تزریق بوتاکس

افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس چه دلایلی دارد؟

تزریق بوتاکس توسط بسیاری از جراحان پلاستیک به عنوان یک معجزه مدرن نامیده می شود. در کنار دیگر روش ها تزریق بوتاکس روشی مدرن و دارای نتایج چشم گیر است که تمایل به انجام آن را تاحد زیادی بالا برده است. حیطه و طیف وسیع کاربرد تزریق بوتاکس این شیوه را بسیار مرسوم کرده که برای تقارن اعضای صورت و زیبایی آنها کاربرد بیشتری دارد. خط اخم و لبخند، خطوط پیشانی و غیره از این کاربردها است. شاید جالب باشد بدانید تزریق بوتاکس کاربرد درمانی مانند رفع میگرن نیز دارد. در مورد کارکرد زیبایی تزریق بوتاکس در صورت باید گفت که؛ در واقع با یک تزریق بوتاکس سریع می توانید از چروک های چشم و پیشانی بکاهید. تزریق بوتاکس در واقع یک روش ساده و سریع است و به همین دلیل جای تعجب نیست که بوتاکس یکی از محبوب ترین روش‌های زیبایی در کلینیک های برتر در سراسر جهان و همچنین ایران است.

نتایج فوری و معجزه وار تزریق بوتاکس قطعاً از عوارض خفیف آن بسیار بیشتر است و در واقع ایتن روش بسیار مقرون به صرفه است تا زیبایی و شادابی را به صورت شما برگرداند. در ادامه در مورد یکی از این عوارض نادر و راه های جلوگیری و درمان آن صحبت خواهیم کرد.

آیا تزریق بوتاکس در نواحی دور پلک امکان پذیر است؟

یکی از کاربردهای مهم بوتاکس در صورت از بین بردن افتادگی ها و شل شدن پوست اطراف چشم و پلک، دایره ها و خطوط تیره زیر چشم است . در واقع به دلیل اهمیت چشم و ابرو در زیبایی صورت و گیرایی آن شاهد این هستیم که تعداد افراد زیادی برای انجام تزریق بوتاکس در این ناحیه و کاهش اینگونه موارد به کلینک های زیبایی مراجعه می کنند. مورد دیگر برای تزریق بوتاکس در اطراف پلک و چشم از بین بردن خطوط 11 شکل بین دو ابرو و خطوط پیشانی است که در تزریق بوتاکس این دلایل نیز بسیار شایع بوده و افرادی زیادی به این دلایل مراجعه می کنند. تزریق بوتاکس برای درمان کیسه یا دایره های تیره زیر چشم  و اطراف پلک می تواند موثر باشد. طبق  یک مطالعه  تزریق بوتاکس در زیر و اطراف چشم و پلک می تواند ظاهر چین و چروک در این مناطق را کاهش دهد و افرادی که آنها را در پلک تحتانی و ناحیه پای چشم چین و چروک داشتند نتایج مثبتی را شاهد بودند. این نتایج نشان می دهد که تزریق بوتاکس می تواند باعث شود که پلک تحتانی پر و به کاهش چین و چروک و چروک کمک می کند. در واقع جوانسازی و احساس نشاط و شادابی از مزایای بزرگ تزریق بوتاکس در اطراف چشم و پلک ها به شمار می رود.

آیا تزریق بوتاکس در نواحی دور پلک امکان پذیر است؟

آیا بعد از بوتاکس پلک ها دچار افتادگی می شوند؟

با وجود تمام مزایا و نتیجه بخش بودن سریع تزریق  بوتاکس بدون مشکلات احتمالی و عوارض جانبی آن نیست. یک عارضه جانبی نادر و ناگوار ، پلک افتاده است. پلک افتاده باعث می شود صورت نامتقارن به نظر برسد. پتوز که نام دیگر افتادگی پلک است می تواند نگران کننده باشد ، اما خوشبختانه این وضعیت دائمی نیست و با گذشت زمان از بین می رود. علاوه بر این ، با پیروی از دستورالعمل های تزریق بوتاکس و رعایت توصیه های بعد از تزریق بوتاکس، می توان خطر این مشکل را به حداقل رساند. با این حال ، حتی اگر این دستورالعمل ها رعایت شود ، ممکن است پتوز پلک در برخی از بیماران وجود داشته باشد.

چه عواملی باعث افتادگی پلک ها بعد از بوتاکس می شود؟ سم بوتولینوم موجود در تزریق بوتاکس جادوی خود را با ایجاد فلج عضلانی عمدی در صورت انجام می دهد. این فلج عمدی مانع از انقباض عضلات پاهای کلاغ ، خط لبخند و چین و چروک پیشانی می شود. متأسفانه ، در موارد نادر ، بوتاکس مورد استفاده به عضله ای بالاتر از چشم به نام levator palpebrae منتقل می شود و باعث افتادگی پلک در تزریق بوتاکس می گردد.

 

جلوگیری از افتادگی پلک بعد از بوتاکس

اولین و بهترین توصیه در مورد تزریق بوتاکس این است که همیشه به یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک که دارای تجربه بوتاکس است و عضلات صورت را درک می کند، مراجعه کنید. در واقع مهارت پزشک ، یک هنر برای تزریق بوتاکس به شمار می رود.  پزشکان باتجربه درک بسیار خوبی از عضلات صورت دارند و تصمیمات  درستی را در راستای مواردی که آموزش دیده اند را در مورد محل تزریق می گیرند. با انتخاب صحیح مکان ها و اعماق خاص ، آنها می توانند پتانسیل مهاجرت سم بوتولینوم را که باعث افتادگی پلک می شود، را تا حد زیادی کاهش دهند. در واقع هنگامی که پتوز بعد از تزریق بوتاکس رخ می دهد ، اغلب به این دلیل است که نوروتوکسین در عضله پیشانی خیلی کم تزریق شده است ، که باعث می شود پیشانی به سمت پایین شل شود و بدین ترتیب پلک فوقانی را پایین بیاورید.

علاوه بر این قبل از تزریق بوتاکس، از پزشک خود بخواهید که تأیید کند که تزریق بوتولینوم مورد استفاده از تولید کننده مشهور و “مارک تجاری” معتبر است. همچنین بخاطر داشته باشید که حتی اگر تزریق ها با محلول های مارک انجام شود باید  در مکان های صحیح و در عمق مناسب تزریق بوتاکس انجام شود که مستقیماً به مهارت پزشک بستگی دارد. بعد از انجام تزریق بوتاکس نیز از ماساژ دادن محل تزریق جداً خودداری کنید و همه توصیه و نکات مراقبتی را نیز در طول دوره نقاهت رعای نمایید تا به عوارضی چون افتادگی پلک که البته نادر است و دائمی نیست دچار نشوید.

 

درمان افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس

اگر احساس می کنید تزریق بوتاکس برای نیازهای شما مناسب است ، حتماً یک دکتر معتبر و باتجربه را انتخاب کرده اید. این بهترین روش برای جلوگیری از مشکلاتی مانند افتادگی پلک ها است. اگر بعد از بوتاکس با پلک افتادگی مواجه شدید – که نادر است – ممکن است مجبور باشید صبر کنید تا بوتاکس از بین برود (حدود شش هفته) برای بازگشت آنها به حالت عادی. یا ممکن است برای اصلاح مشکل به پزشک مراجعه کنید. خوشبختانه افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس یک وضعیت دائمی نیست و قابل درمان است. اگر افتادگی پلک مخفی بعد از تزریق بوتاکس برای شما اتفاق افتاده است، مواردی وجود دارد که می توانید انجام دهید.

نکته اول اینکه ، تکرار می شود که پتوز پلک ناشی از تزریق بوتاکس یک بیماری نادر و موقتی است. با پزشک خود در مورد گرفتن آپراکلونیدین به عنوان یک درمان صحبت کنید. قطره ایوپیدین اثرات پتوز را کاهش می دهد. برخی پزشکان تزریق بوتاکس اضافی را نیز برای تحریک عضلات مختلف برای رفع افتادگی  توصیه می کنند که چند واحد به پیشانی اضافه شود ، که ممکن است سنگینی ابرو را کاهش دهد  و چند واحد اضافه شده در زیر ابرو که ممکن است چشم را کمی وسیع تر باز کند تا پتوز کاهش یابد. به طور کلی بهترین درمان پیشگیری است با رعایت مرکز معتبر و پزشک دارای مهرت برای تزریق بوتاکس به راحتی می توانید نتایج شگفتی را بدون هیچ عارضه خاصی به دنبال داشته باشد. نکته پایانی اینکه اینگونه عارضه ها و موارد دیگری چون تورم و درد از عوارض موقت و گذرای Botox injection به شمار می رود که به راحتی و با یک انتخاب درست قابل پیشگیری و درمان هستند.

0/5 (0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ