کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک کدام بهتر است؟

ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک کدام بهتر است ؟

استفاده از غذاهای چرب و پر روغن و عدم فعالیت های روزانه باعث به وجود آمدن چربی های اضافی در اندام های بدن و اضافه وزن خواهد شد. برای از بین بردن چربی های اضافی راه های فراوانی اعم از رژیم های غذایی، ورزش، عمل زیبایی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی وجود خواهد داشت.

اما بسیاری از افراد از فعالیت های ورزشی و رژیم های سخت غذایی به دلایلی مانند کهنه شدن چربی ها جواب نگرفته و قادر به کاهش وزن نخواهند بود.

برای این افراد عمل زیبایی lipomatic و ابدومینوپلاستی مناسب خواهند بود؛ اما کدام یک مناسب تر است؟ تفاوت عمل زیبایی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی در چیست؟

ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

بسیاری از افراد دچار چاقی مفرط بوده و به دلایل پزشکی مانند فشار به قلب، زانوها و سایر اندام های بدن اجازه ی ورزش و سایر فعالیت ها را نخواهند داشت به همین دلیل پزشکان عمل های lipomatic و ابدومینوپلاستی را توصیه خواهند کرد تا مقداری از چربی های اضافی را کاهش دهند.

 

ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

 

هر دو عمل زیبایی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی نوعی عمل زیبایی پیکر تراشی بوده و برای کانتورینگ بدن مناسب خواهند بود. برای انجام عمل زیبایی lipomatic و ابدومینوپلاستی توسط جراح پلاستیک انجام خواهند شد و برای هر دو عمل زیبایی، نیاز به برش و بی حسی وجود خواهد داشت.

اما قطعا تفاوت هایی نیز خواهند داشت که به توضیحاتی مختصر درباره نحوه چگونگی عمل زیبایی lipomatic و ابدومینوپلاستی بسنده شده است.

عمل زیبایی لیپوماتیک

ابتدا برای انجام عمل زیبایی لیپوماتیک، پزشک از یک بی حسی موضعی به ناحیه مرکز اعمال خواهد کرد. پس از بی حس شدن ناحیه مورد نظر، پزشک متخصص از یک لوله نازک به نام کانول برای جابجایی چربی ها استفاده خواهد کرد.

بیرون کشیدن چربی های اضافی به گونه ای است که لیپیدها توسط یک خلاء پزشکی مکیده شده و سپس به اندام دیگری مانند باسن منتقل خواهند شد.

برای رسیدن به نتیجه دلخواه ممکن است به چندین جلسه lipomatic نیاز داشته باشید.

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

برای عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بر خلاف عمل زیبایی lipomatic از بیهوشی عمومی استفاده شده و بیمار در طول عمل به هوش نخواهد بود.

نحوه انجام عمل زیبایی لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی کمی متفاوت بوده اما هدف از انجام هر دو عمل پیکر تراشی بدن خواهد بود. بعد از اعمال بیهوشی، قسمت انتهایی پوست شکم که دیواره شکم را پوشانده برش خواهد خورد.

بعد از برش پوست شکم، عضلات شکم به سمت هم کشیده شده و به یکدیگر از طریق بخیه متصل خواهند شد. در نتیجه ی بخیه عضلات شکم به یکدیگر، شکم کوچک تر و جمع تر خواهد شد.

سپس پزشکان پوست شکم را بر عضلات قرار داده و برش توسط بخیه بسته خواهد شد در نتیجه پوست های اضافی شکم بریده خواهند شد.

انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی به طور معمول دو تا سه ساعت طول خواهد کشید.

نتایج و تاثیرات ناشی از ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک

بسیاری خواستار نتایج فوری و مشاهده آن پس از عمل زیبایی lipomatic و ابدومینوپلاستی خواهند بود. باید گفته که تا زمانی از التهابات عمل زیبایی لیپوماتیک کم نشود، نتایج قابل مشاهده نخواهد بود.

بیشتر افراد شاهد نتایج عمل زیبایی لیپوماتیک در طی چندین ماه بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک خود خواهند بود. تورم های ناشی از عمل زیبایی lipomatic حدودا 4 هفته پس از عمل زیبایی لیپوماتیک بر طرف خواهند شد.

پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک باید بیشتر به غذاهای مصرفی خود توجه کرده و مواظب باشید تا اضافه وزن پیدا نکنید.

تا زمانی که بر تعادل وزن خود نظارت داشته باشید، عمل زیبایی لیپوماتیک نتایج دائمی خواهد داشت اما اگر وزن خود را افزایش دهید، چربی های اضافی بیشتر در ناحیه شکم شما تجمع خواهند یافت.

اما عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بر خلاف عمل زیبایی لیپوماتیک دارای نتایج فوری پس از عمل زیبایی بوده و بیمار پس از عمل زیبایی lipomatic متوجه چربی برداشته شده خواهد شد.

برخی از بیماران پی از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی متوجه می شوند که جای ناف آنها تغییر کرده است. بیشتر جراحان سعی بر این دارند تا برش را در محلی بزنند که بتوان آن را زیر خط بیکینی پنهان کرد.

پس از انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی، شکم شما دارای پوستی محکم و صاف شده و از شکمی با پوست شل شده و چربی های اضافه خبری نخواهد بود مگر اینکه نوسانات وزن پیدا کرده و یا باردار شوید.

همانطور که مشخص شد برای پایداری نتایج حاصل از عمل های پیکر تراشی باید وزن خود را ثابت نگه داشته و در متعادل نگه داشتن وزن خود کوشا باشید.

مزیت و معایب ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک

اگرچه که انواع عمل های زیبایی، فوایدی خواهند داشت اما معایبی نیز به همراه خود خواهند داشت. در اینجا به مزایا و معایب عمل زیبایی lipomatic و ابدومینوپلاستی اشاره شده است.

مزایای عمل زیبایی لیپوماتیک

 1. مناطقی از بدن که در برابر رژیم و ورزش مقاوم هستند، توسط عمل زیبایی لیپوماتیک درمان خواهند شد.
 2. برای درمان بیماری لنفوما که تجمع مایعات معروف به لنف می باشد، مناسب خواهد بود. برای کاهش تورم و درد ناشی از لنفوما از عمل زیبایی لیپوماتیک استفاده خواهد شد.
 3. برای درمان بیماری ژنیکوماستی که تجمع چربی زیر سینه مردان است، استفاده خواهد شد.
 4. برای افرادی که دارای با خاصیت ارتجاعی بالا دارند، مناسب تر است.
 5. پزشکان متخصص لیپوماتیک برای درمان بیماری سندروم لیپودیستروفی است که در این بیماری چربی در ناحیه ای تجمع یافته و در ناحیه دیگر از بین می رود، استفاده خواهند کرد.
 6. درمان کاهش شدید وزن پس از چاقی
 7. از بین بردن لیپوم یا تومورهای خوش خیم چربی

اما از معایب عمل های زیبایی میتوان به عوارض جانبی آنها اشاره کرد.

عوارض جانبی عمل زیبایی لیپوماتیک

 1. عفونت احتمالی ( درصورت عدم رعایت نکات پزشک )
 2. کبودی شدید
 3. التهاب و تورم
 4. بی نظمی های کانتور
 5. تهوع
 6. واکنش آلرژیک

مزایای عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

 1. درمان فتق شکمی
 2. برای درمان کاهش بی اختیاری ادرار در هنگام استرس
 3. کاهش درد کمر
 4. بهبود وضعیت استقرار

عوارض جانبی عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

 1. تورم طولانی مدت
 2. تغییر در احساس پوستی
 3. خونریزی
 4. درد مداوم
 5. عدم تقارن
 6. ریزش پوست
 7. خطرات بیهوشی عمومی

انتخاب صحیح بین ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک

تا اینجا مقایسه هایی از لحاظ مزایا و معایب عمل های زیبایی lipomatic و ابدومینوپلاستی انجام شد و تا حدودی درباره انتخاب صحیح بین این دو عمل زیبایی اطلاعاتی در اختیار شما قرار گرفت.

اما لازم به ذکر است که اگرچه که هر دو نوع عمل زیبایی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی روش های عالی برای کانتورینگ بدن خواهند بود اما با توجه به نحوه متفاوت عمل زیبایی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی، نتایج متفاوتی ارائه خواهند داد.

اما اگر دارای پوست اضافی و شل هستید و یا بر اثر کاهش وزن عضلات شکم شما شل و افتاده شده است، بهتر است از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی استفاده کنید تا نتایج بهتری دریافت کنید.

همچنین برای افرادی که فقط نیاز به بهبود مناطق جدا شده دارند، عمل زیبایی lipomatic بهترین گزینه خواهد بود.

در هر صورت هنگامی که تصمیم به انجام پیکر تراشی گرفتید، بهتر است سرخود تصمیم نگرفته و با پزشک متخصص پیکر تراشی مشورت کنید.

پزشکان پیکر تراشی با توجه به مشکل شما و ناحیه مورد نظر شما بهترین گزینه درمان را به شما پیشنهاد داده و تمامی مزایا و معایب روش های انتخابی را گوشزد خواهند کرد.

اگر انتخاب درستی در انجام عمل زیبایی lipomatic یا ابدومینوپلاستی برای کانتور بدن داشته باشید، نتایج بهتری با توجه به مشکل خود مشاهده خواهید کرد.

بهتر است بعد از انجام انواع عمل های زیبایی لیپوماتیک یا ابدومینوپلاستی و یا هر عمل زیبایی دیگر به دستورالعمل های پزشک خود گوش کرده و دوران

نقاهت را به بهترین نحو ممکن استراحت و مراقبت کنید تا به بهترین نتایج دست یابید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ