بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی – مزایا و هزینه عمل جراحی پلک

بلفاروپلاستی یا جراحی افتادگی پلک یک عمل جراحی برای بهبود ظاهر و زیبایی و رفع مشکلات ناشی از افتادگی در پلک‌هاست. جراحی بلفاروپلاستی پلک می‌تواند بر روی پلک‌های بالایی و پایینی انجام شود و برای رفع مشکلاتی از قبیل افتادگی پلک، غدد چربی و زائده‌های ماهیچه‌ای و عضلانی انجام می‌شود.

هدف از انجام بلفاروپلاستی می‌تواند متفاوت باشد زیرا برخی صرفاً برای بهبود ظاهر خود نسبت به انجام این کار اقدام می‌نمایند اما برخی دیگر به دلیل افتادگی بیش از حد پلک یا تورم به دلیل زائده‌های چربی و عضلات داخل بافت پلک دید خود را از دست می‌دهند و بینایی آن‌ها دچار اختلالاتی خواهد شد که در چنین مواقعی بلفاروپلاستی علاوه بر زیبایی، جنبه درمانی نیز خواهد داشت.

مشاوره سریع و رایگان بلفاروپلاستی با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

تأثیر عمل جراحی پلک بر زیبایی افراد

تأثیر عمل بلفاروپلاستی بر زیبایی افراد

بلفاروپلاستی می‌تواند برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار گیرد و همان طور که گفته شد جنبه‌های متفاوتی را خواهد داشت، در نتیجه عمل جراحی بلفاروپلاستی می‌تواند برای مواردی از قبیل سفت شدن یا از دست دادن لطافت پوست که موجب بروز چین و چروک‌های فراوانی خواهد شد استفاده شود.

عکس قبل و بعد عمل بلفاروپلاستی

در برخی موارد در پلک‌های پایین وجود عضلات و ماهیچه‌های اضافی در بافت باعث شل شدن پلک‌ها خواهد شد و می‌تواند به گونه‌ای منجر به ایجاد کیسه‌های چشمی در زیر پلک شود که ظاهر ناخوشایندی خواهد داشت. همچنین می‌توان در مواردی مانند کاهش زاویه دید و افتادگی بیش از حد پلک نیز از عمل جراحی بلفاروپلاستی برای بهبود مشکلات استفاده نمود.

در برخی موارد عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی را با نام لیفت چشم و پلک نیز عنوان می‌کنند زیرا در این روش حاشیه‌های اضافی پلک جدا شده و پوست‌های اضافی نیز حذف خواهند شد و مجدد در خط پلک و چشم شاهد بخیه برای بهبود زخم‌ها خواهیم بود. همان طور که گفته شد با توجه به استفاده‌های درمانی بلفاروپلاستی اما همواره بیشترین دلیل تمایل افراد به این عمل جراحی نتایجی برای بهبود وضعیت ظاهری و زیبایی است.

البته عمل بلفاروپلاستی باعث از بین رفتن تمامی چین و چروک‌ها و خطوط پا کلاغی زیر چشم نخواهد شد اما می‌تواند در کنار روش‌های زیبایی مانند تزریق چربی و ژل به صورت یک مکمل عمل کند تا نتایج باب میل‌تری دریافت شود.

فواید جراحی پلک

فواید جراحی بلفاروپلاستی پلک

با افزایش سن رفته رفته شاهد این موضوع هستیم که پوست بدن نرمی و لطافت خود را از دست داده و از حالت ارتجاعی خارج خواهد شد. در نتیجه شاهد خواهیم بود که پوست بدن کمی شل شده و باعث ایجاد چین و چروک و ظاهری ناخوشایند خواهد شد. از دست رفتن لطافت پوست باعث می‌شود تا در یکی از پیچیده‌ترین بافت‌های بدن یعنی پلک‌ها که به نوعی تمام از پوست تشکیل شده نیز تغییراتی ایجاد شود.

این تغییرات می‌تواند با چین و چروک و شل شدن پوست پلک‌ها همراه باشد که این موضوع منجر به مسائلی مانند افتادگی پلک خواهد شد که در پلک‌های فوقانی و یا پایینی رخ خواهد داد و یکی از بهترین و اصولی‌ترین راه حل‌های این موضوع بلفاروپلاستی است.

پس با توجه به موارد گفته شده می‌توان نتیجه گرفت که عمل زیبایی بلفاروپلاستی برای انجام بالا کشیدن پلک و رفع افتادگی، حذف چربی‌های زائد بافت پلک و یا عضلات و بافت‌های زائد، کیسه‌های چشمی زیر پلک پایینی و غیره مورد استفاده خواهد بود.

کاندید مناسب برای عمل بلفاروپلاستی

کاندید مناسب برای عمل بلفاروپلاستی

معمولاً هر شخصی پس از رسیدن به سن قانونی می‌تواند نسبت به انجام بلفاروپلاستی اقدام نماید اما همواره در چنین شرایطی از دیدگاه پزشکی و متخصصان زیبایی تنها برخی از افراد دارای بهترین شرایط برای انجام عمل بلفاروپلاستی هستند.

در بیشتر موارد پزشکان متخصص زیبایی بر این عقیده هستند که افراد دارای شرایط عادی و نرمال بدنی که بیماری خاصی ندارند می‌توانند در صورت داشتن چشم انداز مناسب و واقع بینانه نسبت به نتایج به دست آمده یکی از بهترین کاندیدهای انجام عمل بلفاروپلاستی باشند.

اکثر افرادی که نسبت به انجام بلفاروپلاستی اقدام می‌کنند معمولاً بالای 35 سال سن دارند اما اگر موضوع کیسه‌های زیر چشم که حاوی غدد چربی و بافت‌های زائد هستند در خانواده شما یک موضوع ارثی باشد این عمل می‌تواند در سنین پایین‌تری نیز انجام شود و علاوه بر زیبایی جنبه‌های درمانی نیز خواهد داشت. جراحی زیبایی بلفاروپلاستی می‌تواند به صورت باور نکردنی‌ای ظاهر شما را تغییر داده و موجب زیبایی و افزایش اعتماد به نفس شما گردد.

اما اگر فکر می‌کنید که نسبت به نتایج حاصل از بلفاروپلاستی دچار تردید هستید و بسیار سخت گیرانه نتایج را بررسی خواهید کرد بهتر است قبل از انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی حتماً با پزشک متخصص زیبایی خود مشورت نمایید تا اهداف پس از عمل به خوبی مشخص شده و تمامی نکات مورد نظر در اختیار شما قرار گیرد، در نتیجه ممکن است تصمیم و یا دیدگاه شما نسبت به بلفاروپلاستی کمی تغییر کند.

ماندگاری نتایج عمل جراحی پلک

مدت زمان ماندگاری نتایج عمل بلفاروپلاستی

در مورد نتایج حاصل از بلفاروپلاستی و ماندگاری آن‌ها لازم به ذکر است که انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی بدون جراحی نیز ممکن است و می‌توان با استفاده از روش‌هایی مانند بلفاروپلاستی با پلاسما جت و یا لیفت چشم نتایجی مشابه را دریافت نمود اما به دلیل این که بلفاروپلاستی در اصل یک روش جراحی است نتایج حاصل از آن حداقل بین 7 تا 10 سال ماندگاری خواهد داشت و به ندرت نیاز به تکرار دارد.

در بلفاروپلاستی به طور کامل با ایجاد برش‌هایی مواد زائد خارج خواهد شد و پوست اضافی نیز برداشته می‌شود و سپس مجدد بخیه‌هایی برای بسته شدن زخم زده می‌شود که همین موضوع باعث می‌گردد تا ماندگاری جراحی زیبایی پلک افزایش پیدا کند زیرا هیچ راه حل موقتی در این مسیر استفاده نشده است.

آمادگی‌ های پیش از بلفاروپلاستی

آمادگی‌ های پیش از عمل جراحی زیبایی پلک

عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی نیز مانند هر عمل دیگر نیاز به آمادگی دارد پس در نظر داشته باشید که برای رسیدن به آمادگی کامل پیش از انجام عمل پلک بهتر است برخی نکات را به دقت به خاطر بسپارید زیرا می‌تواند در روند درمانی و بهبود شما نیز تأثیر گذار باشد. با توجه به اینکه عمل جراحی بلفاروپلاستی در ناحیه پلک‌ها و چشم انجام می‌شود پس بهتر است در هنگام عمل فردی به عنوان همراه شما حضور داشته باشد تا پس از ترخیص شما را تا منزل همراهی نماید، سعی کنید برای طول مدتی که در خانه به استراحت خواهید پرداخت پیش از عمل آمادگی داشته باشید. به طور مثال محل استراحت خود را به خوبی آماده و مشخص کرده و مواد غذایی که در زمان کوتاه‌تری آماده خواهند شد را در یخچال خود ذخیره کرده تا در مواقع لزوم از آن استفاده کنید.

سعی کنید تا در کنار محل استراحت خود همواره کمپرس سرد، گازهای استریل و قطره‌های چشمی وجود داشته باشید زیرا ممکن است مجبور شوید پانسمان خود را عوض کرده و یا به علت خشکی چشم از قطره‌های چشمی یا اشک مصنوعی استفاده کنید.

برای جلوگیری از عفونت و خونریزی در حین عمل جراحی و دوران نقاهت مصرف داروهای ضد التهاب و مکمل‌های گیاهی مانند آسپرین و وافارین را برای چند هفته متوقف کنید. مصرف آسپرین و مشتقات آن به دلیل اینکه به نوعی داروی جلوگیری از انعقاد خون هستند باعث می‌شود تا جریان خون رقیق تر شده و شدت بیشتری داشته باشد و همین موضوع باعث افزایش احتمال خون ریزی خواهد شد.

جلسه مشاوره پیش از انجام عمل جراحی پلک

جلسه مشاوره پیش از انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی

معمولاً پیش از هر عمل جراحی داشتن یک جلسه‌ی مشاوره می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد و بیمار را از تمامی جهات نسبت به عمل پیش رو آگاه نماید. آگاهی بیمار از تمامی جوانب عمل می‌تواند باعث شود تا دوران نقاهت بهتری را سپری نماید و همین موضوع حتی در نتایج نیز تأثیر گذار خواهد بود زیا باعث می‌شود بیمار با چشم اندازی واقع بینانه منتظر نتایج پس از بهبودی باشد.

همچنین جلسات مشاوره‌ای باعث خواهند شد تا تصمیم گیری‌های درستی توسط پزشک متخصص و بیمار انجام گیرد، متخصص زیبایی با در نظر گرفتن تمامی ارزیابی‌های پزشکی و آزمایشات انجام شده می‌تواند روند درست‌تر و داروهای بهتری را برای عمل انتخاب نماید و همچنین بیمار می‌تواند تمامی سؤالات خود را مطرح نموده و با اطلاعات کافی نسبت به انجام عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی اقدام نماید.

مشاوره رایگان بلفاروپلاستی

برخی از سوالاتی که در جلسه مشاوره بین پزشک متخصص و بیمار رد و بدل خواهد شد به شرح ذیل است.

 1. میزان تجربه جراح متخصص زیبایی در انجام عمل بلفاروپلاستی
 2. مناسب بودن شرایط بیمار برای عمل جراحی پلک بالا و پایین
 3. تمامی سوابق پزشکی و داروهای مورد استفاده بیمار
 4. طول دوران نقاهت بلفاروپلاستی و نکات مورد نیاز برای بهبودی
 5. عوارض و خطرات احتمالی و راه‌های جلوگیری و پیش گیری از آن‌ها
 6. محل انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی و روش‌های استفاده شده

روش انجام عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی

روش انجام عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی

اولین سوالی که در مورد چگونگی و روش انجام بلفاروپلاستی مطرح می‌شود در رابطه زمان و طول مدت عمل جراحی است. اگر به صورت همزمان شما مایل به انجام عمل زیبایی بر روی هر دو پلک فوقانی و پایینی باشید معمولاً ممکن است روند جراحی تا 3 ساعت نیز طول بکشد.

با توجه به تشخیص پزشک متخصص شما از بی حسی موضعی و آرام بخش استفاده خواهد شد تا در طول دوران عمل دردی را احساس نکنید، البته این موضوع را فراموش نکنید که در برخی موارد به دلیل شرایط موجودی که توسط پزشک متخصص ارزیابی شده ممکن است از بیهوشی عمومی به عنوان جایگزین بی حسی موضعی استفاده شود که در بیشتر موارد به صورت وریدی تزریق می‌گردد. در اولین مرحله خط طبیعی پلک‌ها برش داده می‌شود تا به عنوان یک راه برای نفوذ ابزارهای پزشکی مورد استفاده قرار گیرد و متخصص زیبایی بتواند با استفاده از این برش ایجاد شده تمامی چربی‌های زائد، عضلات و بافت‌های اضافی را خارج نماید و سپس با توجه به اینکه برش دقیقاً بر روی خط طبیعی پلک ایجاد شده به راحتی با بخیه‌هایی ریز بتواند زخم را ببندد.

استفاده از بخیه‌هایی ظریف و ریز در ناحیه خط پلک می‌تواند باعث شود تا آثار و اسکارهایی پس از عمل جراحی نیز مشاهده نشود و تاثیری بر روی ظاهر فرد و پلک او نداشته باشد. عضلات و بافت‌های اضافی توسط سوزن‌های بسیار نازکی از درون پلک‌ها خارج خواهند شد، البته در پلک‌های پایینی ممکن است با توجه به روش استفاده شده نیازی به بخیه نباشد. بخیه‌های حاصل از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی بین 3 تا 8 روز باقی خواهد ماند و سپس به دستور پزشک متخصص شما برداشته خواهد شد تا تمامی آثار بلفاروپلاستی رفع گردد و هیچ نشانه‌ای از عمل باقی نماند. نتایج حاصل از بلفاروپلاستی بلافاصله پس از انجام عمل قابل مشاهده خواهد بود البته کمی تورم و کبودی ممکن است مشاهده شود، پس در نتیجه برای مشاهده نتایج نهایی نیاز به کمی صبر است تا این کبودی و تورم رفع شود.

دوران نقاهت جراحی پلک

دوران نقاهت پس از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی

یکی از مهمترین مراحل هر عمل جراحی چه از نوع زیبایی و چه درمانی دوران نقاهت است، زیرا دوران نقاهت باعث خواهد شد تا شاهد باشیم که نتایج چگونه است، در برخی موارد نکات و دستورالعمل‌هایی که پزشک متخصص برای دوران نقاهت ارائه می‌کند می‌تواند باعث تسریع در روند بهبود و نتایجی فوق العاده گردد.

با توجه به نکته ذکر شده دقت داشته باشید که در صورت ارائه نکات مورد نیاز توسط پزشک متخصص خود آن‌ها را مو به مو اجرا کنید تا بتوانید نتایجی باب میل خود دریافت کرده و از روند بهبودی خود راضی باشید. همان طوری که گفته شد نتایج حاصل از عمل بلفاروپلاستی تقریباً دائمی بوده و ماندگاری بسیار خوبی خواهد داشت.

اما تورم و کبودی ناشی از عمل جراحی معمولاً بین 10 تا 14 روز باقی خواهد ماند و به مرور رفع می‌شوند اما تورم‌های خفیفی ممکن است برای چند ماه وجود داشته باشد که البته به ظاهر مشخص نخواهند بود و زیبایی شما را دچار اختلال نخواهد کرد. در زمان انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی سعی کنید به مدت 2 هفته از قرار گرفتن در مقابل تابش مستقیم نور خورشید خود داری کنید. برای این کار می‌توانید از عینک‌های آفتابی و کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.

برای جلوگیری از خون ریزی به صورت موقت از مصرف داروهای مکمل گیاهی و ضد التهابی مانند آسپرین و وافارین خودداری نمایید. همچنین برای جلوگیری از کند شدن روند بهبودی از سیگار کشیدن و استعمال دخانیات نیز پرهیز نمایید، مهم‌ترین نکته در مورد عمل‌های جراحی زیبایی به خصوص بلفاروپلاستی این است که از دستورالعمل‌های متخصص خود با دقت پیروی کنید تا دوران نقاهت راحتی را سپری کرده و نتایج باب میل خود را دریافت نمایید.

مطالب بیشتر: آیا بلفاروپلاستی درد دارد؟

قیمت عمل بلفاروپلاستی در کلینیک پوست و مو رز

عوارض و خطرات احتمالی عمل جراحی زیبایی پلک

مانند هر عمل جراحی دیگری، بلفاروپلاستی نیز می‌تواند باعث بروز برخی عوارض شده و یا خطراتی را به همراه داشته باشد، اما در این بین نکته‌ای بسیار مهم وجود دارد و آن نکته این است که به دلیل اطلاعات کافی‌ای که در رابطه با عمل جراحی بلفاروپلاستی وجود دارد معمولاً عوارض جانبی و خطرات به ندرت رخ خواهند داد.

برای کاهش احتمال وقوع عوارض جانبی پس از بلفاروپلاستی یکی از مهم‌ترین نکات انتخاب یک پزشک متخصص زیبایی با تجربه و ماهر است. یک پزشک متخصص زیبایی ماهر می‌تواند با توجه به تجربه خود انتخاب‌های درستی داشته و احتمال بروز هر گونه خطایی را کاهش دهد.

انتخاب یک پزشک مناسب می‌تواند باعث شود تا با خیال راحت بتوانید عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی را انجام دهید و نگران هیچ عوارضی نباشید زیرا تا حد بسیار زیادی تمامی عوارض و خطرات احتمالی قابل پیش گیری هستند و یک متخصص زیبایی ماهر و با تجربه از تمامی راه‌های پیشگیری و نکات مورد نیاز آگاه است.

اما با این وجود قصد داریم به صورت خلاصه برخی از عوارض بلفاروپلاستی که به ندرت گزارش شده است را لیست نماییم، هرچند مجدداً لازم به ذکر است که تمامی این عوارض به ندرت اتفاق خواهند افتاد و شما با انتخاب یک پزشک متخصص با تجربه می‌تواند احتمال وقوع این عوارض را به طرز چشم گیری کاهش دهید و به عدد صفر برسانید.

 1. خطرات ناشی از بیهوشی و بی حسی موضعی که می‌تواند با ارزیابی‌های پزشک به خوبی کنترل شود
 2. خشکی چشم و پوس که به راحتی با استفاده ا کرم‌های مرطوب کننده و قطره‌های چشمی قابل حل است.
 3. درد و تورم ناشی از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی که تا حد زیادی به تخصص و مهارت پزشک متخصص بستگی دارد اما برای کاهش این مشکلات نیز می‌توانید از کمپرس سرد در طول دوران نقاهت استفاده کنید.
 4. یکی از نادرترین اتفاقات پس از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی بروز عفونت‌های پوستی است که جراح با توجه به تجربه کافی خود می‌تواند مانع از بروز چنین خطراتی شود پس دقت کنید که نقش جراح در روند بهبودی شما، دوران نقاهت و همچنین نتایج حاصل از بلفاروپلاستی بسیار پررنگ خواهد بود.

قیمت عمل بلفاروپلاستی در کلینیک پوست و مو رز

هزینه‌ ی عمل بلفاروپلاستی در کلینیک پوست و مو رز

هزینه‌های یک روند درمانی همواره مورد توجه مردم و متقاضیان خواهد بود زیرا می‌تواند در تصمیم آن‌ها نقش به سزایی را ایفا نماید در نتیجه هزینه‌های بلفاروپلاستی نیز مورد توجه بیماران خواهد بود. هیچ گاه نمی‌توان برای عمل‌های جراحی زیبایی یک قیمت و هزینه‌ای ثابت تعیین کرد زیرا عوامل بسیار زیادی وجود دارد که می‌تواند در هزینه‌های نهایی تأثیر گذار باشد. به عنوان مثال در مورد هزینه بلفاروپلاستی مواردی از قبیل میزان تخصص و تجربه جراح زیبایی، محل انجام عمل جراحی، هزینه نسخه‌ها و داروهای تجویز شده برای بیهوشی و تسکین پس از عمل، هزینه دستیاران و آزمایشات انجام شده می‌تواند در هزینه‌های نهایی تأثیر گذار باشد.

به دلیل اینکه هدف از انجام بلفاروپلاستی رسیدن به ظاهری زیباتر است معمولاً هزینه‌های ناشی از آن مورد تعهد بیمه‌های خدمات درمانی نخواهد بود اما در برخی موارد با توجه به اینکه عمل بلفاروپلاستی می‌تواند جنبه‌های درمانی نیز داشته باشد برخی بیمه‌های خدمات درمانی قوانین خاصی برای چنین شرایطی وضع نموده‌اند در نتیجه حتماً تمامی قوانین و مقررات بیمه خود را به دقت مطالعه کنید و با آگاهی نسبت به انجام عمل جراحی افتادگی پلک اقدام کنید.

1.7/5 (3 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام جای بخیه بعد از بلفا میمونه ؟ امکانش هست کاشت ابرو و بلفا رو تو یک روز انجام بدین چون از مشهد میخوام بیام و نمیتونم زیاد بمونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *