کاشت مو

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو مجاز است؟

اکثر مردم زمانی که دچار کم حجمی مو یا طاسی می شوند عمل کاشت مو را انجام می دهند؛ اما قبل از انجام عمل درباره عوارض جانبی عمل پیوند مو تحقیقی نمی کنند. سپس بعد از انجام عمل کاشت مو که با تورم و کبودی در ناحیه ای که عمل پیوند مو انجام شده همراه است از انجام پیوند مو پشیمان می شوند و به دنبال راهی برای پوشاندن تورم و کبودی حاصل از عمل پیوند مو می گردند. پس بهتر است قبل از انجام عمل کاشت موی طبیعی عوارض جانبی و خطراتی که ممکن است بعد از انجام عمل پیوند مو با آن ها مواجه شوید را بدانید. به همین دلیل در پایین برخی از شایع ترین عوارض و خطرات برای شما ذکر شده است.

 1. درد احتمال احساس درد در ناحیه ای که کاشت مو و همچنین در ناحیه ای که فولیکول های مو از آن ناحیه استخراج شده، در حین عمل پیوند مو و بعد از انجام عمل زیبایی پیوند مو وجود دارد.
 2. خونریزی
 3. فولیکولیت
 4. عفونت
 5. تورم
 6. خارش

البته در صورتی که پزشک مناسبی را برای انجام عمل کاشت مو انتخاب کرده باشید و پزشک انتخابی شما با تجربه در عمل زیبایی پیوند مو و متخصص زیبایی باشد، احتمال مواجه شدن با بسیاری از عوارض جانبی و خطرات بسیار کاهش می یابد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو در کلینیک پوست و موی رز با مشاورین ما در بخش زیبایی تماس حاصل فرمایید.

خط ویژه: 02148679

 

مطالب بیشتر: عوارض کاشت مو

آیا بعد از کاشت موی طبیعی به کلاه نیاز می باشد؟

برای رسیدن به جواب سوال ابتدا لازم است درباره روش های انجام عمل زیبایی کاشت موی طبیعی و چگونگی انجام روش های مختلف عمل پیوند مو آگاهی لازم را کسب کنید. کاشت مو به دو روش FUE و روش FUT انجام می شود. در ابتدا عمل پیوند مو به روش FUT متداول بود. به این صورت انجام می شود که پزشک در ابتدا قسمتی از بانک مو را که برای پیوند موی سر معمولا از موهای قسمت پشت سر به عنوان بانک مو استفاده می شود، به اندازه تقریبی 6 اینچ جدا می شود.

سپس پزشک متخصص زیبایی بعد از برداشتن پوست از بانک مو آن قسمت را بخیه می زند. سپس فولیکول های مو را از پوست بریده شده برای انجام عمل کاشت مو از پوست بریده شده جدا می کند. سپس فولیکول های موی جدا شده را در طی عمل کاشت موی طبیعی با ایجاد سوراخ هایی توسط سوزن مخصوص عمل پیوند مو به قسمت مورد نظر پیوند می زند. اما عمل کاشت مو به روش FUE امروزه رایج تر از عمل پیوند مو به روش FUT است به این دلیل که دیگر زخمی در طی عمل پیوند مو ایجاد نمی شود و فولیکول های مو به صورت مستقیم از بانک مو استخراج می شود. سپس در انتها همانند کاشت مو به روش FUT با ایجاد سوراخ هایی توسط سوزن مخصوص عمل کاشت مو فولیکول های مو استخراج شده به ناحیه مورد نظر پیوند زده می شود.

طبق آزمایش های انجام شده مشخص شده است که معمولا 7 تا 10 روز طول می کشد تا فولیکول های موی پیوند زده در طی کاشت موی طبیعی در جای خود ثابت شوند. به همین دلیل پیشنهاد می شود در این دوره 7 تا 10 روزه از کلاه استفاده نکنید.

آیا بعد از کاشت موی طبیعی به کلاه نیاز می باشد؟

تاثیرات استفاده از کلاه بعد از کاشت مو

معمولا ایجاد تورم و کبودی بعد از انجام عمل کاشت مو امری عادی و موقتی است و جایی برای نگرانی ندارد؛ اما بعضی از مردم بعد از انجام پیوند مو وقتی با تورم و کبودی مواجه می شوند احساس خجالت می کنند و تصمیم به پوشاندن آن با کلاه می گیرند. اما همانطور که گفته شد حداقل تا 10 روز بعد از انجام عمل کاشت موی طبیعی بهتر است از کلاه استفاده نشود به این دلیل که استفاده از کلاه در این دوره می تواند به قسمتی که پیوند مو انجام شده فشار وارد کند.

در صورتی که به فولیکول های مو پیوند زده شده فشار وارد شود ممکن است فولیکول های مو جدا و یا جا به جا شود. در این صورت دیگر نتیجه مطلوبی را نمی توانید از انجام عمل زیبایی کاشت مو به دست آورید. می توانید به جای استفاده از کلاه برای پوشاندن تورم و کبودی حاصل از انجام عمل کاشت مو، با انجام برخی نکات روند بهبودی تورم و کبودی را سریع تر کنید. برخی از نکاتی که باعث تسریع بهبودی تورم و کبودی حاصل از عمل کاشت موی طبیعی می شود در پایین برای شما ذکر شده است.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو با بانک موی دیگران

 1. می توانید ناحیه ای را که تورم و کبودی وجود دارد با کمپرس سرد یا تکه ای یخ مالش دهید. ابلته باید بدانید که استفاده بیشتر از 20 دقیقه از یخ یا کمپرس سرد در هر بار بر نتیجه عمل کاشت مو شما تاثیر منفی می گذارد.
 2. می توانید از پزشک متخصص زیبایی خود بخواهید برای کاهش تورم شما داروهای ضد تورم تجویز کند. بدون تجویز پزشک از هیچ دارویی استفاده نکنید.

اما بعد از گذشت دوره 10 روزه بعد از انجام عمل کاشت مو استفاده از کلاه پیشنهاد خوبی است به این دلیل که از موهای پیوند زده شما در برابر موارد نام برده شده در پایین محافظت می کند.

 1. محافظت در برابر آفتاب
 2. محافظت در برابر باران و باد
 3. محافظت در برابر گرد و غبار و آلودگی

به این دلیل که بعد از انجام کاشت مو ناحیه ای که پیوند انجام شده حساس می شود و ممکن است موارد گفته شده باعث ایجاد درد و لکه در ناحیه ای که پیوند مو انجام شده است شود.

مراقبت های بعد از کاشت مو

بعد از انجام عمل کاشت موی طبیعی می توانید با انجام نکات مراقبتی عمل پیوند طبیعی مو باعث شوید نتیجه بهتری را از انجام عمل کاشت مو بدست آورید. در پایین برای این که نتیجه مطلوبتان را از انجام عمل کاشت موی طبیعی برخی از نکات مراقبتی پیوند مو گفته شده است.

 1. به مدت چند روز از شستن موهای خود بعد از انجام عمل کاشت مو خودداری کنید.
 2. تا چند هفته از شامپو های ملایم برای شستن موهای خود استفاده کنید.
 3. قسمتی را پیوند مو انجام شده است را لمس نکنید.
 4. موهای پیوند زده را شانه نزنید و از فشار وارد کردن به آن خودداری کنید.
 5. از انجام فعالیت های شدید و ورزش های شدید پرهیز کنید.
 6. نکات بهداشتی را رعایت کنید و از رفتن به مکان های آلوده خودداری کنید تا بعد از انجام پیوند مو دچار عفونت در ناحیه ای که پیوند مو انجام شده است نشوید.
 7. به مدت یک هفته از مصرف آسپرین، ایبوپروفن و داروهای رقیق کننده خون پرهیز کنید.
 8. در صورتی که بعد از انجام پیوند مو از کلاه استفاده نمی کنید حتما در ناحیه ای پیوند مو انجام شده ضد آفتاب استفاده کنید تا به دلیل حساس شدن پوست سرتان دچار سوختگی نشوید.
4/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید
بستن
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ