عمل زیبایی به خوبی حمایت می‌کنند، خواه و ناخواه بسیاری از افراد موهای زیبای خود را از دست می‌دهند و باید روش‌هایی باشد که بتوانند موهای خود را دوباره زیبا ببینید.

آیا برای کاشت موی طبیعی شرایط خاصی وجود دارد؟

امروزه با بیشتر شدن ریزش مو در میان افراد اهمیت کاشت مو بیش از پیش در جامعه گسترش یافته است، از این رو باید قبل از اقدام به کاشت طبیعی مو شرایطی را که در انجام این عمل دخیل هستند را بررسی نمود تا اطمینان حاصل شود که انجام این عمل زیبایی امری ضروری می‌باشد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

از جمله شرایطی که باید قبل عمل کاشت مو طبیعی مورد بررسی قرار گیرد می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود :

 1. بررسی دلیل یا دلایل ریزش مو که اغلب ارثی بودن، تغذیه نامناسب و استرس و … از علل آن می‌باشد.
 2. قبل از عمل پیوند مو باید سن بیمار بررسی گردد. معمولا بیمارانی که دارای سنی کمتر از 23 هستند این عمل توصیه نمی‌شود؛همچنین در افرادی با کهولت سن نیز ممکن است که بعد از عمل زیبایی کاشت مو نیز افراد دارای ریزش مو باشند که این بسته به شرایط سنی بیماران می‌باشد.
 3. این عمل برای تمامی افراد توصیه نمی‌شود و برای آن می‌توان از روش‌های جایگزینی استفاده نمود. از جمله روش‌های جایگزین می‌توان به ترمیم مو به روش HRT  یا استفاده از پکیج PRP اشاره نمود. همچنین استفاده از دارو نیز توصیه نمی‌شود زیرا بعد از مصرف طولانی مدت و قطع مصرف ریزش مو دوباره آغاز می‌شود و روشی دائمی برای درمان نمی@باشد.
 4. قبل از انجام عمل کاشت مو یا همان کاشت موی طبیعی باید از میزان هزینه‌های پیوند مو اطلاع داشت تا به مشکل مالی بر نخورد و همچنین باید در مورد میزان مهارت و تجربه‌ی تیم درمانی که وظیفه‌ی این عمل را به عهده دارند تحقیق کرد تا بهترین کلینیک و گروه برای انجام این عمل انتخاب شوند. با این کارها میزان موفقیت در انجام عمل بالا رفته و به طبع آن میزان رضایت بیماران نیز افزایش می‌یابد.

آیا برای کاشت موی طبیعی شرایط خاصی وجود دارد؟

مراقبت های قبل از کاشت مو

قبل از کاشت مو باید به نکاتی توجه داشت تا فرد مورد نظر برای انجام کاشت مو (پیوند مو) آمادگی کافی را داشته باشد. برخی نکاتی که مهم هستند به شرح زیر می‌باشند :

 1. پیش از عمل زیبایی کاشت مو باید حداقل تا 24 ساعت از کشیدن سیگار خودداری کنید و بعد از پیوند مو نیز باید موقتا آن را کنار بگذارید.
 2. سه روز قبل از عمل کاشت مو و تا حد امکان تا یک هفته قبل از آن از نوشیدن نوشیدنی‌های الکلی امتناع کنید.
 3. قبل از عمل به هیچ وجه موهای خود را کوتاه نکنید.
 4. پوست سر خود را قبل از عمل به مدت یک ماه یا دوهفته ماساژ دهید. میزان زمان ماساژ بین 10 دقیقه تا نیم ساعت می‌باشد.
 5. در عمل زیبایی کاشت مو طبیعی حداقل تا دو هفته قبل آن نباید آسپرین یا هیچ داروی ضد التهابی مصرف گردد.
 6. قبل از عمل زیبایی پیوند مو از مصرف داروهای ضد افسردگی، مسدود کننده‌های بتا و رقیق کننده‌ی خون پرهیز کنید.
 7. دو هفته قبل از پیوند مو نباید از مولتی ویتامین/ مکمل‌های معدنی و گیاهی استفاده شود.

جلسه مشاوره قبل از کاشت مو

امروزه داشتن مشاوره‌ی خوب قبل از انجام عمل کاشت مو از ضرورت‌ها است. در کلینیک‌های تخصصی جلساتی که برای افراد برگزار می‌شود می‌تواند هم خود پزشک معالج و یا فرد آگاه و با تجربه‌ی دیگری حضور داشته باشد تا تمامی جوانب عمل کاشت مو از قبل به افراد توضیح داده شود. از جمله مواردی که باید مورد بحث قرار گیرد میزان نتیجه‌دهی پیوند مو و معرفی مواردی است که میزان موفقیت را افزایش می‌دهد. همچنین میزان تراکم مو در این عمل زیبایی مورد بحث قرار می‌گیرد تا مراجعین انتظارات معقول را از این عمل hair  transplant داشته باشند. همچنین هزینه‌های عمل پیوند مو و مراقبت‌های لازم قبل و بعد عمل به مراجعین گوش‌زد می‌شود.

مشاور کاشت مو در واقع وظیفه دارد تا افراد را با تمامی جوانب این عمل زیبایی آشنا سازد و با توجه به تخصص خود بهترین روش عمل کاشت موی طبیعی را برای بیمار انتخاب کرده و شرح دهد. کاشت مو امروزه دغدغه‌ی بیشتر افراد است و به علت ریزش بیش از حد مو بیماران زیادی به کلینیک‌های تخصصی مراجعه می‌کنند و اگر مشاوره درستی قبل از این عمل به بیماران داده نشود ممکن است بیماران به نتایج مطلوبی نرسند و یا با عدم توجیه بیماران نارضایتی آن‌ها را از عمل در پی خواهد داشت.

کاندید مناسب برای کاشت مو

برای داشتن یک کاشت موی مناسب باید شخصی که عمل بر روی آن انجام می‌شود دارای خصوصیت‌هایی باشد تا مراحل عمل به بهترین صورت ممکن انجام شوند؛ در ادامه به توضیح برخی از این ویژگی‌ها می‌پردازیم :

 1. عمل کاشت مو بر روی افرادی که دارای رنگ مو های خاص هستند بهتر کارایی دارد.در عمل پیوند مو احتمال موفقیت عمل در افرادی که موی روشن‌تری دارند بیشتر است.
 2. برای داشتن عمل زیبایی بهتر شکل و میزان ضخامت مو نیز تاثیر گذار است. در واقع در عمل زیبایی میزان سطحی از پوست سر که توسط مو حتی موهای ریز پوشانده شده است مهم‌تر از کثرت موها در نقاط کمتری از سر می‌باشد.
 3. اگر پوست سر دارای انعطاف‌پذیری بیشتری باشد باعث می‌شود تا عمل کاشت مو به بهترین نحو انجام شود. برای اینکه عمل پیوند مو به راحتی انجام شود باید پوست شما انعطاف پذیری مناسبی داشته باشد تا راحت‌تر فولیکول‌های جدید وارد پوست شوند.
 4. کاندید مورد نظر نباید در پوست سر خود هیچ‌گونه بیماری یا آلوپسی داشته باشد.
 5. شخصی که می‌خواهد کاشت مو انجام دهد با توجه به هزینه‌های پیوند مو باید وضع مالی نسبتا خوبی داشته باشد تا از پس هزینه‌های این عمل یا همان پیوند مو بر آید.

آمادگی برای کاشت مو

به علت اهمیت عمل کاشت مو و میزان حساسیت آن باید بیماران قبل از عمل برخی از موارد را در نظر بگیرند و رعایت کنند تا در حین پیوند مو به مشکلی بر نخورند. با توجه به ویژگی‌های عمل کاشت طبیعی مو هر بیمار باید برای داشتن عمل زیبایی بهتر موارد زیر را در نظر داشته باشد :

 1. قبل از عمل کاشت مو از مصرف دارو های مسکن و ضد التهاب غیر استروئیدی شامل بروفن ناپروکسن و نظیر این‌ها خودداری کنید.
 2. شب قبل عمل پیوند مو باید به خوبی استراحت کنید.
 3. بیماران باید در روز عمل زیبایی قبل از مراجعه کلینیک‌ مو های سر خود را به خوبی و مکررا با شامپو شست و شو دهند.
 4. اولین دوز آنتی بیوتیک خود را با هماهنگی پزشک متخصص خود قبل از عمل مصرف شود.
 5. قبل از عمل از مصرف وعده‌ی غذایی سنگین پرهیز کنید و سعی کنید وعده‌ی غذایی سبکی داشته باشید.
 6. در روز عمل hair transplant از پوشیدن لباس‌هایی که باید از ناحیه سر خارج شوند بپرهیزید.
 7. اگر مو های ناحیه‌ی بانک مو یعنی پشت سر و بغل گوش‌های خود سفید هستند بهتر است قبل از عمل موهای خود را رنگ کنید.

با رعایت نکات فوق می‌توان عمل کاشت مو را به خوبی انجام داد و با نکاتی که پزشک متخصص بعد از عمل کاشت مو برای نگهداری موها و میزان و نحوه‌ی کوتاه کردن آن‌ها گوش‌زد می‌کند به موهای خود رسیدگی کنید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ