ابدومینوپلاستیلیپوماتیک

ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک کدام بهتر است ؟

استفاده از غذاهای چرب و پر روغن و عدم فعالیت های روزانه باعث به وجود آمدن چربی های اضافی در اندام های بدن و اضافه وزن خواهد شد. برای از بین بردن چربی های اضافی راه های فراوانی اعم از رژیم های غذایی، ورزش، لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی وجود خواهد داشت. اما بسیاری از افراد از فعالیت های ورزشی و رژیم های سخت غذایی به دلایلی مانند کهنه شدن چربی ها جواب نگرفته و قادر به کاهش وزن نخواهند بود.

برای این افراد عمل زیبایی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی مناسب خواهند بود؛ اما کدام یک مناسب تر است؟ تفاوت عمل لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی در چیست؟

ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

بسیاری از افراد دچار چاقی مفرط بوده و به دلایل پزشکی مانند فشار به قلب، زانوها و سایر اندام های بدن اجازه ی ورزش و سایر فعالیت ها را نخواهند داشت به همین دلیل پزشکان عمل های لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی را توصیه خواهند کرد تا مقداری از چربی های اضافی را کاهش دهند. هر دو روش لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی نوعی پیکر تراشی بوده و برای کانتورینگ بدن مناسب خواهند بود. برای انجام عمل لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی توسط جراح پلاستیک انجام خواهند شد و برای هر دو روش، نیاز به برش و بی حسی وجود خواهد داشت. اما قطعا تفاوت هایی نیز خواهند داشت که به توضیحاتی مختصر درباره نحوه چگونگی متد لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی بسنده شده است.

ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

عمل زیبایی لیپوماتیک

ابتدا برای انجام عمل لیپوماتیک، پزشک از یک بی حسی موضعی به ناحیه مرکز اعمال خواهد کرد. پس از بی حس شدن ناحیه مورد نظر، پزشک متخصص از یک لوله نازک به نام کانول برای جابجایی چربی ها استفاده خواهد کرد. بیرون کشیدن چربی های اضافی به گونه ای است که لیپیدها توسط یک خلاء پزشکی مکیده شده و سپس به اندام دیگری مانند باسن منتقل خواهند شد. برای رسیدن به نتیجه دلخواه ممکن است به چندین جلسه پیکر تراشی نیاز داشته باشید.

 

مطالب بیشتر: آیا لیپوماتیک با درد همراه است ؟

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

برای ابدومینوپلاستی بر خلاف لیپوماتیک از بیهوشی عمومی استفاده شده و بیمار در طول عمل به هوش نخواهد بود. نحوه انجام لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی کمی متفاوت بوده اما هدف از انجام هر دو عمل پیکر تراشی بدن خواهد بود. بعد از اعمال بیهوشی، قسمت انتهایی پوست شکم که دیواره شکم را پوشانده برش خواهد خورد. بعد از برش پوست شکم، عضلات شکم به سمت هم کشیده شده و به یکدیگر از طریق بخیه متصل خواهند شد. در نتیجه ی بخیه عضلات شکم به یکدیگر، شکم کوچک تر و جمع تر خواهد شد. سپس پزشکان پوست شکم را بر عضلات قرار داده و برش توسط بخیه بسته خواهد شد. در نتیجه پوست های اضافی شکم بریده خواهند شد. انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی به طور معمول دو تا سه ساعت طول خواهد کشید.

نتایج و تاثیرات ناشی از ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک

بسیاری خواستار نتایج فوری و مشاهده آن پس از لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی خواهند بود. باید در نظر داشته باشید که تا زمانی از التهابات عمل لیپوماتیک کم نشود، نتایج قابل مشاهده نخواهد بود. بیشتر افراد شاهد نتایج لیپوماتیک در طی چندین ماه بعد از پیکرتراشی خود خواهند بود. تورم های ناشی از عمل پیکر تراشی حدودا 4 هفته پس از عمل بر طرف خواهند شد. پس از انجام جراحی لاغری باید بیشتر به غذاهای مصرفی خود توجه کرده و مواظب باشید تا اضافه وزن پیدا نکنید. تا زمانی که بر تعادل وزن خود نظارت داشته باشید، لیپوماتیک نتایج دائمی خواهد داشت اما اگر وزن خود را افزایش دهید، چربی های اضافی بیشتر در ناحیه شکم شما تجمع خواهند یافت.

اما عمل ابدومینوپلاستی بر خلاف عمل لیپوماتیک دارای نتایج فوری پس از عمل زیبایی بوده و بیمار پس از عمل پیکرتراشی (lipomatic) متوجه چربی برداشته شده خواهد شد. برخی از بیماران پس از جراحی لاغری شکم متوجه می شوند که جای ناف آنها تغییر کرده است. بیشتر جراحان سعی بر این دارند تا برش را در محلی بزنند که بتوان آن را زیر خط بیکینی پنهان کرد. پس از انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی، شکم شما دارای پوستی محکم و صاف شده و از شکمی با پوست شل شده و چربی های اضافه خبری نخواهد بود؛ مگر اینکه نوسانات وزن پیدا کرده و یا باردار شوید. همانطور که مشخص شدف برای پایداری نتایج حاصل از عمل های پیکر تراشی باید وزن خود را ثابت نگه داشته و در متعادل نگه داشتن وزن خود کوشا باشید.

 

مطالب بیشتر: ورزش بعد از لیپوماتیک

مزیا و معایب ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک

اگرچه  انواع عمل های زیبایی، فوایدی خواهند داشت اما معایبی نیز به همراه خود خواهند داشت. در اینجا به مزایا و معایب عمل لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی اشاره شده است.

مزایای عمل لیپوماتیک

 1. مناطقی از بدن که در برابر رژیم و ورزش مقاوم هستند، توسط عمل پیکرتراشی درمان خواهند شد.
 2. برای درمان بیماری لنفوما که تجمع مایعات معروف به لنف می باشد، مناسب خواهد بود. برای کاهش تورم و درد ناشی از لنفوما از لیپوساکشن استفاده خواهد شد.
 3. برای درمان بیماری ژنیکوماستی که تجمع چربی زیر سینه مردان است، استفاده خواهد شد.
 4. برای افرادی که دارای شکم با خاصیت ارتجاعی بالا دارند، مناسب تر است.
 5. پزشکان متخصص لیپوماتیک برای درمان بیماری سندروم لیپودیستروفی است که در این بیماری چربی در ناحیه ای تجمع یافته و در ناحیه دیگر از بین می رود، استفاده خواهند کرد.
 6. درمان کاهش شدید وزن پس از چاقی
 7. از بین بردن لیپوم یا تومورهای خوش خیم چربی

اما از معایب عمل های زیبایی می‌توان به عوارض جانبی آن‌ها اشاره کرد.

 

مطالب بیشتر: تغذیه بعد از لیپوماتیک

عوارض جانبی عمل زیبایی پیکرتراشی

 1. عفونت احتمالی ( درصورت عدم رعایت نکات پزشک )
 2. کبودی شدید
 3. التهاب و تورم
 4. بی نظمی های کانتور
 5. تهوع
 6. واکنش آلرژیک

مزایای عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

 1. درمان فتق شکمی
 2. برای درمان کاهش بی اختیاری ادرار در هنگام استرس
 3. کاهش درد کمر
 4. بهبود وضعیت استقرار

عوارض جانبی ابدومینوپلاستی

 1. تورم طولانی مدت
 2. تغییر در احساس پوستی
 3. خونریزی
 4. درد مداوم
 5. عدم تقارن
 6. ریزش پوست
 7. خطرات بیهوشی عمومی

 

مطالب بیشتر: لیپوماتیک بازو

ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک؟

تا اینجا مقایسه هایی از لحاظ مزایا و معایب عمل های زیبایی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی انجام شد و تا حدودی درباره انتخاب صحیح بین این دو عمل اطلاعاتی در اختیار شما قرار گرفت. اما لازم به ذکر است که اگرچه  هر دو نوع عمل لیپوماتیک (lipomatic) و ابدومینوپلاستی روش های عالی برای کانتورینگ بدن خواهند بود؛ اما با توجه به نحوه متفاوت عمل لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی، نتایج متفاوتی ارائه خواهند داد. اما اگر دارای پوست اضافی و شل هستید و یا بر اثر کاهش وزن عضلات شکم شما شل و افتاده شده است، بهتر است از ابدومینوپلاستی یا جراحی لاغری شکم استفاده کنید تا نتایج بهتری دریافت کنید. همچنین برای افرادی که فقط نیاز به بهبود مناطق جدا شده دارند، عمل بهترین گزینه خواهد بود.

در هر صورت هنگامی که تصمیم به انجام پیکر تراشی گرفتید، بهتر است سرخود تصمیم نگرفته و با پزشک متخصص پیکر تراشی مشورت کنید. پزشکان پیکر تراشی با توجه به مشکل شما و ناحیه مورد نظر شما بهترین گزینه درمان را به شما پیشنهاد داده و تمامی مزایا و معایب روش های انتخابی را گوشزد خواهند کرد. اگر انتخاب درستی در انجام عمل زیبایی لیپوماتیک یا ابدومینوپلاستی برای کانتور بدن داشته باشید، نتایج بهتری با توجه به مشکل خود مشاهده خواهید کرد.

بهتر است بعد از انجام انواع عمل های زیبایی پیکرتراشی یا ابدو و یا هر عمل دیگر به دستورالعمل های پزشک خود گوش کرده و دوران نقاهت را به بهترین نحو ممکن استراحت و مراقبت کنید تا به بهترین نتایج دست یابید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ