کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
آیا لیپوماتیک برای سلامتی مضر می باشد؟

آیا لیپوماتیک برای سلامتی مضر می باشد؟

یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی که بیشتر در جهت لاغری و تناسب اندام انجام می شود، عمل زیبایی لیپوماتیک است که به منظور از بین بردن یا کاهش قسمت های دارای چربی بدن استفاده می شود.

روش کار دستگاه عمل زیبایی پیکرتراشی به گونه ای است که با ویبره کار می کند و در واقع بر خلاف روش های سنتی که با درد و آسیب های بسیاری همراه بود این روش بسیار امن بوده و اکنون سال هاست که جایگاه لیپوساکشن را در از بین بردن چربی ها به خود اختصاص داده است.

آشنایی کلی با لیپوماتیک

در روش ها و متد های استفاده شده در عمل زیبایی لیپوماتیک در ابتدا پزشک متخصص برش های کوچکی را زیر پوست ایجاد می کند و سپس پس از وارد کردن کانولا به زیر پوست با استفاده از لرزش و حالت ارتعاشی آن بافت های چربی و سلول های زائد چربی سست شده و به راحتی توسط دستگاه مکش قابل استخراج خواهند بود.

 

آشنایی کلی با لیپوماتیک

در واقع عمل زیبایی لیپوماتیک یا پیکر تراشی باعث می شود چربی های مورد نظر که اکنون پیوند بین آن ها سست شده است به راحتی توسط دستگاه مکنده و خلا استخراج شده و فقط چربی های مفید باقی بماند. پس از انجام عمل زیبایی پیکرتراشی پوست در بافت مد نظر کمی جمع شده و با مراقبت های ویژه پس از عمل زیبایی لیپوماتیک بدن حالت طبیعی خود را باز می یابد.

آیا لیپوماتیک خطرناک است؟

عمل زیبایی لیپوماتیک با تمام مزیت هایی که با خود به دنبال دارد اما هنوز هم افرادی هستند که مخالف آن هستند و عواقب و معایب زیادی را برای این روش جراحی زیبایی بیان می کنند. با ذکر این مسئله که شیوه های لاغری موضعی توسط سازمان های پزشکی جهانی تایید شده اند اما هنوز هم برخی نسبت به عمل زیبایی پیکرتراشی بد بین هستند.

این افراد بر این باور هستند که استفاده از عمل زیبایی پیکرتراشی سیستم ایمنی بدن را مورد هدف قرار داده و سلامت بیمار را تحت الشعاع قرار می دهد. نکته ای که وجود دارد این است که باید دقت شود عمل زیبایی لیپوماتیک می تواند عوارض و خطرات احتمالی ای را نیز به همراه داشته باشد اما دقت داشته باشید که تمامی عوارض و خطرات ذکر شده احتمالی بوده و حتی در صورت بروز نیز به راحتی توسط یک پزشک متخصص و ماهر قابل کنترل هستند. همین موضوع اهمیت انتخاب یک پزشک متخصص و ماهر را مطرح خواهد کرد.

زمانبر بودن عمل لیپوماتیک و احتمال خسته شدن جراح

پزشکی که عمل زیبایی لیپوماتیک را انجام می دهد بی شک نیاز به زمان و دقت بالایی دارد چرا که عمل زیبایی پیکرتراشی بسیار حساس و دارای درصد خطای بالایی خواهد بود و این میزان از خطا تا حد زیادی با انتخاب یک پزشک متخصص کنترل و مدیریت خواهد شد.

همین مسئله باعث شده است تا بعضی این احتمال را به عنوان معایب عمل زیبایی لیپوماتیک در نظر بگیرند در صورتی که باید گفت پزشک حاذق عمل زیبایی لیپوماتیک را در یک جلسه اما همراه با استراحت انجام می دهد و اگر زمان بیشتری نیاز داشته باشد آن را به چند جلسه تبدیل می کند. در واقع همه این مسائل به پزشکی که شما انتخاب می کنید بستگی دارد.

تجمع چربی و خون و خطر آمبولی در لیپوماتیک

از دیگر خطرهایی که ممکن است بیمار را تهدید کند و پزشک کاملا باید نسبت به آن آگاهانه برخورد کند خطر تجمع چربی هاست چرا که ممکن است دستگاه به درستی چربی را ساکشن نکرده و و چربی ها به درون رگ ها رفته و مسیر آن را مسدود کند.

اما عمل زیبایی لیپوماتیک و دستگاه مورد استفاده در آن چربی را به سرعت تخلیه کرده و احتمال این خطر را کم می کند که البته باید ذکر شود که این مسئله هم ارتباط زیادی به مهارت پزشک و تجربه او دارد.

لیپوماتیک و شکست چربی ها و صدمه به بدن

همان طور که اشاره شد پیکرتراشی همراه با ارتعاشات انجام می شود و این ضربات به چربی های بدن ممکن است به دیگر قسمت های داخلی هم ضربه وارد کند و به آن ها آسیب برساند. در واقع شکست چربی ها توسط این دستگاه و ارتعاشات آن ممکن است به دیگر قسمت های بدن از جمله عروق خونی، قسمت های حساس و ماهیچه ها ضربه بزند در صورتی که این نگرانی کاملا بی مورد است و دستگاه عمل زیبایی لیپوماتیک کاملا هنگام کار متوجه می شود که صرفا باید بر چربی ها ضربه وارد کند.

تجمع آب و خون در قسمت مورد جراحی

ممکن است در هنگام جراحی آب و خون ترشح شده به قسمت های مختلف بدن نفوذ پیدا کند و منافذ را تحت سیطره خود قرار دهد که در این مورد پزشک باید بسیار حساسیت خود را بالا برده تا از این مسئله جلوگیری کند.

دوره نقاهت طولانی پس از عمل زیبایی لیپوماتیک

تمام افرادی که عمل زیبایی لیپوماتیک را انجام داده اند می توانند شهادت دهند که این روش چقدر نسبت به لیپوساکشن و سایر روش های سنتی بهتر بوده و دوره نقاهت کوتاه مدتی دارد و بیمار به سرعت می تواند ریکاوری شود. در واقع می تواند گفت به دلیل زخم های بسیار کم بیمار با یک هفته استراحت می تواند به حالت اولیه خود بازگردد.

بازگشت دوباره چربی ها پس از عمل زیبایی لیپوماتیک

یکی از بزرگترین مسائلی که بیماران را در این زمینه بسیار دچار استرس می کند حرف هایی است که راجع به برگشت پذیر بودن عمل زیبایی لیپوماتیک می زنند. هر فرد صاحب درکی این مسئله را درمی یابد که هیچ روش قطعی ای برای از بین بردن چاقی وجود ندارد.

عمل زیبایی پیکرتراشی هم مثل سایر روش ها به لاغری و از بین بردن سلول های چربی زائد کمک می کند اما هیچکس نمی تواند به طور قطعی بگوید که به هیچ وجه آن چربی ها باز نمی گردد و در واقع این مسئله به نحوه مراقبت بیمار از خود پس از عمل بستگی دارد.

باید گفت دستگاه عمل زیبایی لیپوماتیک قسمت زیادی از چربی ها را بر می دارد و حتی گاهی سلول های آن را از بین می برد اما با این وجود هم به طور قطع نمی تواند گفت که چربی بر نمی گردد. در واقع اگر شنیدید کسی این تبلیغ را کرد بدانید که کذب محض است.

اما باید گفت در تمام روش های موجود از بین بردن چربی، استفاده از عمل زیبایی پیکرتراشی از ریسک کمتر و نتیجه بهتری برخوردار بوده است.

خطر خونریزی و درد در عمل زیبایی لیپوماتیک

این خطر، مسئله ای است که کاملا به قسمت و گستره مورد جراحی مربوط می شود. بی شک هرچه گستره وسیع تر و عمیق تر باشد درد و خونریزی بیشتر است اما باید این اطمینان را به بیمار داد که کمترین میزان خونریزی را دارد و اگر خونریزی زیاد شود پزشک با استفاده از دارو کاملا می تواند آن را کنترل کند. درباره درد هم به همین صورت است چرا که در زمان جراحی از مواد بیهوشی استفاده می شود و بعد از آن هم با دارو کنترل می شود.

آیا عمل زیبایی لیپوماتیک یک عمل زیبایی امن است؟

با تمام توصیفاتی که در بالا ذکر شد، می تواند نتیجه گرفت که پاسخ به این سوال مثبت است، چرا که این عمل امتحان خود را پس داده و درصد بالایی از افراد در دنیا بدون عواقب و پیامد خطرناکی آن را انجام داده اند اما ناگفته نماند که درصد بالایی از کیفیت پیکرتراشی به تخصص پزشک مورد نظر باز می گردد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ