کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
اقدامات لازم بعد از تزریق ژل خط خنده چیست؟

اقدامات لازم بعد از تزریق ژل خط خنده چیست؟

برای اینکه بتوانیم همواره بهترین نتایج را از تزریق ژل کسب نماییم باید آگاه باشیم که صرفا تزریق فیلر کافی نبوده و باید از نتایج به دست آمده مراقبت شود. مراقبت ها و دستورالعمل هایی که پس از تزریق ژل توسط پزشک متخصص ذکر می شود می تواند تاثیر بسیار زیادی در دائمی بودن و ماندگاری نتایج داشته باشد.

گاها مشاهده شده که افرادی بدون هیچ مشکلی برای تزریق ژل به پزشک مراجعه کرده اند اما به دلیل عدم رعایت نکات و دستورالعمل های ذکر شده نتیجه دلخواه خود را کسب نکرده اند، مراقبت های بعد از تزریق ژل مختص یک ناحیه نیست و باید در زمان انجام تزریق فیلر به تمامی نواحی از جمله خط لبخند از آن استفاده شود. به عنوان مثال دقت داشته باشید که تزریق ژل به خط لبخند برای رفع مشکلات ناشی از چین و چروک و اصلاح خط لبخند انجام می شود.

حال اگر در چنین شرایطی فرد نتواند مراقبت های لازم را به نحو احسن انجام ندهد در نتیجه ممکن است تمامی تغییرات به دست آمده بی فایده شده و حتی در دوران کوتاهی نیاز به انجام مجدد تزریق ژل به خط لبخند باشد. اقدامات اولیه و دستورالعمل های مهم پس از تزریق فیلر به خط لبخند اهمیت بالایی دارد.

مراقبت ها و اقدامات لازم بعد از تزریق ژل خط خنده

به صورت کلی روش های مراقبتی و نکاتی که برای پس از تزریق ژل به لبخند در نظر گرفته می شود در نواحی دیگر نیز استفاده خواهد شد، به یاد داشته باشید که تجربیات پس از تزریق فیلر به خط لبخند در افراد مختلف متغیر خواهد بود زیرا شرایط و حالات هر یک از افراد متفاوت بوده و همین موضوع می تواند در نتایج عمل نیز تغییراتی را ایجاد نماید.

مهم ترین و اصلی ترین نکته ای که در مورد مراقبت های پس از تزریق ژل به خط لبخند وجود دارد این است که شما باید از پزشک خود در مورد تمامی اطلاعات مورد نیاز و دستورالعمل های پس از تزریق ژل سوال بپرسید و جمع بندی نهایی را به خاطر بسپارید. داشتن آگاهی کافی مهم ترین موضوعی است که می تواند شما را در روند بهبودی و دوران نقاهت تزریق فیلر به خط لبخند یاری نماید.

 

مراقبت ها و اقدامات لازم بعد از تزریق ژل خط خنده

 

انتظار نداشته باشید که نتایج بلافاصله پس از تزریق ژل کاملا یکنواخت و هموار باشد، زیرا تورم و کمی کبودی در ناحیه تزریق در ساعات و یا روز های اولیه تزریق فیلر به خط لبخند مشاهده خواهد شد.

کاهش تورم و کبودی پس از تزریق ژل به خط لبخند

یکی از مهمترین مواردی که پس از رخ خواهد داد کبودی و تورم است. کبودی ها و تورم در هفته های ابتدایی پس از انجام تزریق ژل به خط لبخند کاملا طبیعی بوده و جای هیچ نگرانی در مورد این موضوع وجود ندارد. مهم ترین موضوع این است که اطمینان حاصل کنید از دستورالعمل های پزشک متخصص خود برای بهبود این وضعیت استفاده خواهید کرد.

یکی از عواملی که می تواند باعث کاهش تورم و کبودی در هفته ابتدایی پس از تزریق ژل به خط لبخند شود استفاده از کمپرس سرد و همچنین قرار دادن سر در ارتفاعی بالاتر از بدن با استفاده از چند بالش است. به اصطلاح متخصصان زیبایی هیدارته بودن یکی از روش های نوین و کاملا طبیعی است که می تواند به بهبود وضعیت تورم و کبودی ناشی از تزریق ژل به خط لبخند کمک نماید.

هیدراته کردن به این معنی است که شما باید در طول دوران نقاهت خود مقدار زیادی آب بنوشید و همچنین از سبزیجات و میوه های تازه استفاده کنید تا بدن شما بتواند املاح و مواد معدنی را به همراه ویتامین های مورد نیاز به صورت کاملا طبیعی جذب نماید. طبیعی بودن مواد دریافتی تاثیر به سزایی در روند بهبودی تورم و کبودی در دوران نقاهت خواهد داشت.

دقت داشته باشید برای جلوگیری از تشدید تورم، کبودی، خون ریزی و عفونت برای چند هفته قبل و بعد از تزریق ژل از مصرف داروهای ضد انعقاد خون و مکمل های گیاهی پرهیز نمایید زیرا چنین مواردی می تواند احتمال بروز مشکلاتی از این قبیل را افزایش دهد.

رژیم های غذایی و رفتاری پس از تزریق ژل به خط لبخند

سعی کنید در هفته ابتدایی پس از تزریق ژل به خط لبخند از انجام فعالیت های شدید ورزشی یا کاری خود داری نمایید. انجام فعالیت های شدید باعث خواهد شد تا تورم و کبودی افزایش پیدا کند. همچنین مصرف غذای های تند و ادویه دار، استعمال دخانیات، سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی می تواند روند بهبودی شما را به طرز سخت گیرانه ای کاهش دهد.

یکی دیگر از مواردی که می تواند در نتایج حاصل از تزریق فیلر به خط لبخند تاثیر گذار باشد مربوط به عادت های رفتاری فرد می باشد. به عنوان مثال بهتر است تزریق ژل به خط لبخند را زمانی انجام داده که بتوانید برای آن وقت کافی اختصاص دهید، برای نمونه می توان گفت که سعی کنید وقتی که در تلاش برای برگزاری مراسم عروسی خود هستید و یا یک پرواز و سفر در پیش دارید نسبت به انجام تزریق ژل به خط لبخند یا هر نقطه ی دیگری از بدن اقدام نکنید زیرا این موضوع نیازمند مراقبت های خاصی است که به بهبودی شما کمک کرده و نتیجه های رضایت بخشی را به ارمغان خواهد آورد.

باید ها و نباید های بعد از تزریق ژل به خط لبخند

به منظور کاهش کبودی و تورم پس از تزریق ژل به خط لبخند اقدامات اولیه و البته مهمی وجود دارد که انجام آن ها و یا اجتناب از برخی موارد می تواند بسیار مهم و حائز اهمیت باشد. قبل از تزریق سعی کنید تا یک هفته مصرف داروهای خاص خود مانند آسپرین و مشتقات آن را متوقف کنید. دقت داشته باشید که داروهای ضد بارداری نیز می تواند خطرناک باشد.

اگر از داروهای خاصی مصرف می کنید حتما پزشک متخصص خود را از این موضوع با خبر نمایید. خبردار بودن پزشک متخصص شما در مورد تمامی جوانب تزریق ژل به خط لبخند می تواند باعث شود تا با دقت بیشتری تصمیم گیری های لازم را انجام داده و در صورت لزوم برخی داروهای خاص را متوقف یا مصرف آن را تغییر دهد تا هیچ مشکلی برای شما رخ ندهد و دچار حساسیت های دارویی و غیره نشوید.

از اصلاح کردن موهای زائد، اپیلاسیون، خارش پوست و مواردی مشابه در 2 روز قبل از انجام تزریق فیلر به خط لبخند خود داری نمایید و همچنین مصرف مشروبات الکلی را کنار بگذارید. این موضوع قبل از انجام تزریق ژل به خط لبخند نیز وجود دارد و تا بعد از آن ادامه خواهد داشت.

اگر مبتلا به زخم های صورت، دیابت، بیماری های خاص و غیره هستید حتما پزشک خود را مطلع نمایید زیرا ممکن است در روند انجام تزریق ژل به خط لبخند شما تغییراتی به وجود آید تا شما هیچگونه درد و مشکلی را احساس نکنید. به طور قطع انجام filler injection به خط لبخند برای مادرانی که در دوران شیر دهی نوزاد خود قرار دارند، افراد باردار، افراد دارای اختلالات پوستی و افراد دارای آلرژی پیشنهاد نمی شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ