کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
آیا لیپوماتیک با درد همراه است

آیا لیپوماتیک با درد همراه است ؟

امروزه عمل زیبایی لیپوماتیک یکی از متداول ترین روش های درمانی است که برای کاهش سلول های چربی زائد بدن مورد استفاده قرار می گیرد، اما یکی از معمولی ترین نکاتی که در رابطه با هر عمل زیبایی وجود دارد این است که برخی از افراد با درد حاصل از عمل های زیبایی مشکل دارند!

ترس از دردناک بودن عمل زیبایی لیپوماتیک نیز یکی از مهمترین مواردی است که باعث شده افراد از انجام این عمل شانه خالی کنند و تحت هیچ شرایطی نخواهند تا تن به این عمل زیبایی دهند.

در حقیقت تمامی کسانی که نسبت به انجام عمل زیبایی لیپوماتیک اقدام کرده اند می دانند که به واسطه داروهای آرامبخش و مسکن های تزریق شده در کنار بی حسی های موضعی بیمار هیچگونه دردی را در طول فرآیند عمل زیبایی پیکرتراشی حس نخواهد کرد و این موضوع بسیار اهمیت دارد و می تواند باعث شود تا یکی از مهمترین دغدغه های مردم برطرف شود.

در عمل زیبایی لیپوماتیک بیماران پزشکان متخصص با استفاده از پیچیده ترین و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا بدون آسیب به بافت های داخلی بدن و بافت های اطراف ناحیه مورد نظر سلول های چربی و پیوند بین آن ها را سست کرده و آن ها را خارج می کنند.

حال باید به این موضوع پرداخت که روند خارج کردن سلول های چربی زائد از بافت های زیر پوست دردناک است یا خیر؟ در مورد درد حاصل از عمل زیبایی لیپوماتیک باید به موارد مختلفی پرداخته شود، به عنوان مثال دردهای ناشی از عمل زیبایی پیکرتراشی می تواند در حین عمل یا بعد از عمل و در دوران نقاهت عمل زیبایی لیپوماتیک مورد بررسی قرار گیرد.

آیا درد لیپوماتیک قابل تحمل است؟

عمل زیبایی لیپوماتیک یک روش نیمه تهاجمی است، این عبارت به این معنی است که در عمل زیبایی پیکرتراشی پزشک علیرغم اینکه برش ها و بخیه های عمیقی ایجاد نخواهد کرد اما برای خارج کردن سلول های چربی برش های زیر پوستی ریزی را ایجاد خواهند کرد که این موضوع می تواند باعث بخیه های بسیار کوچکی پس از پایان عمل زیبایی لیپوماتیک باشد.

 

آیا درد لیپوماتیک قابل تحمل است؟

 

البته با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش علم در رابطه با عمل زیبایی لیپوماتیک امروزه شاهد این موضوع هستیم که به واسطه استفاده از روش های جدیدی برای سست کردن پیوند بین سلول های چربی دیگر تورم و کبودی زیادی مشاهده نخواهد شد.

کبودی ها و تورم ناشی از عمل زیبایی لیپوماتیک بسیار خفیف بوده و در مقایسه با روش های سنتی اصلا قابل قیاس نخواهد بود و در نتیجه بیمار درد زیادی متحمل نخواهد شد. برخی پزشکان بر این باورند که میزان سلول های چربی استخراج شده از بدن بیمار تاثیر بسیاری در میزان درد و تورم و کبودی های پس از عمل زیبایی لیپوماتیک دارد.

همواره درد و ناراحتی عمل زیبایی لیپوماتیک و تمامی عمل های دیگر یک راه حل کلی دارد، این راه حل استفاده از داروهای مسکن می باشد، پس از تکمیل فرآیند عمل زیبایی پیکرتراشی با توجه به حساسیت و عمل زیبایی انجام شده پیشنهاد می شود تا از مصرف سرخود داروهای مسکن خودداری نمایید.

معمولا پزشکان و متخصصان زیبایی برای کنترل درد و ناراحتی های ناشی از عمل زیبایی لیپوماتیک داروها و دستورالعمل های خاصی را ارائه خواهند داد که در نتیجه بیماران می توانند با رعایت این نکات و همچنین مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک به راحتی دوران درد را پشت سر بگذارند.

کنترل و مدیریت درد پس از لیپوماتیک

با توجه به نظر پزشکان و تحقیقات انجام شده در زمینه درد و کنترل درد ناشی از عمل زیبایی لیپوماتیک همگی بر این باور هستند که درد و تورم در دو تا چهار روز ابتدایی پس از عمل زیبایی پیکرتراشی در اوج خود خواهد بود زیرا بدن به دنبال فرصتی خواهد بود تا بتواند با شرایط جدید سازگاری پیدا کند.

در چنین شرایطی پزشکان در درجه اول مصرف داروهای مسکن مجاز که توسط خودشان تجویز شده است را پیشنهاد می کنند زیرا مصرف این داروها که دقیقا طبق نظر پزشک شما تهیه شده است باعث خواهد شد تا هیچگونه عوارضی برای شما رخ نداده و همچنین درد و ناراحتی به حداقل میزان خود برسند.

سعی کنید از دستورالعمل های ذکر شده توسط پزشک خود به منظور کنترل درد پس از عمل زیبایی لیپوماتیک استفاده نمایید، همچنین دقت داشته باشید که نکات زیر نیز می تواند کمک شایانی در بهبود درد و تورم های ناشی از عمل زیبایی لیپوماتیک داشته باشد.

1- خودداری از مصرف داروهای ممنوعه پس از عمل زیبایی لیپوماتیک مانند آسپرین و مکمل های گیاهی
2- عدم استفاده از پانسمان های فشرده و محکم
3- عدم وارد کردن فشار مستقیم بر روی ناحیه ای که عمل زیبایی پیکرتراشی انجام شده
4- از کمپرس های سرد یا گرم استفاده نکنید زیرا موجب سوختگی یا سرمازدگی خواهد شد
5- عدم استعمال دخانیات و مشروبات الکلی

آیا عمل زیبایی لیپوماتیک امن است؟

یکی از عمده دلایلی که باعث خواهد شد یک بیمار در مورد عمل های زیبایی و نتایج آن دچار شک و تردید شوند امن بودن آن است، این موضوع در رابطه با عمل زیبایی لیپوماتیک نیز وجود دارد، در نتیجه اغلب بیماران و متقاضیانی که می خواهند نسبت به انجام عمل زیبایی پیکرتراشی اقدام نمایند در اولین وهله به دنبال پاسخ این سوال هستند که آیا عمل زیبایی لیپوماتیک یک روش امن است یا خیر!

معمولا برخی از افراد امن بودن یا نبودن یک عمل زیبایی را بر اساس عوارض و خطرات احتمالی که پس از آن رخ خواهد داد مشخص می کنند، در نتیجه اطلاع ار عوارض و خطرات ناشی از عمل زیبایی لیپوماتیک تا حد زیادی می تواند مفید واقع شود و وضعیت امن بودن یا نبودن عمل زیبایی پیکرتراشی را برای بیمار روشن خواهد کرد.

1- تورم، کبودی و درد خفیف در روز های ابتدایی از اولین علائم و عوارض عمل زیبایی لیپوماتیک است.
2- بی حسی موقتی در ناحیه ای که عمل زیبایی پیکرتراشی انجام شده
3- احساس سوزش و قرمزی پوست در ناحیه ی انجام عمل زیبایی لیپوماتیک
4- عفونت های جزئی و خفیف

علاوه بر موارد بالا که جزء شایع ترین عوارض جانبی عمل زیبایی لیپوماتیک هستند موارد دیگری نیز وجود دارد، اما حقیقت این است که تمامی این عوارض و خطرات احتمالی به راحتی قابل کنترل و پیشگیری هستند و تنها کافی است در انتخاب پزشک متخصصی که قرار است عمل زیبایی پیکرتراشی را انجام دهد دقت کنید.
انتخاب یک پزشک مجرب و متخصص در زمینه عمل زیبایی لیپوماتیک می تواند تا حد زیادی تمامی احتمالات را تغییر داده و عملی امن را برای شما به ارمغان آورد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ