کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

یکی از بهترین راه حل‌هایی که به منظور رفع مشکلات ناشی از ریزش ابرو روی کار آمده روش‌های کاشت ابرو است. به طوری که علاقه‌مندان به داشتن ابروهایی پرپشت و زیبا می‌توانند به یک کلینیک زیبایی مراجعه کرده و از خدمات پیوند ابرو بهره ببرند. در این مسیر نکات مهم و تاثیرگذار بسیار زیادی وجود دارند که رعایت آن‌ها برای بالا بردن درصد موفقیت کار شدیدا توصیه می‌شود. از جمله این نکات می‌توان به انتخاب پزشک متخصص، انتخاب کلینیک معتبر و انجام مراقبت های بعد از کاشت ابرو اشاره کرد. نکات مراقبتی پس از کاشت ابرو تاثیر فوق‌العاده‌ای در میزان موفقیت کار و همچنین مدت زمان دوره نقاهت خواهد داشت.

به طوری که بدون رعایت توصیه‌های عنوان شده توسط پزشک نمی‌توان انتظار عمل پیوند ابرو راحت و مورد پسندی را داشت. اگر قصد انجام پیوند ابرو را دارید در این مقاله همراه ما باشید تا با مهم‌ترین نکات در خصوص مراقبت بعد از کاشت ابرو آشنا شوید. کلینیک کاشت مو و ابرو رز به عنوان یکی از پیشگامان در زمینه خدمات زیبایی کشور محسوب شده و تمامی مراجعه‌کنندگان خود را در تمامی مراحل کار همراهی می‌کنند. با انتخاب این کلینیک می‌توانید با خیال راحت مراحل درمانی و زیبا‌سازی چهره خود را سپری کرده و از نتیجه نهایی کار در کوتاه‌ترین زمان ممکن لذت ببرید.

 

اهمیت توصیه های مراقبتی بعد از کاشت ابرو

امروزه عمل زیبایی کاشت ابرو به عنوان یکی از روش‌های تضمینی برای به دست آوردن فرم ابروهای طبیعی و پرپشت، برای مدت زمان طولانی معرفی شده است. عمل زیبایی پیوند ابرو به افرادی که به دلایل مختلفی همچون بیماری‌های متعددی که باعث ریزش تارهای ابرو خواهند شد، به هم خوردن تعادل هورمون بدن، حساسیت‌ها و جراحات متفاوت؛ حجم زیادی از ابروی خود را  از دست داده‌اند، پیشنهاد می‌شود. به شرط رعایت نکات و اقدامات توصیه شده پس از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو، نتایج مطلوب این فرآیند با سایر روش‌های احیای ابرو ها قابل مقایسه نبوده و کیفیت و زیبایی این روش، برتری قابل توجهی خواهد داشت. عمل پیوند ابرو برای چنین افرادی می‌تواند راه حل مناسبی برای بدست آوردن ابروی مجدد باشد؛ اما برای انجام عمل جراحی پیوند ابرو لازم است نکاتی را  قبل یا بعد از پیوند ابرو رعایت کنید؛ بنابراین حتما قبل از انجام عمل کاشت ابرو طبیعی، درباره نکات مراقبت بعد از کاشت ابرو آگاهی لازم را کسب کنید و با پزشک متخصص زیبایی خود نیزدر این باره مشورت کنید.

البته تنها رعایت نکات مراقبتی قبل و بعد از پیوند ابرو، بر طبیعی بودن نتایج عمل جراحی تاثیر گذار نیست بلکه انجام درست عمل جراحی پیوند ابرو نیز توسط پزشک متخصص، بر نتیجه‌ی عمل زیبایی تاثیر می‌گذارد. اگر شما پزشک مناسبی را انتخاب نکرده باشید ممکن است نتواند به خوبی عمل پیوند را در جهت گیری مناسب موهای ابرو را پیوند بزند. در این صورت شما نمی‌توانید بعد از بلند شدن موهای پیوند زده شده به ابرو نتیجه‌ای طبیعی را مشاهده کنید.

 

دوران ریکاوری بعد از پیوند ابرو

با شروع دوران نقاهت عمل پیوند ابرو که غالبا سریع تمام می‌شود، ممکن است شما متوجه زخم‌ها و کبودی‌های احتمالی در ناحیه‌ی ابروی خود شوید که باید گفت این زخم‌ها و کبودی‌ها پس از کاشت ابرو، نیاز به مراقبت داشته و همچنین به سرعت رفع خواهند شد. در واقع، مهمترین نکته در دوران نقاهت، صبر کردن و انجام اقدامات لازم در جهت مراقبت از ابرو می‌باشد؛ در صورت توجه دقیق به این اقدامات شما شاهد رشد سالم و رضایت بخش تارهای ابرو خواهید بود.

پس از اتمام فرآیند پیوند ابرو و همچنین در طول دوران بهبودی، شما احساس دردهای سنگین و عجیب را نخواهید داشت، بلافاصله پس از اتمام عمل زیبایی کاشت ابرو، شما تغییراتی هر چند جزئی، در شکل و ضخامت تار های ابرو مشاهده می‌کنید که این تغییرات به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید نتیجه‌ی نهایی تقریبا چگونه خواهد بود. همچنین ممکن است پس از عمل کاشت ابرو متوجه ریزش برخی از تار های جدید ابرو شوید که این اتفاق نگران کننده نیست، چرا که نشان دهنده‌ی روند طبیعی رشد ابرو های جدید و حصول نتیجه‌ی مورد نظر می‌باشد.

Recovery period after eyebrow transplantation

 

مطالب بیشتر: جدیدترین روش کاشت ابرو

 

دوران نقاهت پس از کاشت ابرو

دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو در گرفتن نتایج مطلوب نقش مهمی دارد. در دوران نقاهت پس از کاشت ابرو باید به رشد بهتر موهای کاشته شده کمک کنید و در ضمن از آسب رسیدن به آنها پیشگیری نمایید. موهای کاشته شده در ابرو، فولیکول­‌های ضعیفی هستند که در صورت عدم رسیدگی ممکن است آسیب دیده و روند کاشت ابرو را با مشکل مواجه کنند. از اقداماتی در دوران نقاهت پس از کاشت ابرو باید انجام شود می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

روی صورت نخوابید

تا زمانی که از رشد کامل موهای ابرو مطمئن نشدید به هیچ عنوان روی صورت خود نخوابید. فولیکول­‌های مو نباید تحت فشار قرار گیرند. خوابیدن طولانی مدت روی صورت ممکن است در نتیجه کاشت ابرو تاثیر بگذارد.

به بهداشت ابرو اهمیت دهید

بعد از سه روز از کاشت ابرو، ابروها را با محلول الکل تمیز کنید. تا آنجایی که امکان دارد از لوازم آرایشی برای پر کردن ابروها استفاده نکنید. محیط ابرو را تمیز نگه دارید تا امکان عفونت کاهش یابد.

به ابرو دست نزنید

بعد از مدتی که محل زخم­‌ها رو بهبودی است احساس خارش روی پوست ابرو شما را آزار خواهد داد. تا آنجایی که امکان دارد به ابروی خود حتی دست هم نزنید. خارش ابرو در این دوران بسیار خطرناک است و ممکن است به فولیکول­های مو آسیب بزند.

مصرف دخانیات را محدود کنید

مصرف دخانیات روند کاشت ابرو را کند می­کند. دلیل این امر غلیظ شدن و کم شدن اکسیژن خون است. در صورتی که خون پاک و رقیق در رگ­ها جریان داشته باشد روند رشد فولیکول مو طبیعی است و رشد موی کاشته شده به درستی انجام می­شود.

محلول­‌های تجویزی را به درستی مصرف کنید

دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو در کلینیک رز به خوبی پیش می­­‌رود؛ چرا که پزشکان حاذق این کلینیک، بهترین محلول­ ها روز دنیا را به شما تجویز خواهند کرد. با مصرف این ویتامین ها و املاح مورد نیاز به فولیکول مو می‌­رسد. در روزهای اول کاشت ابرو فولیکول­‌ها برای رشد به مقدار بیشتری رسیدگی نیاز دارند و این محلول‌­ها هر آنچه فولیکول برای رشد نیاز دارد در اختیارش قرار می­‌دهند. شما در دوران نقاهت باید به دقت از این محلول ها استفاده کنید.

 

مطالب بیشتر: کاشت ابرو به روش fit

 

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

عمل زیبایی کاشت ابرو مانند عمل‌های جراحی دیگر نیاز به انجام مراقبت‌هایی برای گرفتن نتیجه بهتر دارد، انجام مراقبت‌های لازم نه تنها به نتیجه بهتر کمک می‌کند بلکه دوره نقاهت بعد از انجام عمل پیوند طبیعی ابرو را نیز کاهش می‌دهد. در صورتی که شما نکات مراقبتی بعد از انجام عمل را رعایت نکنید ممکن است با مشکلات متعددی مانند عوارض جانبی و خطرات احتمالی بعد از کاشت ابرو مواجه شوید. اگر شما تصمیم به انجام اینعمل زیبایی دارید، دستورالعمل‌ها و مراقبت‌های لازم بعد از اتمام این عمل زیبایی، باید پیش از شروع فرآیند پیوند ابرو، برای شما توضیح داده شده و تمامی نکات به طور کامل روشن شود. نقاطی از پوست ابرو که تار های تازه‌ی ابرو از طریق آن نقاط وارد پوست شده‌اند، ممکن است بعد از پیوند ابرو دچار التهاب و تورم شود در نتیجه، توجه به روش‌های مراقبت از ناحیه‌ی کاشت ابرو  اهمیت ویژه‌ای دارد.

 

بعد از کاشت ابرو چه باید کرد

همان قدر که روش کاشت ابرو و تخصص پزشک متخصص در این حوزه اهمیت دارد مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو نیز بسیار مهم هستند. زیرا امکان اینکه شما یک پیوند ابرو کاملا اصولی و نوفقی را سپری کنید اما نتایج کار به دلیل سهل‌انگاری‌هایی که در خصوص کاشت ابرو وجود دارد چندان جالب نباشد بسیار زیاد است. برای این منظور در زیر به چند مورد از مهم‌ترین روش‌های مراقبت بعد از کاشت ابرو اشاره شده است:

 • برای اینکه دوره نقاهت کوتاهی را تجربه کنید و مشکلات جدی برای شما بعد از کاشت ابرو ایجاد نشود بهتر است تا یک هفته بعد از پیوند ابرو مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را کنار بگذارید.
 • از دیگر مواردی که باید بعد از کاشت ابرو به آن دقت کرد عدم قرار گرفتن زیر نور مستقیم خورشید تا چند روز بعد از انجام عملیات است. امواج مضر آفتاب می‌توانند تا حد بسیار زیادی به فولیکول‌های تازه کاشته شده آسیب زده و احتمال موفقیت در کاشت را کاهش دهند. در صورتی که مجبور به ترک خانه در طول روز شدید استفاده از عینک آفتابی با شیشه بزرگ و کلاه لبه‌دار شدیدا توصیه می‌شود.
 • حتما توجه داشته باشید که تا ۵ روز اول ابروهای تازه کاشته شده با آب تماس نداشته باشند. چرا که رطوبت می‌تواند احتمال ایجاد عفونت و طولانی شدن دوره نقاهت را بالا ببرد. بعد از روز پنجم طبق اصول گفته شده توسط پزشک می‌توانید ابروها و صورت خود را شست و شو دهید.
 • در صورتی که احساس خارش در ناحیه کاشت ابرو کردید به هیچ وجه نباید نسبت به خاراندن آن‌ها اقدام کنید. این کار می‌تواند باعث آسیب رسیدن به فولیکول‌های مویی که هنوز ضعیف هستند شود.
 • در صورتی که عملیات کاشت ابرو انجام داده‌اید تا ۳ هفته نباید اقدام به اصلاح و یا رنگ کردن ابروهای خود بکنید. این کار سلامتی ابروها و شکل گرفتن اصولی آن‌ها را به خطر انداخته و کل زحمت شما را بین خواهد برد. اما بعد از سه هفته با مشورت پزشک می‌توانید آن‌ها را اصلاح و رنگ کنید.
 • روش‌های مرتبط با تقویت ابروهای کاشته شده را جدی بگیرید. این کارهای می‌توانند شامل مواردی نظیر رعایت بهداشت، استفاده از روغن‌های تقویتی، مصرف ویتامین‌های تجویز شده توسط پزشک و … باشند.

 

مطالب بیشتر: کاشت ابرو با موی بدن امکان پذیر است؟

 

اقداماتی که پس از کاشت ابرو حائز اهمیت می‌باشد، به شرح زیر است:

 1. مناطقی از پوست ابرو که برای ورود تار های ابرو جراحی شده‌اند، مستعد ورود آلودگی و ایجاد عفونت می‌باشند؛ پس مراقبت از این نواحی از پوست و تمیز نگه داشتن آن یکی از مهم‌ترین مراقبت های بعد از کاشت ابرو می‌باشد. توصیه می‌شود که تا یک هفته بعد از انجام عمل زیبایی پیوند ابرو، حداقل روزی دو بار ناحیه‌ی ابرو را با آب شستشو دهید.
 2. پس از هر بار شستشوی صورت و ابرو، از پماد‌های آنتی باکتریال استفاده کنید، این کار به نرم شدن پوست و تسریع بهبود زخم‌ها کمک خواهد کرد.
 3. حداقل تا دو هفته پس از کاشت ابرو، از عینک‌هایی آفتابی که ناحیه‌ی ابروی شما را نیز پوشش می‌دهد استفاده کنید تا از برخورد مستقیم  تابش آفتاب با ابرو جلوگیری کنید.
 4. سه الی چهار ماه بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو، تار های جدید ابرو شروع به رشد خواهند کرد، اصول صحیح فرم دادن به ابرو را بیاموزید و در این دوران برای رشد بهتر ابروها آن نکات را به کار گیرید.
 5. می‌توانید  با استفاده از سر دوش، یک جریان آب نرم روی ناحیه تحت درمان بگیرید، دقت کنید که از فشار ملایم برای این کار استفاده کنید. می‌توانید این کار را به مدت یک هفته دو بار در روز انجام دهید.
 6. تا 24 ساعت اول بعد از انجام عمل زیبایی پیوند ابرو، از لمس کردن ابروهای خود پرهیز کنید.
 7. استفاده از محصولات آرایشی را برای چند روز محدود کنید.

 

نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو

یکی از سوال‌های رایجی که بعد از کاشت مو و ابرو پرسیده می‌شود در مورد نحوه صحیح خوابیدن است. اگر برای شما نیز این سوال مطرح شده که روش خوابیدن بعد از کاشت مو به چه صورت است؟ و یا بعد از کاشت ابرو چگونه بخوابیم؟ باید بگوییم که شرط اصلی در رعایت اصول خواب عدم تماس آن با بالشت و اعمال فشار به ناحیه کاشت است. بنابراین اگر شما عملیات کاشت ابرو را انجام داده‌اید باید رو به پشت خوابیده و از خوابیدن به روی شکم یا پهلو خودداری کنید. این موضوع در مورد کاشت مو سر نیز صادق بوده و بهتر است بالشتی را زیر گردن خود قرار دهید تا ناحیه کاشته شده با بالشت تماس پیدا نکند. موضوع دیگری که در خصوص هر دو موضوع باید رعایت کرد قرار دادن سر کمی بالاتر از بدن است. این کار باعث می‌شود تا تورم و التهاب در ناحیه سر ایجاد نشود و زخم‌ها به طور سریع بهبود پیدا کند. برای این منظور توصیه می‌شود در چند روز اول با زاویه ۴۵ درجه بخوابید.

 

بعد از کاشت ابرو چه بخوریم

داشتن تغذیه سالم تا حد بسیار زیادی در روند بهبودی و کاهش دوره نقاهت بیمار تاثیر خواهد داشت. به همین دلیل بیمار باید توجه ویژه‌ای به تغذیه خود قبل و بعد از کاشت ابرو داشته باشد. توصیه‌ای که پزشکان برای افرادی که نمی‌دانند باید بعد از کاشت ابرو چه بخوریم، می‌کنند این است که هرگز از خوردن میوه‌ها و مواد مغذی و ویتامینه غافل نشوند. زیرا ویتامین‌ها اصلی‌ترین ماده غذایی برای تقویت ریشه مو هستند. علاوه بر آن هیدراته نگه داشتن بدن از اهمیت بالایی برخوردار است؛ پس حتما در طول این مدت غذاهای آبکی را در برنامه رژیم غذایی خود قرار دهید. این موضوع به قدری مهم است که حتی بعد از اتمام پروسه کاشت نیز اگر دوست دارید موهای سالمی داشته باشید همواره سعی کنید در طول روز میزان آب زیادی را بنوشید.

 

فرم دهی ابرو بعد از کاشت ابرو

یکی نکات مراقبت بعد از کاشت ابرو، فرم دادن به تار های ابرویی است که پس از گذشت سه ماه نشانه‌های رویش آن‌ها دیده خواهد شد؛ اگر شما عمل زیبایی پیوند ابرو را انجام داده‌اید، یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید بدانید این است که شما احتمالا باید شیوه‌ی مراقبت از ابروها و فرم دادن به آن‌ها را نیز تغییر دهید. اگر بخواهید به این فرآیند از دید تازه‌ای نگاه کنید، متوجه خواهید شد که شما تار های ابروی قدیمی خود را به طور کامل از دست نخواهید داد و پس از پیوند ابرو، شاهد رویش همزمان تار های ابروی قدیمی خود و تار های جدید ابرو خواهید بود.

سرعت رشد این دو دسته از تار های ابرو متفاوت خواهد بود و شما در صورت عدم مرتب سازی و اصلاح فرم ابروهای خود بعد از  کاشت ابرو، شاهد ظاهری و به هم ریخته از ابروهای خود خواهید بود؛ در واقع در نظر داشته باشید که صرف انجام عمل کاشت ابرو، فرم و شکل ایده‌ال را به ابروهای شما داده نشده، بلکه صرفا با رشد منظم و یک دست تار های ابرو، شما را در دستیابی به فرم مطلوب خود یاری خواهد کرد و شما همچنان نیازمند اصلاحاتی برای به دست آمدن ابروهای متناسب خواهید بود. می‌توانید از ژل‌ها و کرم‌هایی برای حالت دادن و صاف نگه داشتن تارهای ابروی خود استفاده کنید(البته این نوع کرم‌ها باید به دستور پزشک تجویز شوند) و آن‌ها را مرتب کوتاه کنید یا به هر قالبی که می‌پسندید مرتب کنید.

 

مطالب بیشتر: بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران

 

نتایج و تاثیرات بعد از کاشت ابرو

با اینکه عمل کاشت و پیوند ابرو عمل نسبتا ساده‌ای می‌باشد، اما دقت و مهارت پزشک در صحت روند فرآیند پیوند ابرو و به دست آوردن نتیجه‌ی ایده‌آل نقش مهمی خواهد داشت؛ بعد از پیوند ابرو، روند بهبود به سرعت آغاز خواهد شد و شما شاهد کبودی‌های جزئی و احتمالا کمی پوسته پوسته شدن ناحیه‌ی اطراف ابرو خواهید بود. اگرچه روند بهبود پس از کاشت ابرو سریع می‌باشد، اما همچنان رشد تارهای جدید ابرو تا 4 ماه طول خواهد کشید. مهم‌ترین دستاورد انجام این عمل، بازگرداندن زیبایی طبیعی ابروهای شما می‌باشد.

هیچ یک از روش‌های ترمیم و طراحی ابرو که امروزه میان بانوان و حتی آقایان رایج می‌باشد، به اندازه‌ی کاشت ابرو نتیجه‌ی طبیعی‌ای نخواهند داشت. نکته قابل توجه این است که این نتیجه‌ی طبیعی ایده‌آل، ماندگاری قابل توجهی نیز خواهد داشت. از طرفی، ابرو ها در حالت طبیعی مدام نیاز به اصلاح و شانه کردن دارند و اگر کمی بلند‌تر از حد عادی شوند، جهت آن‌ها به هم می‌ریزد و جلوه‌ی بدی به صورت خواهند داد. اما تکنیک‌هایی که در طی عمل لحاظ می‌شوند، موجب می‌شوند تارهای ابرو پس از رشد در یک جهت خاص و منظم قرار گیرند و دیگر خبری از به هم ریختگی ابرو و به هم خوردن جهت تار های ابرو نخواهد بود.

همچنین قرار دادن فاصله‌های کم و منظم بین تارهایی ابرو، موجب پدید آمدن ظاهری کاملا طبیعی و یکدست از ابرو پس از انجام عمل زیبایی کاشت ابروی طبیعی خواهد شد. با توجه به تاثیرات انکار ناپذیر ابرو در میزان زیبایی و جذابیت صورت، عمل کاشت ابرو می‌تواند تا حد زیادی در جهت افزایش اعتماد به نفس از دست رفته‌ی شما موثر باشد.

 

تغذیه مناسب بعد از کاشت مو

مراقبت و تغذیه بعد از کاشت مو از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که تمامی کاندیدهای پیوند مو باید آن‌ها را به درستی رعایت کنند. چرا که تغذیه تاثیر بالایی در سلامت بدن و موهای شما داشته و تا حد بالایی دوره نقاهت بعد از پیوند مو را کوتاه می‌کند. چرا که فولیکول‌های مو در روزهای ابتدایی بعد از کاشت بسیار ضعیف و حساس بوده و تقویت آن‌ها به کمک تغذیه بسیار اهمیت دارد. اگر تغذیه بعد از کاشت مو برای شما نیز اهمیت زیادی دارد با ما همراه باشید تا با هر آنچه که باید بخورید یا نه بیشتر آشنا شوید.

 • از خوردن غذاهای چرب تا حد ممکن خودداری کنید.

یکی از موارد مهم در خصوص تغذیه پس از کاشت مو پرهیز از خوردن غذاهای چرب است. این غذاها شامل مواردی نظیر سرخ‌کردنی و فست‌فودها می‌تواند باشد. مخصوصا اینکه اگر در هفته اول بعد از انجام عملیات پیوند مو به سر می‌برید بهتر است این توصیه‌ را بیشتر جدی بگیرید.

 • همواره بدن خود را با خوردن مایعات هیدراته نگه دارید.

از دیگر توصیه‌های مهم که در مورد تغذیه می‌توان به افرادی که کاشت مو انجام داده‌اند کرد این است که همراه بدن خود را هیدراته نگه دارید. این کار با خوردن غذاهای آبکی نظیر سوپ و خوردن مایعات ممکن می‌شود. چرا که خوردن مایعات باعث رقیق‌تر شدن خون می‌شود. در نتیجه سیستم گردش خون بهبود پیدا کرده و مواد مغذی بیشتری به فولیکول‌های مو می‌رسد. این موارد مغذی تاثیر بالایی در سلامتی و رشد بالای موهای کاشته شده خواهد داشت.

 • خوردن پروتئین را فراموش نکنید.

سعی کنید حتما خوردن گوشت را در برنامه تغذیه بعد از عمل کاشت مو قرار دهید. پروتئین ماده اصلی تشکیل‌دهنده کراتین بوده و کراتین ماده اصلی تشکیل دهنده مو است. در نتیجه با خوردن آن موها از سلامت بیشتری برخوردار شده و کاشت موهای شما با موفقیت سپری خواهد شد. البته کسانی که گوشت مصرف نمی‌کنند می‌توانند پروتئین مورد نیاز بدن خود را از موادی نظیر حبوبات، غلات، سویا و … تعمین کنند.

 • مصرف امگا ۳ را در برنامه غذایی خود بگنجانید

امگا ۳ یکی از مهم‌ترین مواد مغذی برای داشتن موهایی سالم است. به همین دلیل نه تنها بعد از پیوند مو بلکه حتی قرار دادن آن در تغذیه قبل از کاشت مو نیز توصیه می‌شود. شما می‌توانید امگا ۳ را از طریق خوردن غذاهای دریایی و تخم مرغ به راحتی دریافت کنید.

 • قرص آهن و یا غذاهای حاوی آهن بخورید.

آهن از عنصرهای تاثیرگذار در سلامتی بدن و به خصوص پوست و مو است. زیرا کمبود آن در بدن موجب کم خونی شده و روند جابجایی اکسیژن بین سلول‌ها مختل می‌شود. بنابراین اگر به مراقبت و تغذیه بعد از کاشت مو خود اهمیت می‌دهید سعی کنید خوردن غذاهایی نظیر میوه، سبزیجات، اسفناج و یا قرص آهن را فراموش نکنید.

 • از مصرف ویتامین‌ها غافل نباشید

شرط اصلی برای داشتن بدنی سالم خوردن ویتامین در طول روز است. شما می‌توانید این ویتامین‌ها را از مواد غذایی و یا قرص‌ها دریافت کنید. در این میان دو ویتامین B و C تاثیر زیادی در سلامت و رشد موها داشته و بهتر است در دوره بعد از انجام عملیات کاشت مو مصرف آن‌ها را در الویت خود قرار دهید.

 • بهتر است خوردن شکر و نمک را کنار بگذارید.

اگر دوست دارید تغذیه بعد از کاشت مو شما کاملا صحیح و اصولی باشد بهتر است تا خوردن شکر و نمک را تا مدتی کنار بگذارید. البته این دو مواد در حالت کلی نیز برای سلامتی توصیه نمی‌شوند و بهتر است حتی بعد از بهبودی کامل و به دست آوردن موهای جذاب این دو را از برنامه غذایی خود حذف کنید.

عوارض احتمالی پس از کاشت ابروی طبیعی

در پایین برخی از عوارض جانبی و خطرات احتمالی که ممکن است در صورت رعایت نکردن نکات مراقبتی کاشت ابرو طبیعی بعد از انجام  عمل با آن‌ها مواجه شوید نام برده شده است.

 1. خونریزی و تورم پوست: یکی از رایج‌ترین عوارض جانبی که ممکن است بیماران تجربه کنند خونریزی و تورم است، ماهیت پیوند ابرو به این معنی است که فولیکول‌های مو از بانک مو که رشد موهای سالم را دارا هستند، برداشته می‌شوند و از طریق برش‌هایی جزئی ( بسته به روش انجام عمل)  به مناطق درمانی پیوند زده می‌شوند.
 2. خارش یکی از عوارض جانبی معمول هر عمل جراحی است زیرا مناطقی از بدن در تلاش‌اند تا بهبود یابند و در نتیجه این یک اتفاق شایع قابل درک پس از پیوند ابرو است.
 3. التهاب یا عفونت فولیکول‌های مو به عنوان فولیکولیت شناخته شده است و می‌تواند به عنوان عارضه پیوند ابرو ایجاد شود.
 4. یک عارضه طولانی مدت بعد از کاشت مو می‌تواند فر شدن موهای ابرو باشد، این بدان معنی است که فولیکول مو که پیوند زده شده است، پیچیده شده  و در نتیجه موهای زائد ایجاد می‌شود. این نیز  می‌تواند برای بیمار بسیار تحریک کننده باشد و منجر به عفونت شود؛ در این صورت نتایج پیوند ابرو ممکن است غیر طبیعی به نظر برسد.

 

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ