لیپوماتیک

بارداری و لیپوماتیک – آیا امکان حاملگی بعد از پیکرتراشی وجود دارد؟

لیپوماتیک یک عمل جراحی زیبایی برای خلاص شدن از چربی های موضعی و اضافی بدن می باشد. لیپوماتیک در کلینیک های زیبایی معتبر و توسط پزشک متخصص با تجربه و آموزش ‌ديده‌ که شناخت درستی از آناتومی بدن دارد انجام می شود.

عمل زیبایی لیپوماتیک یکی از محبوب ترین عمل هایی زیبایی در میان بانوان به شمار می رود اما سوالات و نگرانی از جهت تاثیرات بارداری بعد از پیکرتراشی برای آن ها به وجود می آید که به شرح آن ها می پردازیم.

آیا بارداری بعد از عمل سبب از بین رفتن نتایج لیپوماتیک می شود؟

لیپوماتیک یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی به خصوص در میان زنان می باشد که در کلینیک های زیبایی توسط پزشک متخصص انجام می شود. توصیه می شود به سالن های زیبایی و افراد غیر پزشک مراجعه نکنید زیرا برای اثر بخشی بهتر بوتاکس و جلوگیری از عوارض آن نیاز به مهارت و تکنیک پزشک متخصص دارید.

لیپوماتیک یک عمل زیبایی سرپایی است و معمولاً نیازی به بیهوشی ندارد. عمل زیبایی لیپوماتیک با کمترین عوارض موقت همراه است و از این روش برای تخلیه چربی های موضعی و کاهش سایز استفاده می کنند. در طی یک جلسه مقدار زیادی چربی بدون درد و خونریزی از بدن خارج می شود.

یکی از دغدغه های بانوان مسئله ماندگاری نتایج لیپوماتیک پس از بارداری می باشد. بسیاری از آن ها تصور می کنند پس از بارداری نتایج پیکرتراشی از بین می روند و بارداری نتایج حاصل از لیپوماتیک را تحت تاثیر قرار می دهد.

بر خلاف تصور اکثر افراد بارداری بر روی نتایج لیپوماتیک خانم ها تاثیری نمی گذارد. لیپوماتیک اثرات طولانی مدتی را برای فرد به دنبال دارد و بارداری نتایج آن را به طور دائم تغییر نمی دهد.

آیا بارداری بعد از عمل سبب از بین رفتن نتایج لیپوماتیک می شود؟

بسیاری از زنان ممکن است پس از زایمان تصمیم به انجام عمل زیبایی لیپوماتیک بگیرند اما لازم به ذکر است که بدانیم پیکرتراشی چربی های اضافه را از بین می برد اما پوست های اضافی که پس از زایمان در اطراف شکم جمع شده اند را جمع نمی کند.

پیکرتراشی نمی تواند پوست اضافه ای که در اطراف شکم وجود دارد را هم از بین ببرد. با انجام لیپوماتیک قبل از بارداری از شل شدگی و افتادگی پوست جلوگیری میکنید.

تاثیرات بارداری بر روی لیپوماتیک

بانوانی که پس از انجام لیپوماتیک اقدام به بارداری کرده اند در طول این دوران فقط دچار اضافه وزن دوران بارداری می شوند و پس از زایمان این اضافه وزن را نیز از دست می دهند. نتایج لیپوماتیک برای طولانی مدت در فرد می ماند و حتی در مواردی مشاهده شده است که عمل زیبایی پیکرتراشی به افراد زیادی کمک کرده است تا در هنگام بارداری دچار اضافه وزن زیادی نشوند.

آیا بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک می توان بارداری شد؟

یکی از مسائلی که ذهن افراد زیادی را که متقاضی عمل زیبایی لیپوماتیک هستند را به خود درگیر کرده است، این است که آیا بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک می توانند باردار شوند.

این نگرانی کاملاً غیر ضروری می باشد و عمل زیبایی لیپوماتیک برای بارداری اختلال ایجاد نمی کند. برخی افراد تصور می کنند که پس از انجام پیکرتراشی و خالی کردن چربی های شکم، خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و در دوران بارداری دچار مشکل می شوند که این یک تصور غلط می باشد.

لازم به ذکر است که با لیپوماتیک شکم و پهلو میتوانید پوست این نواحی را لیفت نمایید، به همین دلیل بعد از آن پوست نمی افتد و آویزان نمی شود، اما این بدان معنی نیست که پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و در روند بارداری اختلال ایجاد می کند.

فردی که لیپوماتیک انجام داده است، می تواند بعد از آن به راحتی باردار شود و مشکلی در بارداری به وجود نمی آید.

در عمل زیبایی لیپوماتیک، هیچگونه برش عمیقی روی پوست انجام نمی شود و از طریق یک کانول دارای نوسانات شدید با عمل ارتعاش و چرخش بافت های چربی بدون آسیب رساندن به سایر نقاط داخل پوست صورت می گیرد. با این وجود توصیه می شود زیرا بعد از بارداری، پوست اندکی کدر و آویزان می شود.

آیا در حین بارداری لیپوماتیک قابل انجام است؟

تصمیم به انجام عمل جراحی در حین بارداری می تواند یک مسئله دشوار باشد و غالباً ضرورت انجام این کار مهم تر از میل به انجام عمل جراحی می باشد. خطرات رویه به طور کلی بیشتر از زمان عادی است.

عمل های زیبایی مانند لیپوماتیک در دوران بارداری انجام نمی شود. در حقیقت، اکثر بیمارستان ها بلافاصله قبل از جراحی، آزمایش زنان بارداری را انجام می دهند تا از احتمال جراحی بر روی زنی که از بارداری خود آگاه نیست، جلوگیری کنند.

در بیشتر موارد، هر زمان ممکن است از جراحی در دوران بارداری اجتناب شود تا عوارض هم برای جنین و هم برای مادر به حداقل برسد. در بیشتر موارد، اگر تصمیمی برای انجام عمل جراحی بر روی یک زن باردار گرفته شود، به این دلیل است که زندگی مادر بدون جراحی در معرض خطر است.

به عنوان مثال، اگر مادر مبتلا به آپاندیس شود، این عمل جراحی انجام خواهد شد زیرا خطرات ناشی از پارگی آپاندیس از خطرات آپاندکتومی بیشتر است. عمل های جراحی زیبایی مانند لیپوماتیک یا عمل زیبایی بینی و سایر عمل های زیبایی در دوران بارداری انجام نمی شود.

جنین انسان در معرض آسیب های ناشی از قرار گرفتن در معرض داروها در سه ماهه اول، به ویژه در هشت هفته اول بارداری است. در هر زمان ممکن از عمل جراحی اجتناب شود و ممکن است در صورت امکان تا سه ماهه دوم به تعویق بیفتد.

علاوه بر این در صورتی که نیاز حتمی به انجام عمل باشد، هنگامی که بیهوشی عمومی به یک خانم باردار داده شود، جنین نیز بیهوشی را دریافت می کند. به همین دلیل، در صورت لزوم به جای بیهوشی عمومی، از بی حسی موضعی استفاده می شود.

مراقبت های مورد نیاز از نتایج حاصل از لیپوماتیک

لیپوماتیک نیز مانند سایر عمل های جراحی زیبایی نیازمند مراقبت صحیح بعد از عمل می باشد. بعد از عمل پیکرتراشی گن مخصوص در اختیار بیمار قرار داده می شود که به حفظ فشار و متوقف کردن خونریزی کمک بسیاری می کند.

2 الی 3 هفته پس از عمل زیبایی لیپوماتیک، بیمار نیاز به استفاده از گن مخصوص دارد و ممکن است فقط برای استحمام برداشته شود. لذا از انجام دادن فعالیت های شدید و ورزش های سنگین خودداری کنید.

درک این نکته ضروری است که نتایج لیپوماتیک تا سه ماه بعد از عمل کاملاً مشهود نیست، زیرا نیاز به زمان لازم برای فروکش شدن تورم و کبودی های بعد از لیپوماتیک خواهید داشت.

برای کمک به روند بهبودی پس از لیپوماتیک می توانید راهکارهای زیر را پیش بگیرید:

  1. رژیم غذایی
  2. کاهش نمک
  3. افزایش پروتئین
  4. کاهش شکر
  5. ممنوعیت مصرف مشروبات الکلی
  6. ممنوعیت استفاده از قرص های ضد التهاب غیر استروئیدی

در هفته های اول پس از پیکرتراشی مصرف داروهای آنتی بیوتیک که توسط پزشک معالج شما تجویز شده است ضروری می باشد. در این مدت زمان امکان استخر رفتن یا شنا ممکن نیست زیرا نفوذ آب به سوراخ های ایجاد شده لیپوماتیک احتمال ابتلا بیمار به عفونت را افزایش می دهد.

همچنین ممکن است پس از عمل زیبایی lipomatic اختلالاتی در عادت ماهانه بانوان رخ دهد که امری طبیعی می باشد و جای هیچگونه نگرانی ندارد.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره رایگان واتساپ