کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
بهترین سن جهت تزریق بوتاکس چه زمانی می باشد؟

بهترین سن جهت تزریق بوتاکس چه زمانی می باشد؟

به گفته اکثریت کارشناسان آن ها شاهد هجوم بیماران جوان تر هستند که زودتر از موعد تصمیم به پیشگیری از درمان می گیرند. در ادامه به شرح سوالات رایج درمورد اینکه بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه زمانی می باشد می پردازیم.

این روز ها افراد زیادی به درمان های تزریقی و غیر تهاجمی علاقه دارند. طبق گزارش اعلام شده انجمن جراحان حدود 7 میلیون روش تزریق از جمله تزریق بوتاکس در سال گذشته انجام شده است و این تعداد در حال افزایش است.

بهترین کاندید برای تزریق بوتاکس چه افرادی هستند؟

تزریق بوتاکس یک عمل زیبایی می باشد که باعث کاهش خطوط و چین و چروک صورت و گردن می شود. تزریق بوتاکس که حاوی سم بوتولینوم است عضلات را برای صاف کردن خطوط و چین و چروک شل می کند. تزریق بوتاکس می تواند به طور موقت چین و چروک های صورت، پیشانی، خطوط اخم و نوارهای پوستی روی گردن را بهبود بخشد.

بهترین کاندیداها برای درمان بوتاکس افرادی هستند که از نظر جسمی سالم هستند و هیچ گونه سابقه بیماری عصبی عضلانی مانند میاستنی گراویس ندارند، باردار یا شیرده نیستند و حداقل 18 سال سن دارند. برخی از افرادی که نباید تحت درمان با بوتاکس قرار بگیرند، شامل موارد زیر هستند:

  1. افتادگی پلک (پتوز)
  2. جای زخم های عمیق صورت
  3. پوست بسیار ضخیم صورت
  4. عدم تقارن صورت
  5. اختلالات پوستی در اطراف محل تزریق بوتاکس

قبل از شروع درمان بوتاکس از تاریخچه پزشکی خود و کلیه داروها، ویتامین ها و مکمل های گیاهی که در حال حاضر مصرف می کنید، به پزشک خود اطلاع دهید.

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که میزان بهبود ظاهر چین و چروک بعد از درمان بوتاکس می تواند در بین بیماران متفاوت باشد. برخی از افراد نسبت به بوتاکس بهتر جواب می دهند. گاهی اوقات پیشرفت کمی وجود دارد و ممکن است شکل دیگری از درمان توصیه شود. مهم است که در مورد وضعیت و انتظارات خود با پزشک خود صحبت کنید.

 

بهترین کاندید برای تزریق بوتاکس چه افرادی هستند؟

 

در صورتی که به مواد داخل در بوتاکس سم بوتولینوم حساسیت داشته باشید یا در محل تزریق عفونت پوستی داشته باشید و یا باردار یا شیرده باشید کاندیدای مناسبی برای تزریق بوتاکس نمی باشید.

ایا تزریق بوتاکس محدودیت سنی دارد؟

تمام افرادی که واجد شرایط تزریق بوتاکس هستند می توانند بوتاکس را از 18 سالگی شروع کنند اما احتمالاً نیازی به انجام تزریق بوتاکس نداشته باشید.

برخی از افرادی که مستعد ابتلا به چین و چروک هستند و می خواهند از بروز آن ها جلوگیری کنند، ممکن است بعد از 18 سالگی اقدام به انجام تزریق بوتاکس کنند. به طور کلی میانگین سنی بیماران در تزریق بوتاکس 35 سال است.

در هر سنی پس از 18 سال برای تزریق بوتاکس بیماران به صورت جداگانه ارزیابی می شوند و بهترین راه درمان برای آن ها توصیه می شود. افرادی که مایل به تزریق بوتاکس هستند محدودیت سنی بالایی وجود ندارد.

در حقیقت، بسیاری از خانم ها وقتی از سن 60 سالگی و بالاتر اقدام به تزریق بوتاکس می کنند از ظاهری تازه که از درمان بوتاکس و درمان های مکمل دریافت می کنند، لذت می برند.

نتایج و تاثیرات تزریق بوتاکس در سنین مختلف

تزریق بوتاکس در دهه 20 سالگی یک اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز چروک های بعدی برای کسانی می باشد که پوست آن ها مستعد ابتلا به چین و چروک است. از آنجا که به احتمال زیاد در این سن چروک های کمی دارید، ممکن است که از دوزهای کمتری نسبت به روش استاندارد استفاده کنید.

بسیاری از خانمها در 20 سالگی فقط هنگام حرکت چهره خود دچار چین و چروک می شوند به عنوان مثال زمانی که اخم می کنند یا لبخند می زنند. این چین و چروک ها به عنوان چین و چروک پویا شناخته می شوند زیرا تنها در هنگام حرکت دادن عضلات صورت ظاهر می شوند؛ بنابراین تزریق بوتاکس در 20 سالگی، اقدامی برای جلوگیری از بروز چین و چروک در آینده است.

قرار گرفتن در معرض نور آفتاب و سیگار کشیدن یکی از عوامل اصلی پیری زودرس است. زنانی که سیگار می کشند در معرض خطر خاص ابتلا به چین و چروک زودرس هستند. سیگار کشیدن پوست را از جذب اکسیژن محروم می کند سطح پوست را خشک می کند مقدار جریان خون به پوست را کاهش داده و آن را از بین می برد و اکسیژن و مواد مغذی را از بین می برد.

گروه سنی 25 تا 34 سال بیشترین درصد افراد سیگاری را تشکیل می دهند. تزریق بوتاکس برای این افراد در حالی است که پوست و عضله انعطاف پذیری خود را از دست داده اند تا جایی که Botox یا هر روش زیبایی دیگری برای ایجاد رضایت بیمار تفاوت چندانی در خطوط ایجاد نمی کنند. البته با وجود پرکننده ها، هنوز هم می توان آن ها را به خوبی پنهان کرد.

تقریباً همه افراد بالای 30 سال می توانند از تزریق بوتاکس برای حجم دادن مجدد صورت استفاده کنند. گونه از اولین مناطقی است که با افزایش سن، چربی را از دست می دهد. تزریق بوتاکس به گونه می تواند جوانی را به چهره باز گرداند؛ بنابراین هنگامی که کسی چربی کافی برای ایجاد گونه از دست داده باشد، با تزریق بوتاکس به گونه می تواند باعث تقویت گونه ها شود و تفاوت شگفت انگیزی را در آن ها مشاهده کند.

بهترین سن برای انجام تزریق بوتاکس

دهه 20

زمانی که در دهه 20 سالگی هستید و دریافت می کنید که پوست شما مستعد ابتلا به چین و چروک زودرس می باشد می توانید تزریق بوتاکس را انجام دهید و از بروز چین و چروک در اوایل دهه 30 جلوگیری کنید.

دهه 30

در دهه 30 سالگی زمانی که شما متوجه چند چین و چروک مخصوصاً در پیشانی و خطوط کنار چشم ها شده اید و می خواهید جلوی عمیق شدن آن ها را بگیرید اقدام به تزریق بوتاکس می کنید.

دهه 40

در دهه 40 سالگی متوجه خطوط عمیق تری در اطراف چشم خود، پیشانی و اخم و پلک های فوقانی می شوید. در 40 سالگی کرم های ضد پیری و روال مراقبت از پوست بعید است تأثیر زیادی روی چین و چروک داشته باشد. به همین دلیل است که بسیاری از خانم ها در این مرحله از زندگی خود سعی می کنند بوتاکس را امتحان کنند.

دهه 50

خطوط بین چشم شما بیشتر می شود زیرا تغییرات ناشی از یائسگی پوست شما را خشک تر و مستعدتر از چین و چروک می کند. بوتاکس مخصوصاً در درمان خطوط اخم بین چشم در خانم ها در دهه 50 مؤثر است، اما سایر نواحی صورت ممکن است به کمک بیشتری نیاز داشته باشند. بوتاکس را می توان با سایر روش های درمانی مانند پرکننده های پوستی ترکیب کرد تا ظاهر چین و چروک های سرسخت را کاهش دهد.

دهه 60

شما می خواهید به جای اینکه بخواهید 30 سال جوان تر به نظر برسید، پوست تازه تر و جوان تر به نظر برسید، ظاهراً شاداب تر و جوان تر به نظر برسید.

در حالت کلی سن ایده آل برای شروع بوتاکس در اکثر موارد، زمانی می باشد که چین و چروک قابل درمان داشته باشید.

ایمنی و کارآیی بوتاکس در کودکان زیر 18 سال هنوز اثبات نشده است، بنابراین یک پزشک دارای مجوز نباید برای کودکان زیر 18 سال اقدام به تزریق بوتاکس به دلایل زیبایی کند، مگر اینکه دلایل پزشکی استثنایی باشد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ