کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
آیا لیزر موهای زائد زیر بغل مضر است؟

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل مضر است؟

لیزر موهای زائد ، راه نجات افرادی است که از روش های مرسوم و قدیمی موزدایی نظیر انواع اپیلاسیون ها و موم ها که هر یک به نوعی آسیب رسان می باشند، خسته شده اند.

در سال های اخیر، لیزر موهای زائد به یکی از محبوب ترین اقدامات حوزه اعمال زیبایی و بهداشتی تبدیل شده است، چرا که ویژگی های منفی روش های قدیمی نظیر موقت بودن و التهاب های شدید را به دنبال نخواهد داشت.

لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر موهای زائد، یک روش مطلوب در حذف موهای ناخواسته می باشد که در آن از یک اشعه ی لیزر متمرکز شده برای تخریب تار مو و فولیکول های آن استفاده می شود.

طی نشر این اشعه ی متمرکز در لیزر موهای زائد، رنگدانه های مو مورد هدف قرار گرفته و تخریب می شوند. با تخریب رنگدانه های تار مو، در روز های بعد از لیزر موهای زاید این تار های مو از پوست جدا می شوند.

لیزر موهای زائد زیر بغل، نه تنها باعث حذف موهای زائد در سطح پوست می شود، بلکه رویش مجدد موهای زائد را مهار می کند و یا به تاخیر می اندازد.

اگرچه پس از این فرایند رشد مجدد موهای زائد به تعویق می افتد، اما این تاثیر دائمی نبوده و برای عدم رویش مجدد موهای زائد به طور دائمی، پیروی از الگوی منظم جلسات لیزر موهای زائد الزامی می باشد.

 

لیزر موهای زائد زیر بغل

 

طی فرایند حذف موهای زاید، اشعه ی لیزر بدون اینکه به پوست آسیبی برساند، صرفا فولیکول های مو را تخریب می کند و چون هدف اشعه ی لیزر رنگدانه های مو می باشد، پس در افراد با رنگ موهای تیره، نتیجه ی مطلوب تری به دست خواهد آمد.

با این حال، با پیشرفت تکنولوژی لیزر موهای زائد، خدمات حذف موهای زائد برای افرادی که موهای بور و یا پوست تیره ای دارند نیز، بدون نقش در حال ارائه می باشد.

عوارض و خطرات ناشی از لیزر موهای زائد زیر بغل

عوارض جانبی که به دنبال لیزر موهای زائد اتفاق خواهد افتاد، موارد خطرناک، غیر قابل درمان و ماندگاری نمی باشد و اتفاقاتی مربوط به تغییراتی در سطح پوست و در موارد نادری، اتفاقات دیگری می باشد.

خطرات و آسیب های جانبی پس از حذف موهای زاید در افراد مختلف با ویژگی های متفاوت منحصر به فرد خواهد بود.

نوع پوست، رنگ پوست و مو، روش درمان و میزان رعایت نکات مراقبتی قبل و بعد از انجام لیزر موهای زائد، همه از مواردی است که در میزان بروز آسیب های و عوارض جانبی پس از از بین بردن موهای زاید تاثیرگذار خواهد بود.

برای مثال در افرادی که رنگ پوست های تیره تری دارند، ممکن است تاول هایی پس از فرایند لیزر موهای زائد مشاهده شود. در روز های اولیه پس از انجام لیزر موهای زاید، شما ممکن است با التهاب و تورم پوست که با قرمزی همراه می باشد مواجه شوید.

این تغییرات سطح پوست نهایتا تا یک هفته پس از لیزر موهای زائد و ماندگار خواهند بود و پس از آن فرایند ترمیم آغاز می شود. پوسته پوسته شدن و ایجاد زخم از دیگر علائمی است که به ندرت ممکن است پس از انجام لیزر موهای زائد مشاهده شود.

پزشک پس از شروع دوران نقاهت لیزر موهای زاید اگر تشخیص دهد که امکان بروز زخم و عفونت در مورد شما وجود دارد، با تجویز آنتی بیوتیک هایی از بروز این موارد جلوگیری خواهد کرد.

همچنین گاهی نیز امکان بروز حساسیت ها و واکنش های پوستی نسبت به اقداماتی که طی فرایند لیزر موهای زائد انجام می شود، وجود دارد.

به طور کلی، این عوارض جانبی صرفا احتمالاتی می باشند که باید قبل از انجام لیزر موهای زائد بررسی شوند و اقدامات لازم جهت جلوگیری از بروز آن ها و داشتن مسیری امن و مطلوب در انجام حذف موهای زاید، اتخاذ شود.

آیا لیزر موهای زائد خطرناک است؟

لیزر موهای زائد، سال هاست که به عنوان روشی نسبتا امن در موزدایی در حال رواج است. نگرانی هایی پیرامون عواقب ناشی از انجام لیزر موهای زائد در بین عموم مردم وجود دارد که عمدتا به علت عدم آگاهی کافی از فرایند حذف موهای زاید و نتایج آن می باشد.

برای مثال، عموم مردم بر این باورند که لیزر موهای زائد ممکن است باعث ایجاد بیماری های بدخیم و سرطانی شود، در حالی که تاکنون تمامی تحقیقات و بررسی های انجام شده این فرضیه را رد می کنند.

در واقع در بین نتایج منفی لیزر موهای زائد، هیچ گاه آسیب های فراتر از آسیب های کوتاه مدت پوستی، موراد خطرناک تری مشاهده نشده و احتمال ایجاد سرطان پس از انجام لیزر موهای زاید امروزه به طور کلی رد می شود.

حال نکته ی قابل توجه در این رابطه، این است که صحت انجام فرایند لیزر موهای زائد و امنیت نتیجه ی آن تا حد زیادی به کیفیت ابزار های مورد استفاده در روند از بین بردن موهای زاید و تجربه و تبحر پزشک در انجام تکنیک های درست این اقدام می باشد.

اگر در انتخاب پزشک برای انجام لیزر موهای زائد، نهایت دقت را در بررسی هایتان داشته باشید و از تخصص وی در انجام صحیح و بدون اشکال این فرایند اطمینان حاصل کنید، می توانید تا حد زیادی با خیال آسوده برای انجام لیزر موهای زاید اقدام کنید.

پس با توجه به موارد گفته شده تا زمانی که اعتماد کامل را به پزشک و کلینیک مورد نظرتان به دست نیاورده اید، انجام فرایند لیزر موهای زائد را به تعویق بیندازید.

در نهایت نکته ی قابل توجه در انتخاب روش حذف موهای زاید، آن است که توصیه می شود هر شخص با بررسی شرایط و انتظارات خود و با مشورت با متخصص با تجربه، در مورد بهترین و مناسب ترین روش حذف موهای زائد، تصمیم گیری نماید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به طور کلی به عنوان ایده آل ترین روش حذف موهای زائد شناخته می شود.

پیروی از یک الگوی مراقبتی ساده که شامل اقدامات حفاظت از پوست می شود، پس از انجام لیزر موهای زاید، خیال شما را از بابت عدم ایجاد مشکل و آسیب های جدی و تسریع بهبودی کامل، راحت خواهد کرد.

موارد زیر، بخشی از موارد این الگوی مراقبتی است که توجه به آن ها، تضمین کننده ی نتایج مطلوب لیزر موهای زائد خواهد بود:

1- در مرحله ی اول شما باید بعد از اتمام فرایند لیزر موهای زائد روی هر ناحیه از پوست خود، اقدامات لازم جهت مراقبت از پوست خود و تسکین بافت پوست را آغاز کنید.

پس از اتمام پروسه ی از بین بردن موهای زاید، شما ممکن است در ناحیه ی مورد نظر احساس قرمزی یا التهاب کنید که برای تسکین این حس، شما می توانید از کمپرس های سرد بر روی ناحیه ی مورد نظر استفاده کنید.

همچنین می توانید از ژل آلوئه ورا برای بهبود قرمزی و التهاب بافت پوست آن ناحیه، بهره ببرید.

در صورت ادامه دار بودن حس التهاب و قرمزی پوست پس از لیزر موهای زائد، می توانید با مشورت پزشک خود از مسکن های مطمئن و مسکن هایی که خاصیت رقیق کنندگی خون را دارا نمی باشند، استفاده کنید.

2- مرحله ی بعدی، مراقبت از پوست در برابر محرک هایی محیط اطراف است که ممکن است بعد از لیزر موهای زائد باعث ایجاد آسیب در پوست شوند.

شما باید در هفته های اول پس از انجام لیزر موهای زاید از برخورد مستقیم پوست خود با نور مستقیم آفتاب، جلوگیری کنید.

همچنین، تماس مداوم پوست با منابع حرارتی مستقیم در موقعیت هایی نظیر استفاده از سونا و یا حمام بخار، پس از حذف موهای زاید ممنوع می باشد.

3- نکته ی بعدی که در روند اقدامات مراقبتی از پوست پس از لیزر موهای زائد اهمیت دارد، استفاده از محصولات مناسب برای مراقبت از پوست می باشد.

استفاده از کرم ها و ژل ها در صورت داشتن تائیدیه از سازمان های بهداشتی و با کیفیت بودن، در روند ترمیم پوست و حصول نتیجه ی مطلوب می تواند کمک کننده باشد.

همچنین، توصیه می شود در هفته های اول پس از Laser hair removal، از مواد آرایشی سنگین در نواحی مورد نظر پوست، استفاده نشود.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ